ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Mübarek Gün ve Geceler

+22
Cennet Çiçeği
hazan
muallim.ag
nurtanesi
mutedil
sonayozen
miftah
hamne
bedii
Nur_Sultan
gülesevdalı
Su DamLaSI
bilge
AySeNuR
*dost*
nur_şen
fatma16
beyza57
Tugb@
balon454
mustafa43
MaVi_GüL
26 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 28  Sonraki
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Empty
MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Eyl. 25 2009, 02:18

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Duaaactr91copyws5b

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 10513y

Yükselir ve alçalır yürek her tik takla. Ve genişleyip daralır. Bazen yükseklerde teyaran eder de, gün olur açamaz kanatlarını, yer kuşu olur. Daralan ve kendine büzülen yüreği neyle genişletmeli? Kabuğuna saklanan kaplumbağa ve dikenine yumulan kirpi gibi, bunalınca yürüdüğün yolda; nereye kaçmalı ve korumalı kendini hangi silahla...?

"O kötü fısıltılar ancak şeytandandır, (bu da) iman edenleri üzmek gayesiyledir. Halbuki ALLAH'ın izni olmadıkça o (fısıldaşmalar ve şeytan), onlara hiçbir şekilde zarar verici değildir. O halde mü'minler ALLAH'a güvenip dayansınlar...."

{Mücadele Suresi Ayet - 10}

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Krmzkuakgller

Bilirsin her kışın bir baharı, her gecenin bir neharı olduğunu. Ama gecede ışıksız kalıp, kışta üryan olup üşümekten kurtulamazsın yine de... Bu bir süreçtir. Bir mutluluk ve muvaffakiyeti satın almak için ödenmesi gereken bir acı bedel. Bir çile hali. Bir dua, yakarış hali. Bir yürek yakınlaşması en merkezinden Rabbine doğru.

(Musa) dedi ki: "Rabbim! Benim gönlüme genişlik ver...."

{Taha Suresi Ayet - 25}

Bir tohum çatlatma, filiz çıkarma sendromu. Aczini ve fakrını, gücünün yetmezliğini ve çaresizliğini ta ciğerinde duyup yüreğinin boş avuçlarını açma, dolmak ve doymak isteme hali. Boşuna değildir bu yürek krampları, bu içsel sancılar, bu kasılma ve büzülmeler, bu yüreğin dışta susup içte feryat figan etmesi...

"Ey Rabbim...! Ben senin bana indireceğin hayra. öylesine muhtacım ki..."

{Kasas Suresi Ayet - 24}

Evet oldukça hüzünlü, sıkıntılı, bekleyişli olur böylesi daralma zamanları.İnsan bittiği yerde başlar yeniden. Bu yürek daralması süreci bir bitiş ve yeni bir oluşuma hazırlanma sürecidir zira. Ne olursa olsun, ortaya eskisinden daha iyisi çıkacaktır mutlaka...

"Sabretmenize karşılık size, selam olsun...!

Dünya yurdunun sonucu cennet ne güzeldir... ! (derler)..."

{Ra'd Suresi Ayet - 24}

Ağrıyan ve ağlayan yüreğini alıp Rabbine gitmektir tek çare. Zira O sığınılacak tek merci, yardım istenecek tek merci, yaslanacak tek dayanak, beklentiler boşa çıkmayacak tek umut kapısıdır....

"Ey kavmim...! Şâyet ALLAH'a (gerçekten) inandıysanız ve O'na teslim olmuş iseniz, artık ancak O'na güvenip dayanın...."

{Yunus Suresi Ayet - 84}

Bu daralma ve inşirahlar bekleme süreçlerini yine de ümitle, şükürle geçirmeli insan Zira acılar durduk yere çekilmez. Kalp boş yere atıp durmaz. Tik taklarıyla inip çıkarken vücudu besler tepeden tırnağa... İnmesi de çıkması da, daralması da genişlemesi de hikmetli ve faydalıdır. Orada hayat vardır zira...

Küle döndüysen, yeniden güle dönmeyi bekle...
Ve geçmişte kaç kere küle dönüştüğünü değil,
kaç kere yeniden küllerin arasından doğrulup yeni bir gül olduğunu hatırla...

