ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yürek Sızıntıları-1 Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yürek Sızıntıları-1

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yürek Sızıntıları-1 Empty
MesajKonu: Yürek Sızıntıları-1   Yürek Sızıntıları-1 EmptyC.tesi Eyl. 20 2014, 19:49

Yürek Sızıntıları-1

Yavaş yürüyor olabilirim fakat hiç geriye yürümedim. Bu dünyada insanı iki şey yıkar; dostundan gelen ihanet, düşmanından gelen merhamet. Çok değişti artık devir çok, çıktı işler rayından; karnı tok olup küfür edenide var karnı aç olup şükür edenide. Her şeye rağmen isyan etmedim hiç bir şeye, hiç bir zaman, gülüyorum hayatımda yer vermediğim kişilere, fragmanımla idare edip devamını rüyasında bile göremeyenlere. İyi seyirler diliyorum, hayatımı uzaktan izleyenlere...

Suç benim değil ki, şiir kokuyordu bakışların, yazmamak gözlerine ihanet olurdu. Pαrktα sαlıncαk sırαsı bekleyen çocuk gibi bekledim seni, birαz heyecan, birαzdα sαlıncαğı bαşkαsı kαpαcαk korkusu işte. Uzaktan görenler diyorki duygusuz, duygusuz olduğum için mi gözlerim kaç zamandır uykusuz. Bilseydim dünyanın keşkelerden kurulduğunu küçükken ne olmak istiyosun diye sorduklarında mutlu olmak istiyorum derdim. Tecrübeler en iyi öğretmenlerdir, yalnız okul masrafları biraz çoktur...

Üzülmem mi sanıyorsun yürek ağlar gözden önce, intihar köprüsü gibiyim bu günlerde, gözümdende, gönlümdende düşen düşene. Kalbin kemiği yok diye kırılmaz mı sandın, cesaret illa kükremek değildir. Bazen, gün biterken, usulca yarın yeniden deneyeceğim demektir. Sevdanı bulutların üzerine yazmışsın, yağmur olarak dökülüyor gözlerimden, önce rıhtımda acı bir insan çığlığı koptu, sonra hıçkırıklarla gözyaşları kaldı rıhtımda. Bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik, acısı çıkıyor sustuklarımın. Oysa ben iyiyim bana dedirten hayat, geleceǧimden çalıp belki de dedirtti…

Şimdi hayata bende bir cümle koyuyorum, neyse sevdiklerimiz üzülmesin diye içiniz kan ağlarken bile tebessüm edebilecek kadar güçlü olur seven insan. Yaşamak uğruna ölmek bu olsa gerek, sevmek uğruna acı çekmek bu olsa gerek, hayat uğruna savaşmak bu olsa gerek, peki ya senin uğruna üzülmek niye. Kan bağı neye yarar, can bağı olmadıktan sonra, can bağıyla bağlı öyle dostlarım varki; kan bağlarımı hiç aratmıyorlar bana...

Bir erkeği normαlde αğlαtması zordur amα erkek αğlαdığındα αslα sαhte olmαz gözyαşlαrı. Hayat yangın gibidir yoldan geçenin unuttuğu alevler, rüzgarın önüne katıp savurduğu küller; işte bir insan ömrü gelip geçmiştir. Umut hiç bitmeyen bahar mevsimidir, içinde kar da yağar fırtınada ama çiçekler açmaya hep devam eder. Dost; göze sezdirmeden, gözyaşı silendir. Sen sevdiğin için sakın utanma, çünkü utanması gereken; sevildiğini bildiği halde sevmesini bilmeyendir. Kahpesi lider, kurnazı milyarder, bizim gibiler hep mücadele eder, sana diyeceğim şudur küçüğüm, büyüme bu hayat senide siler...

Susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez sanmaki adını ağzıma alıyorum diye seni seviyorum. Dudak tiryakiliği benimkisi seni içime çekmiyorum. Ah yar; tefsiri zor olacak ki okuyamadın gönlümü, dert etme, nefes alabiliyorsan ne mutlu sana. Ve unutma gitlerin gerçek olduğu bir yaşamda, kaybetmek kalmayı öğretir. Öyle karmakarışık bir haldeyim ki şimdi ağlaya ağlaya gülesim var. Kendi kalabalığından kaçan kentler gibiyim bu gece, zemheri bir yaşayış düşürmüşüm gözlerime. Gerisini susuyorum, masallardan düşüyorum bu gece, ayaz gözlerinde üşüyorum, sonrası yok biliyorum. Hayat sürekli bir tırmanıştır kimsenin emeğine ve yüreğine basmadan tırmanmak tırmanışın insancasıdır...

Selam Sevgi ve Dua ile...  
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Yürek Sızıntıları-1   Yürek Sızıntıları-1 EmptyC.tesi Eyl. 20 2014, 23:45

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Yürek Sızıntıları-1   Yürek Sızıntıları-1 EmptySalı Eyl. 23 2014, 00:57

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Yürek Sızıntıları-1
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yürek Sızıntıları-2
» Yürek Sızıntıları-3
» Yürek Sızıntıları-4
» Yürek Sızıntıları-5
»  Sevgi Yürek,Yürek Sevmek İster..!