ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?

4 posters

Kadın mısınız Bayan mısınız...?
a Kadın mısınız ?
Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  Vote_lcap100%Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  Vote_rcap
 100% [ 2 ]
b Bayan mısınız ?
Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  Vote_lcap0%Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 2

YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  Empty
MesajKonu: Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?    Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  EmptyPtsi Eyl. 19 2011, 20:10

Kadınlara “Kadın, Hatun, Hanım, Hanımefendi,” gibi hitaplar varken “bay” kelimesinden türetilmiş uyduruk bir kelime olan “bayan” kelimesi neden kullanılıyor?
Hiç sevemedim bu hitabı. Kim, neden uydurdu bu "bayan" kelimesini de bu kadar tuttu?
Biz kadın olmaktan utanıp, erkek olmaya heveslendiğimiz için mi "bay"dan "bayan" adını türetip bize layık gördüler, yoksa önce "bayan" dediler de biz "bay-an" olmak için mi kadınlıktan vazgeçtik? Bilmiyorum.
Erkekliğe özenen, kadın olmayla derdi olan biz kadınlara “bay-an” kelimesi gayet uygun görünüyor aslında.
Evliliklerde bu kadar sorun yaşanmasının temel sebeplerinden birinin kadınların “bayan” olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
"Bayan" ne tam kadındır ne de erkek. Biraz ondan biraz bundandır. Feminizmin erkekleştirdiği kadındır "bayan".
"Has kadın" ile "Bayan"ları göz önüne alarak 35 maddelik bir test hazırladım. Bakalım ne kadar kadınız, ne kadar bayan?

Kadın mıyız & Bayan mıyız?

1.Kadın akıllıdır. Bayan zekidir.
2.Kadın teslimiyetçidir. Bayan mücadeleci ve iddiacı.
3.Kadın mutlu etmeyi bilir. Bayan mutlu edilmek için bekler.
4.Kadın detaylarla ilgilidir. Bayan detaylara takılır, kalır.
5.Kadın erkeğini olduğu gibi kabul eder. Bayan değiştirmeye çalışır.
6.Kadın duygusaldır. Bayan romantiktir.
7.Kadın gönüllü hizmet eder. Bayan gönlü edilirse hizmet eder.
8.Kadın süslüdür, takar takıştırır. Bayan bakımlıdır, saçıyla, tüyüyle oynar.
9. Kadın cilvelidir, işvelidir. Bayan ya seksi olmaya çalışır ya da tam aksi hiç süslenmez.
10. Kadın uzun donla bile erkeği kendine bağlar. Bayan dekolte her şeye yeter zanneder; fakat uzun vadede işine yaramaz.
11. Kadın gül ağacı gibi esnektir. Bayan odun gibidir, eğilip bükülmez.
12. Kadın konuşmayı bilir. Bayan laf yetiştirmeyi.
13. Kadın güçlüdür; ama zayıf görünmeyi bilir. Bayan zayıftır; ama güçlü gibi görünür.
14. Kadın takdir etmeyi bilir. Bayan eleştirmeyi bilir.
15.Kadın söyler. Bayan söylenir.
16.Kadın affedicidir. Bayan kincidir.
17.Kadın özür dilemeyi bilir. Bayan bahane bulmayı ve savunmayı yapmayı bilir.
18. Kadın kurnazdır, duruma göre adım atar. Bayan plancıdır, menfaatına göre adım atar.
19. Kadın erkeği nasıl elinde tutacağını bilir. Bayan nasıl elinden kaçırdığını bir türlü anlamaz.
20. Kadın erkeğe saygı duyar, sevgi görür. Bayan erkeğe saygı duymaz, sevgiyi de kaçırır.
21. Kadın bakışı ile yakalar, dili ile elinde tutar. Bayan bakışı ile soğutur, dili ile kaçırır.
22. Kadın yapamadığı işler için didinmez. Bayan her işi yapacağını ispat etmeye çalışır.
23. Kadın erkeğe kendini erkek hissettirir. Bayan erkeğe kendini gereksiz hissettirir.
24. Kadın bir erkeğe ihtiyacı olduğunu bilir. Bayan erkeksiz de yapabileceğini sanır.
25. Kadın istediklerini tatlı tatlı yaptırmayı bilir. Bayan erkeğe “mecbursun” demeyi bilir.
26. Kadın söz hakkını erkeğe verir, idareyi kendi yapar. Bayan söz hakkı derdindedir.
27. Kadın kavgayı sevmez. Bayan suçlamayı ve kavga etmeyi iyi bilir.
28. Kadın neşelidir, çocuksudur. Bayan ağırdır, gururlu, kibirlidir.
29. Kadın sahip olduklarını görür, şükreder. Bayan sahip olmadıklarını görür, nankörlük eder.
30. Kadın yumuşaktır. Bayan serttir.
31. Kadın kızsa da ağzını bozmaz. Bayan küfürlü konuşur.
32. Kadın daha çok elbise, etek giymeyi tercih eder. Bayan daha çok pantolon giyer .
33. Kadın mutluluğa önem verir. Bayan haklılığa.
34. Kadın fedakardır. Bayan eşitlikçidir.
35. Kadın bu karşılaştırmadan alınmaz. Bayan sinirlenir.

Değerlendirme: Değerlendirme kadın bölümü üzerinden yapılır. Her soru 1 puandır. 30-35 arası puan alanlar tam kadındır. 25-30 puan arası alanlar kadın sayılır. 25 puan ve altı alanlar bayandır bayan
Yani her soruda kadın tercihinize o soruya 1 puan,bayan diyorsanız o soruya puan vermiyorsunuz 0 veriyorsunuz.puanları topladığınızda elde ettiğiniz sonuca göre kendinizi değerlendririn bayan mı kadın mı olduğunuzu öğrenin.

Sema Maraşlı

Hadi bakalım bayan ve kadınlar ankete davetlisiniz Smile
Ayrıca konu üzerinde anket açtım bakalım sitemizde kaç kadın kaç bayan var Smile

Selam Sevgi ve Dua ile...
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

MesajKonu: Geri: Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?    Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  EmptyPtsi Eyl. 19 2011, 23:36

Benim puanlarım 25 ve 30 arası oluyor yani bu durumda kadını tercih etmiş oldum.Güzel bir anket bize kadınlıgımızı unutturup hangi alan çekildigimizi acıkca gösteriyor.Çok ibretlik bir durum aslında.Nasıl olmamızın gerektiğini bize hatırllattığın için teşekkürler.
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?    Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  EmptySalı Eyl. 20 2011, 00:32

Sonuç 30-35 arası çıktı. Kadın oluyorum galiba Smile
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?    Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  EmptySalı Eyl. 20 2011, 03:21

Güzel yazı olmuş. Dişi insanlar artık kadınlıktan ziyade bayan oluyorlar bu teste göre.

Zaten adı üstünde annelerimize, ninelerimize "Anadolu Kadını" diyorlar.

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?    Kadın mısınız Yoksa Bayan mısınız?  EmptySalı Eyl. 20 2011, 08:20

MaVi_GüL demiş ki:
Sonuç 30-35 arası çıktı. Kadın oluyorum galiba Smile

Galiba değil %100 kadın oluyosun. Smile

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Siz melek misiniz yoksa!’
» Erkek misiniz Adam mısınız?
» Bayan Mediha ve Küçük Mustafa'nın Hikayesi
» Gül verebilir misiniz?
» Dünden Hızlı mısınız...?