"Bizden hüznü gideren ALLAH'a hamdolsun.

Kuşkusuz Rabbimiz çok bağışlayan ve şükrün karşılığını verendir..."

{Fatır Suresi Ayet - 34}

Vakt-i Şerif Cuma Ahir Ve Akibet Hayr Olsun İNŞAALLAH

Bana dua eder misiniz? Dualarda buluşalım inşallah

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Yaldzlgl
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Eyl. 25 2009, 12:32

ALLAH'ım..!
Kuvvetimin tükendiğini sana arz ediyorum.
Gücümün azaldığını,
insanların gözünde küçük düştüğümü sana şikayet ediyorum!
Ya Erhamerrahimin!
Sensin ezilmişlerin Rabbi...!
Sensin benim Rabbim...!
Beni kimlerin eline bıraktın...?
Bana gaddarlık yapan yabancıların eline mi...?
Yoksa davamı ipotek edecek bir düşmana mı...?
Eğer sen bana gücenmedinse,
kesinlikle bunlara aldırmıyorum.
Lakin iyiliğin beni rahatlatacaktır.
Senin nuruna sığınırım,
karanlıkları aydınlatan nuruna...
Gelecek azabın, bana ulaşacak öfkenden
kaçıp kurtulacak bir sığınak arıyorum.
Sana sığındım, yeter ki razı ol.
Güç ve kuvvet sendendir,
yalnız senden."
amin...

Cuma'nız Mübarek Dua'larınız Kabul
Yaşantınız ALLAH Yolunda Ve Hayırlar İle Dolu Olsun
İnş....

çiçek2 amin amin amin çiçek2
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 02 2009, 02:16

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma48
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 02 2009, 02:50

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Dua128

Rabbim..!
Benim Ve ÜMMET-İ Muhammed'in hakkında:
Kincilerin şiddetli kinini sevgiye,
Islah ehlinin kuşkularını güvene,
Yakınların düşmanlığını dostluğa,
Akrabaların geçimsizliğini iyiliğe,
Akrabaların umursamazlık ve önemsemeyişlerini yardıma,
Yalnızca hoş sohbetlere dayalı arkadaşlıkları gerçek dostluğa,
Hakaret ve hafife almaya dayalı arkadaşlığı samimiyete,
Sitemcilerin acı veren korkularını tatlı bir güvenceye çevir...

Ya Rabbi...!
Muhammed, sallallâhu aleyhi ve sellem, ve âline rahmetini gönder.
Bana sitem edene karşı dilimi;
Benimle savaşan düşmana karşı elimi;
Ve küfürde inatlaşana karşı da imânımı muzaffer kıl.
Bana tuzak kurana karşı tuzağımı; zulmetmek isteyene karşı gücümü; beni ayıplayarak bana sövene karşı, onu yalanlayıp, ona karşı durma gücünü ve beni tehdit edene karşı selâmetimi bana bağışla... amin

Dualarda buluşalım inşallah.dualarınızı bekliyorum.
dualarıma ekliyorum
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 02 2009, 10:25

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 15049387034018ebe3d3kf3

YA RABB..!!

Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin..

Senden başka ilah yok ki bize imdat etsin..

Eman ver bize, emân diliyoruz..

Bizi cehennemden kurtar!..

Hanesinde hak ile bir ömür sürenlere selam olsun.

Latif ve Alim olan Rabbimiz dünya saadetiniz için Cuma'yı vesile kılsın,

ahirette size ve tüm sevdiklerinize "Cuma Yamaçları" nasip etsin...

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Kkkkkkkkkkkds9

YA RABBİ!

BU MÜBAREK GÜNDE BİZİ RIZANI KAZANMAYA,

KİTABINLA AMEL ETMEYE VE PEYGAMBERİMİZ (S A V) SÜNNETİNE

UYMAYA MUVAFFAK EYLE!!!(AMİN)

GÖNÜLLERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE...

