ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç...

2 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç... Empty
MesajKonu: Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç...   Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç... EmptyC.tesi Eyl. 01 2012, 21:23

[color=indigo]HERKES SEVMEYE SEVİLMEYE MUHTAÇ
Merhabalar…

Hayatın anlamını kendimce bir kez daha doğruladım bugün….Kırk altı demişim…Bir daha yaşımı demem.. Plakayı geçtikten sonraki (kırk dörttü) saymamaya karar vermiştim ama sayasım tuttu niyeyse bu gün yine..Yazıyorum; çözülüyor dost sıcaklığında yüreğim yine…Özellikle yazarken ki gayretim sizlerle samimiyetle söyleşme yolunda. Samimiyet olgunluğun çiçeği… Vaktidir açmasını bilmeli…

Bu gün doğum günüm..Sevenlerim, sevdiklerim, dostlarım, arkadaşlarım, öğrencilerim, velilerim; bir alışveriş içindeyiz bu gün..Bir alışveriş ki bu; ne para ile satılır, ne mevkii ile elde edilir, ne hatıra binaen verilir. Sevgi bu alışverişin adı….Hak razı gelsin her birinden; her bir gönülde ayrı ayrı ağırlandım. Sanki az bir de şımardım. Kalemi elime aldım.. Aldım ama verme zamanı adı üzerinde alış veriş dedik; en baştan adını öyle koyduk..Şimdi eşe dosta teşekkür vakti hepsinden ALLAH razı olsun hatırlayan, yazan yazmayan, yazacaktım kaçırdım diyen, arayacaktım atladım diyen, dualar iyi dilek ve temennilerle anan, içinde gönderenin yüreğini de eklediği mesajlarla hatırlayan..Nezaket icabı hatırlayan…ne çok türü var bakın sevgiyi ifadenin hepsine ayrı ayrı müteşekkirim..

Tüm sevdiklerime sevenlerime naçizane tavsiyem odur ki ne ile yetinmek istiyorsanız, güzelliklerle baki kalacak bir hayat diliyorsanız; nedensiz ve niçinsiz sevgilerle gönlünüzü doldurun..Sevgi ölümsüzlüğün iksiri insanoğluna muhabbeti ilahi noktasından bağışlanmış bir ayrıcalık… Her ihtiyacın önüne geçen bir yüce duygu…

Maksadını diline dolayarak sevgisini arz edenden uzak durun dostlar. Sevginin kolu kanadı olur mu? Sevginin evveli sonrası, öğünü düğünü, dünü bu günü olmaz… Sevgi Yaradana olan şükran hissinin tezahürüdür. Gözü cebimde, sevgi dilimde… Olur mu hiç böyle sevgi? Olsa olsa bunun adı çıkarcılıktır. Benciliktir… Hesapları karşılığında kişiye sevgiyi dille demek diline getirdiğini gönlüne değdirmemektir. Çentikler atılıp; hesabı tutulan, bak ben yaptım sen yapmadın muhasebesi yapılan, kar zarar hanesinde kaydı tutulan, tartıya vurulan, pahası hesaplanan Sevgi olmaz..Olamaz…Yalan..Ah ne çok yalan..Halbuki sevgi sunulmalı ana sütü niyetine, en helalinden ve kat’a beşer mihengine vurulmadan…

O güzel peygamber der ki; “ Kişi sevdiğine sevdiğini söylesin…” Sadece söylesin mi? Hakiki ise elbette… Ya sahte ise; özü olmayan sevginin sözü ne ağırlık taşır ki…İçi boş, koftur… Gönülde izi kalmaz gözden akmayan sevginin..Karagöz perdesi güneş vurunca göstermez olur ardında saklanan küçük resmin koca gölgesini…

Sevgi gözden akmalı gönülden dökülmeli.. Öyle gözler gördüm gayya çukurlarından daha karanlık… Bakamaz ürkerdim taşıdığı anlamın ağırlığından..Öyle gönüller tanıdım nefretini makyaj makyaj türlü renge boyayan..Görmezden anlamazdan gelirsiniz bir müddet, ama katmer katmer çöker üzerinize sevgisizliğin rahmetsizliği, bereketsizliği… Ezilirsiniz sırtınıza yüklenmeye çalışılan körkaranlık yükünüzden..Sıyırıp atmak istersiniz üzerinizden..Sevgisizlik ayağınıza takılan, sürekli kanatan, sizi düşüren, alaşağı eden kara taşlardır yolunuzda hep duran.. Ve günü gelir sökersiniz her birini yerinden sevginin zaferidir bu..Sevgisizlik ve sevgi sürekli mücadele eder. Er geç biri diğerini boğacaktır yok edecektir.Ya sevgisizliğe teslim edersiniz kasveti kanıksamış ömrünüzü ya da sevgiyi seçersiniz size sunulan kar beyaz aydınlığı..Sevgiyle boğarsınız unutmayın karanlıkları..

Kişi sevdiği kadar insandır.Muhabbeti İlahi nazarında iz taşımayan insanlar sevgisizliklerinin içinde dağılıp, yitiyorlar.…Ömür çarçur ediliyor.. Kısmetsizlik, nasipsizlik içinde…Sevgiye ölesiye muhtaç ömür, karanlıklara mahkum ediliyor vâ’esefa!
Oysa sevgi bilene öyle kutsal ki; bilen bilir değerini… Çünkü sevgi Hak’kın kuldaki yeri…

Sevgi ile baktığımız her şeye can gelir.
Nebatata, hayvana cümle canlıya hoş gelir.
Aleme bereket gelir..
Eşe dosta yuvaya huzur gelir.. Kişinin kendi hükmüne düzen gelir…
Sevgi tüm kötülükleri hazan yaprakları gibi döker, estiği her iklime Rahmet gelir…..

Sözü öze bağlarsak daima sevgi ile;
Dağdan kurdu indirir kuzu eyler
Vahşiyi yahşi eyler
Cahili alır Hak’ka kul eyler…
Baştan merhaba demiştim tüm dostlara
Satır sonunda dolu dolu selam sevmesini bilen, sevilen dostlara
Selam Yüce Rabbin muhabbetine mazhar olanlara
Selam hepinize
Sevgi ile….
Ve kalbi teşekkürlerimle….

Perihan KILIÇ

[/color
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç... Empty
MesajKonu: Geri: Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç...   Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç... EmptyPaz Eyl. 02 2012, 00:51

çiçek5 Allah razı olsun çiçek5

Herkez sevmeye sevilmeye muhtaç...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevmeye Sevdalıysan
» Aslinda Herkez Yalnız
» herkez ölümü tadacaktır
» Geçmişlerimiz Hayırlara Muhtaç
» Sevmeye Engel Değil Mesafeler...