ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Hüznümün Noktalı Bir Gülü... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Hüznümün Noktalı Bir Gülü...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Hüznümün Noktalı Bir Gülü... Empty
MesajKonu: Hüznümün Noktalı Bir Gülü...   Hüznümün Noktalı Bir Gülü... EmptyPaz Mart 17 2013, 14:18

Hüznümün Noktalı Bir Gülü... Hznmnnoktal

Sayıklamalar...

Sen desen ki bir dalgadır
Ben derim ki bir ateş
Bu yüzden ateş ve suyu
Aynı kasede sunuyorum

İçinde hüzün olmazdı ya.Bir bir yazılmazdı ya.Nehirleri sonra gemileri ve ardından limanları yakmazdı ya.Bu hüzün sesinde durulmazdı ya.Yar yine de bahar, yine de gece düşleri, yine de muamma.Yar içinde sesin soluğunda ismin bakışında esişin...

Vurdum kıyısına denizlerin.Kumlar boşaldı ellerimden.Saatin dakikaları her biri bir kum zerresiyken ve kayarken avuçlarımın arasındansana gelmek için atıldığım yollarda takılmak. Yar yine de baharı çizipkoynunda bir çocuğun cesareti ile atılmak kimsesizliğin fizan hecelerinesana gelmek. Sana gelmek bütün çocukluğumu büyütmektir. Al hece hece bağrına sana çocukluğumun büyümeye hazır gülümseyişleriyle geliyorum. İçimde hercai düşler.Her baharı görünce yeniden açılan. Al bu sessizliğin sermestliği suyun azizliğinden içime akan nehirlerdendir...

Vardı da yoktu yoklukta varlıktı. İsimde bir giriş alfabede elif ve hüzün. Aşktı da hem gözlerin değmediği bir andı zamanlarda bir yıldı. Yıllardan bir asır, sıcaktı, gündü, geceye yıldızdı...

En çok da benim sancılarım
Dökülün yerlere boncuk boncuk
Saçılın gençliğimin anlarına
Yankılansın sesleriniz.
Mavi yeşil siyah mor
Renk alayları
Dökülün etrafa
Beyaz beyaz

Ey hüznümün noktalı bir gülü. Sesim ol, yüreğimin kavi duraklarında. Yankılansın her anışımda yüreğimin boşluğunda ismin. Sevgili kayıp çocuklar sokaklarını arıyorlar eylüle cemre dokunan zamanlarında. Durup durup yakıyorum anlarımı. Aynaları m diz boyu siyahlık, belki de bu yüzden dağınıktır saçlarım. Korkuyorum şimdi bahara dokunmaya. Eylü le çalıyorum renkleri.Sarıdan bir hüzne bürünüyor matemim. Sevgili içimde cemreler yusuf diye atıyor. Yarımdan kırık bir ezgi. Uyanıyorum da ellerimde kalmış muştularım. Gizlenmiş liğin avareliğinde sabrım çatladı. Yoruldum ki bir eylül uyandı gözlerimde. Birikmiş bütün düşlerimi koşuyorum kaçarcasına geceden. Çatlası n istersen yüreğimden akan yaşım...

Ey hüznümün bir gülü. Sana dua dua biriktim de öylece bekledim. Şimdi yüreğimin kavi parmaklı zindanlarında hercailerin açmasını bekliyorum. Ya gelip bahardır dersin. Ya da hazandır deyip gidişlerde kalırsın.

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Hüznümün Noktalı Bir Gülü... Empty
MesajKonu: Geri: Hüznümün Noktalı Bir Gülü...   Hüznümün Noktalı Bir Gülü... EmptyPtsi Mart 18 2013, 00:57

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hüznümün Noktalı Bir Gülü...
» Hüznümün Halleri
» Hüznümün Semazeni...
» Hüznümün Son Demi
» Hüznümün Resmini Çiziyorum