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Onaps1

Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 02 2009, 19:57

ALLAH’ım (c.c.)! Senden sana ait olanı istiyorum. ALLAH’ım (c.c.)! Senin hoşuna gitmeyecek işleri yapmaktan sana sığınıyorum. ALLAH’ım (c.c.)! Özün özünü, temizin temizini, senin vereceğin şerefi istiyorum. ALLAH’ım (c.c.)! Seni unutanların unutmasına yol açan meşguliyeti verme bana! ALLAH’ım (c.c.)! Senden rızana uygun olanı istiyorum. ALLAH’ım (c.c.)! Beni; seni, sadece seni sevdiği için anan, ibadetiyle hiçbir menfaat ummayan kullarından eyle! ALLAH’ım (c.c.)! Kalbimi senden gelen bir sevinçle doldur, dilimi senin zikrinle arıt, azalarımı senin iyi bulduğun, hoşnut olduğun işlerde çalıştır. ALLAH’ım (c.c.)! Kalbimde senin hatırandan gayrı tüm iz, hatıra, zikir ve intibaları yok et!
Cüneyd-i Bağdadi (r.h.)
...Cuma'niz mubarek olsun...

:oflw: :oflw: :oflw: :oflw: :oflw: :oflw:
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 09 2009, 01:22

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma45
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 09 2009, 02:42

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cumass

Ey Rabbimiz...! Sana doğru gelişimizde azığımız az da olsa ancak sana tevekkül etmekle iyimseriz. Eğer suçumuz senin cezandan bizi korkutuyorsa umudumuz, senin cezana karşı güvence veriyor.Eğer günahımız bizi, senin ateşine sunuyorsa güzel güvencimiz sevabına yöneliyor.

Eğer gaflet bizi, likana hazırlanmaktan alı koyuyorsa, senin kerem (lütuf) ve gizli verdiklerine olan marifet ve inancımız bizi uyandırıyor. Eğer günah ve azgınlığın aşırılığı bizi senden uzaklaştırıyorsa mağfiret ve rızvan (hoşnutluk) müjdesi bizi sana ısındırıyor. Cemalinin ve kudsiyetinin nurları hürmetine sana yalvarıp yakarıyoruz ki sana yakınlaşmada, indine varmada, cemaline nazar etmekle büyük ikramına ve güzel lütuflarına olan zannımızı gerçekleştir.Amin....

dua eder dua bekleriz,dualarda buluşalım inşallah
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 09 2009, 06:27

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cumanbw9

Allahım!
Efendimiz Muhammed'e ve âl ve ashabına Senin razı olacağın ve onun lâyık ve müstehak olduğu bir rahmetle salât ve selâm et.
Allahım! "Mü'minler sağlam bir binanın taşları gibidir; birbirlerine kuvvet verirler." Ve "Kanaat tükenmez bir hazinedir" buyuran Efendimiz Muhammed'e ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et.
Âlemlerin Rabbi olan ALLAH'a hamd olsun.
"Ey Rabbimiz, unutur veya hataya düşer de bir kusur işlersek
bizi onunla hesaba çekme." Âmin!

Kalbinizden ALLAH(cc) sevgisi,

Dilinizden şükür,

Yüzünüzden tebessüm,

Hanelerinizden huzur eksik olmasın inşallah.

Selam ve dua ile...

Hayırlı Cumalar

En son AySeNuR tarafından Cuma Ekim 16 2009, 11:06 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 16 2009, 01:59

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma8
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 16 2009, 03:32

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 93294856

bizim Rahman ve Rahim olan Rabbimiz...!

Bizleri,mümin kardeşlerinin hayrını ve iyiliğini isteyen,mümin kardeşlerinin arkasından hayırlı dualar eden kişiler eyle...!
Bizleri de,aynı zamanda mümin kardeşlerinin dualarını alan,haklarında her daim iyilik düşünülen,hüsnüzan beslenen kişiler olabilmeyi lutfeyle...!
Gıyabımızda dua edenleri hiç bir zaman eksik eyleme...!
Mümin kardeşlerimizin dualarını alabilmemiz için neler yapmamız gerekiyorsa,onları yapabilmeyi lutfeyle...!

Bizleri,mümin kardeşlerine her zaman iyiliği dokunan,hayrı dokunan,menfaatı dokunan kişiler eyle...!

Bizleri,müminlerin işlerine koşan,müminlerin problemlerini çözen,müminlerin dertlerine derman olan kişiler eyle...!
Kendileri fakru zaruret içinde oldukları halde,Müslüman kardeşlerini kendilerine tercih edenlerden olabilmeyi lutfeyle...!
Mümin kardeşlerine her zaman sıkıntı olan,onların omuzlarında yük olan,problemleriyle her zaman onları meşgul eden kişiler yapma...! amin

dualarda buluşalım inşallah
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 16 2009, 11:10

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 10133_132444768234_68463173234_2481248_5435488_n
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 23 2009, 01:29

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma51
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 23 2009, 02:54

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cumasc5jb6uv2

Ya Rabbi! Gözlerimiz perdelenip sevdiğimiz şu güzel dünyamız görünmez olduğu zaman gözlerimiz Cennetti ala ve cemali Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesseleme nazır ve hayran sağımızda Kur'an göğsümüzde iman, fikrimizde havf-i Yezdan amellerin en hayrlısı bu dünyadan yüce ALLAH'ı anarak göçmektir, hadisi şerifine mazhar olup (Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Rasulühü);Allah" diyerek çene kapamayı hepimize nasip eyle
Ya Rabbi! Bizi islamdan, Kur'an dan, imandan, rızkdan, namustan, hayadan, takvadan, dert verip derman aratmaktan, affettirici efendimiz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesselem'in şefatinden mahrum bırakma.

Ya Rabbi! Dünyada sevgilin Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesselemi ziyaret etmeyi, ahirette büyük şefaatine nail olmayı hepimize ve bütün mü'min kardeşlerimize mukadder eyle

Ya Rabbi! Bize dünyada ve ahirette iyilik ver, bizi cehennemin o korkunc azabından koru.

Ya Rabbi! Zerre kadar ser veya hayr olsun, iğneden ipliğe, yaştan kuruya, her şeyin hesabının sorulduğu büyük mahkemede yüksek huzuruna çıktığımız zaman sen bize annemize babamıza ve affına muhtaç bütün Müslumanlara merhamet ihsan eyle... amin.

Dualarda Buluşalım İnşallah.Selam ve Dua ile
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 30 2009, 01:11

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma41
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Ekim 30 2009, 02:52

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma24

Yakarışımız Sanadır Ey RABBİMİZ !!!

Gecelerden sabahlara, karanlıklardan güneşlere doğru açılan yüreklerimizin perde aralıklarından süzülen nur katreleriyle geldik kapına...
Biliyoruz ki , güllerden geçer sana giden yollar...
Yakarışlarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir.

Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren Mevlamız , Sana kalplerimizi getirdik.

Ey kalpleri nuruyla sarıp okşayan! Onulmaz yaralarla kan-revan kalplerimiz avuçlarımızda, kapına geldik.

"Selâm olsun ömür seccadesini gönül dergâhına serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdik, ama biliyoruz ne yüzümüz var ne de hakkımız...

Öğrendik ki dua, aşığın maşuğuna bir haber salmasıdır; gözyaşlarıyla yazılmış bir mektubu.

Ve bir bekleyiştir, iştiyakla, korkuyla, ümitle bekleyiş...

İşte, zaman her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemiş hesapların korkusuyla, titreyen yüreklerimize bir lahza umut adına geldik kapına... Ahh... gelebildik mi, bir haber var mı affa dair?

Acziyetimizi alarak koynumuza, bir derviş hırkasıyla, sevgili Eyyub'unun sabrını yüklenerek gelebilmek isterdik kapına... Meryem örtülerimizi örtünebilseydik... Tur Dağı'ndaki o ses bir yankı bulabilseydi ruhumuzda insanlığımız adına. Önünde bütün ruhumuzla secde edebilseydik... Yeri göğü bağrına basan ey!

Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen! Rahmetini serp taşlaşan gönüllere ey!..

Sanadır münacatımız, yalnız Sana olsun aşkımız, lûtfeyle...

Bir avuç ateşböceği uçuruver ne olur zifiri yüreklerimize. Kararan günlerimize, gecelerimize... Ve "ne olursan ol gel!" diyen aşıkların hürmetine, ne olur affeyle... amin

dualarda bulaşalım inşallah
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 06 2009, 09:15

Rabbim,
göz açıp kapayıncaya kadar nefsimizin eline bırakma
Göklerdeki ve yerdeki her şey gibi Sana kibirsiz itaat edenlerden eyle

Rabbim, namazlarımızı miracım eyle
Her secdede huzuruna kabul eyle
Rabbim, secdelerimizi kabul eyle
Her secdede Kab-ı Kavseyn'e yaklaştır bizleri

Rabbim,
Sana hakkıyla kul olanların şefkatiyle donat kalbimizi
Beni anama-babama hayırlı evlat eyle
Sana kul olmakla merhamet sahibi eyle

Hamd ve minnetim Sanadır, ey Rabbim
Topraktan yaratılmış bedenimizi vahyine muhatap eylediğin için
Ayrılıklarla ağlayan kalbimizi sonsuzluğu müjdeleyerek teselli ettiğin için

Rabbim,yaşamamı sen diledin
Dilediğin gibi yaşayanlardan eyle
Rabbim, ölümümüzü de senin deileğin
Senin razı olduğun anda öldür

Rabbim,inandıklarımızdan dolayı kınayanların kınamasından utandırma
Yalnız Sana kul olmanın izzetiyle yaşat
Rabbim, çoklarına uyup sapmaktan uzak tut
Yalnız senden istemenin izzetiyle yaşat bizleri

Ya Rabbi! Gözlerimiz perdelenip sevdigimiz su güzel dünyamiz görünmez oldugu zaman gözlerimiz Cennetti ala ve cemali Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesseleme nazir ve hayran sagimizda Kuran gögsümüzde iman, fikrimizde havf-i Yezdan amellerin en hayrlisi bu dünyadan yüce ALLAH'i anarak göcmektir, hadisi serifine mazhar olup (Ashedu en la ilahe illallah ve ashedu enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu) „Allah" diyerek cene kapamayi hepimize nasip eyle…
Ya Rabbi! Bizi islamdan, Kuran dan, imandan, rizkdan, namustan, hayadan, takvadan, dert verip derman aratmaktan, affettirici efendimiz Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesselem sefatinden mahrum birakma

amin

Cumanız mübarek ibadet ve dualarınız kabul olsun
dualarda bululaşalım inşallah

En son mustafa43 tarafından Cuma Kas. 06 2009, 11:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 06 2009, 09:53

mavigül HAYIRLI CUMALAR mavigül
AySeNuR
Aktif Üye
Aktif Üye
AySeNuR

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 06 2009, 10:13

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 37dc824ddc20f2b765f1d36fa1

Ey Rabbimiz !

Senin rızan için birleşen kalplerimizi sevginle doldur

Senin rızan için bir olan gönüllerimizi aşkın ile kuşat

Senin rızan için yaşayıp,

Senin rızan ile ölmeyi bize nasip et.

Ey herşeyi bilen Alim olan ALLAH'ım,

Ey güzel muamele eden, fırsat tanıyan, hemen cezalandırmayan

Halim olan ALLAH'ım...

Kusurlarımız, hatalarımızı bağışla...

Kendine hakiki bir kul, Habibin,

Sevgili Peygamber Efendimize layık bir ümmet olabilmeyi nasip eyle...

Ne olur bizi sırat-ı müstakimden (doğru ve orta yoldan) ayırma,

ayaklarımızı kaydırma...

Birlik ve beraberlik içinde, Sen'in ipine sımsıkı sarılan ve

Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.)bu ahirzamandaki kardeşlerinden olmaya

can atan, bu uğurda gayret sarfeden müminlerden eyle bizi..

Rabbim bu mübarek gün hürmetine tüm

dualarımızı kabul eylesin...

AMİN...AMİN...AMİN...

çiçek5 çiçek5

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke Ya ResulAllah

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke Ya HabibAllah

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke Ya HalilAllah

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke Ya NebiyyAllah

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke Ya SefiyyAllah

Elfu elfi selatin ve elfu elfi selamin aleyke Ya Rahmetellilalemin

çiçek5 çiçek5

Kalbinizden ALLAH(cc) sevgisi,

Dilinizden şükür,

Yüzünüzden tebessüm,

Hanelerinizden huzur eksik olmasın inşaallah.

....Cumanız Mübarek Dualarınız Kabul Olsun...

Selam ve dua ile...

çiçek5 çiçek5
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 13 2009, 01:25

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cuma23
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 13 2009, 03:01

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Getattachmenteh

Yükselir ve alçalır yürek her tik takla. Ve genişleyip daralır. Bazen yükseklerde teyaran eder de, gün olur açamaz kanatlarını, yer kuşu olur. Daralan ve kendine büzülen yüreği neyle genişletmeli? Kabuğuna saklanan kaplumbağa ve dikenine yumulan kirpi gibi, bunalınca yürüdüğün yolda; nereye kaçmalı ve korumalı kendini hangi silahla...?

"O kötü fısıltılar ancak şeytandandır, (bu da) iman edenleri üzmek gayesiyledir. Halbuki ALLAH'ın izni olmadıkça o (fısıldaşmalar ve şeytan), onlara hiçbir şekilde zarar verici değildir. O halde mü'minler ALLAH'a güvenip dayansınlar...."
{Mücadele Suresi Ayet - 10}

Bilirsin her kışın bir baharı, her gecenin bir neharı olduğunu. Ama gecede ışıksız kalıp, kışta üryan olup üşümekten kurtulamazsın yine de... Bu bir süreçtir. Bir mutluluk ve muvaffakiyeti satın almak için ödenmesi gereken bir acı bedel. Bir çile hali. Bir dua, yakarış hali. Bir yürek yakınlaşması en merkezinden Rabbine doğru.

(Musa) dedi ki: "Rabbim! Benim gönlüme genişlik ver...."
{Taha Suresi Ayet - 25}

Bir tohum çatlatma, filiz çıkarma sendromu. Aczini ve fakrını, gücünün yetmezliğini ve çaresizliğini ta ciğerinde duyup yüreğinin boş avuçlarını açma, dolmak ve doymak isteme hali. Boşuna değildir bu yürek krampları, bu içsel sancılar, bu kasılma ve büzülmeler, bu yüreğin dışta susup içte feryat figan etmesi...

"Ey Rabbim...! Ben senin bana indireceğin hayra. öylesine muhtacım ki..."
{Kasas Suresi Ayet - 24}

Evet oldukça hüzünlü, sıkıntılı, bekleyişli olur böylesi daralma zamanları.İnsan bittiği yerde başlar yeniden. Bu yürek daralması süreci bir bitiş ve yeni bir oluşuma hazırlanma sürecidir zira. Ne olursa olsun, ortaya eskisinden daha iyisi çıkacaktır mutlaka...

"Sabretmenize karşılık size, selam olsun...!
Dünya yurdunun sonucu cennet ne güzeldir... ! (derler)..."
{Ra'd Suresi Ayet - 24}

Ağrıyan ve ağlayan yüreğini alıp Rabbine gitmektir tek çare. Zira O sığınılacak tek merci, yardım istenecek tek merci, yaslanacak tek dayanak, beklentiler boşa çıkmayacak tek umut kapısıdır....

"Ey kavmim...! Şâyet ALLAH'a (gerçekten) inandıysanız ve O'na teslim olmuş iseniz, artık ancak O'na güvenip dayanın...."
{Yunus Suresi Ayet - 84}

Bu daralma ve inşirahlar bekleme süreçlerini yine de ümitle, şükürle geçirmeli insan Zira acılar durduk yere çekilmez. Kalp boş yere atıp durmaz. Tik taklarıyla inip çıkarken vücudu besler tepeden tırnağa... İnmesi de çıkması da, daralması da genişlemesi de hikmetli ve faydalıdır. Orada hayat vardır zira...

Küle döndüysen, yeniden güle dönmeyi bekle...
Ve geçmişte kaç kere küle dönüştüğünü değil,
kaç kere yeniden küllerin arasından doğrulup yeni bir gül olduğunu hatırla...

"Bizden hüznü gideren ALLAH'a hamdolsun.
Kuşkusuz Rabbimiz çok bağışlayan ve şükrün karşılığını verendir..."
{Fatır Suresi Ayet - 34}

Vakt-i Şerif Cuma Ahir Ve Akibet Hayr Olsun
Dualarda buluşalım inşallah
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 13 2009, 10:13

gül gül gül gül

Allahümme nur-i; Hüda, Allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina
Bi Hakki; nur-i; cemali Muhammed Mustafa,
Allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina Muhammed Mustafa!

Cum'a nız Mübarek Dua'larınız Kabul
Yaşantınız ALLAH Yolunda Ve Hayırlar İle Dolu Olsun
İNŞAALLAH amin..
gül gül gül gül
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 20 2009, 04:19

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cumatebrigi423

Yâ Rabbî...!
Bizi Gücünle koru; evimizi yoksulluk ve dar geçimlilikten koruyarak, bizi kullarına el açar minnet duyar duruma düşürme.
Ya Rabbi...!
Biliyoruz, boyun eğilecek, el açılacak tek merci Sensin.
Bizi Sana boyun eğişimizde başarılı kılarken, kullarının şerrinden uzak tut...
Sana çok hamdetme gücü ver...

Allah’ım...!
Ömrümüzü mağfiretinle sona erdir...
İsteklerimizi Rahmetinle gerçekleştir...
Yolumuzu, hoşnûd olduğun hedefe giden bir yol yap...
Amelimizi bütün hayatımız boyunca iyiliğe yönelik kıl...

Ya Rabbi...!
Gaflete düştüğümüz zamanlarda Seni anmak için bizi uyandır...
Bizi, ömrünü sana ibâdet ederek geçirenlerden eyle...
Senin sevgine varan yolu aydın bir biçimde görme yeteneğini bize ihsân eyle...
Bize dünyada ve âhirette hayr ihsân eyle...

Ya Rabbi...!
Muhammed, Sallallâhu Aleyhi Ve Sellem, ve âline ve ashâbına rahmetini ulaştır...
Sen, o’ndan önce İmanlı kullarına Rahmetini ulaştırdığın gibi, o’ndan sonra da İmanlı kullarına Rahmetini ulaştıransın... amin

Dualarda buluşalım inşallak
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Mübarek Gün ve Geceler   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyCuma Kas. 20 2009, 13:57

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 222dk7ja1
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Bayramınız Mübarek Olsun   Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 EmptyPerş. Kas. 26 2009, 15:44

Mübarek Gün ve Geceler - Sayfa 7 Cidimage001jpg01ca6e95

Nasıl oluyor da, Sen gelince aklıma, omzumdaki ağırlık azalıp ruhumda
bir şölen başlıyor? gözlerim neden böyle doluyor? Sorduğun suale,
'belâ' dediğim günden bu yana, ismine sığan meâle kulak veriyorum. Hayattan uzaklaşıp, gerçeğe yaklaşırken, va'dedilen günü bekliyor,
ömrün gelip geçiciliğine tebessümler gönderiyorum.

'Kimi sevsem, sensin.' Bilirim ki; kainata dağılmış bütün sevmekler isimlerine karşı verilmiş bir muhabbettir.
Vaha sandıklarım çöl oluyor, kıyılarıma vurup giden insanlar anlamıyor beni. Kuyularda kalıyorum, yardım eden olmuyor. Bir adın kalıyor her şeyden geriye. Ben kuyuya düşsem, Sen kovanı sarkıtırsın, bilirim. Menzili vefa olan bir bağı var dostluğunun. Yazın buharlaşmayan, kışın donmayan, sonbaharda yapraklarını dökmeyen bir dostluk... Dostluğundan cesaretle istiyorum senden: Ne olur, Sana en güzel göründüğüm an, al beni yanına. Aşk susturduğu oranda büyür,
büyüdüğü oranda sustururmuş. Susuyor, Seni dinliyorum. Adın için yaşıyorum. Adın ki, bir emanet dilimde. Adın ki, eksilmeyen tek kelime...ALLAH

Bayramınız mübarek olsun.Dualarınızda benide unutmayın.
yola gidiyorum.gidipte dönmemek var dönüpte görmemek var.
dönemezsem dua edin benim içinde.bir fatihayı esirgemeyin. Sad
selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7 çiçek7

Mübarek Gün ve Geceler
7 sayfadaki 28 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 6, 7, 8 ... 17 ... 28  Sonraki
 Similar topics
-
» Geceler...
» Geceler...
» Ay Geceler...
» Geceler...
» Geceler...