ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler  Empty
MesajKonu: Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler    Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler  EmptyPerş. Ara. 30 2010, 22:33

Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler  26024403665073979196744

Herkes,Yusuf'un yırtılmış gömleğine bakıyor.kimse, Züleyha'nın paramparça olmuş kalbine bakmıyor ve kimse,vezirin yıkılan sadakatine, Yusuf’un efendisine karşı kırılan onuruna yıllarca yaşayacağı zindanın karasına bakmasın da kadının zehirli ateşten aşkına bakıp onu bir masum bir aşkzede olarak görsün öyle mi?Aşk tarihte ilk kez arkadan yırtıldı...

Sende “Yusuf’un tuzağı”na değer bir şey var mı?
Yusuf dedi: “Biz metaımızı kimde bulursak,onu alırız…”

Sen susuyorsun…
Ve ben düşüyorum hakkettiğim o dipsiz kuyulara..
Yusuf’luğun yaraşamadı sevdiğim, Züleyha’lığıma…
Bırakalım artık hicrana asılı kalmış vuslatımızı..!

Ve gelen güneş Yusuf'unu armağan etti Yakub'a,senin gözlerinde... Ama sen;Yakub'u kör ettin Yusuf yüzlü gidişinle...

Ben,Yusuf sınanmış bir kalbin sahibiyim....
Şöyle buyur,bu kalp senin efendim....
Şimdi ben,Yusuf tutki Mısır'a azizim,efendiyim...
Boynumdaki künyede hala vasfım yazılı...

...Züleyha'ya köleyim...

Yusuf sımsıkı kilitli kapıya doğru koşarken ...Züleyha'yı bulmak için Züleyha'dan kaçarken,Züleyha'ya gelmek için Züleyha'dan uzaklaşırken...Züleyha Yusuf'un gömleğini tam arkadan yakaladı ve gömlek yırtıldı...
Değilmi ki Yusuf güzelisin,gömleğin çoktan yırtık senin,ve değilmi ki ben tecelli etmezssem eksik kalır sana dair kader ''senin kaderin benim tecellim'' kaderimde zindan varsa Yusuf'luğum su götürmez....

Bundan böyle sözcük dağarcığım Yusuf'un dilinden dökülen kadardır...Sadece sözcükler değil,hayat sözcükler kadarsa varlığımda Yusuf kadardır....

"Karanlık gecede halden hale girerken Züleyha'nın kalbi, Züleyha en çok da sabrın kimden olduğunu bilmeden ve sabrının iç yüzüne erişemeden sabretti.Tahammülünün anlamını çözemeden tahammül etti.O kadar ki ne sabrına sahip çıktı, ne tahammülünden hoşnut kaldı."

Kim kaderin Züleyha'yı köle etmek için önce
Yusuf'u pazarlara düşürdüğünü tahmin edebilirdi ki?

''Suçlu,suçunu her zaman bilerek işlemez Yusuf ve güzellik bazen suça dönüşür. "

"Yolu uzun,çok uzun Züleyha'nın.
Aşk verilmiş ona,aşkı bilmiyor.Sabır verilmiş, sabra sahip çıkamıyor."

Yusuf’un gözleridir gece,Züleyha’ya.Yusuf’un sözleridir gece,Züleyha’ya.Züleyha bir ince sızıdır ki, aynı gecelerde,yazgısı düşer ay yüzlü Yusuf’a.

""Züleyha'nın gözleri bir büyülü siyah korku.Kimin gözleri değse Züleyha'nın gözlerine,Züleyha'da birşeyini unutacak.Kime gözleri değse Züleyha'nın onda kendinden bir şeyler bırakacak."

Züleyha'ya dediler: Ay çıktı
Züleyha cevap verdi: Yusuf mu baktı?

''Züleyha Yusuf'a bir mektup yazmaya başlayınca, gördü ki;hitaptan öteye geçemedi... Anladı ki aşkın namesinde ser-nameden öte kelam yok ve Züleyha'nın lügatında Yusuf'tan öte sözcük yok...!''

Ne senin adın Yusuf,ne de ben Züleyha'yım.. Sanma ki ellerimden yırtılacak
gömleğin.. Lakin bir gün Züleyha olup gelirsem sana,Yusuf gibi
karşıla,asil,iffetli,serin.

Züleyha olmak kolay,Züleyha gibisini bulmakta kolay,söyleyin ne olur nerde Yusuf'u Yusuf gibisini saklayan kuytular,kuyular??

Belki Yusuf'u bulamıyacak,kavuşamıyacak bu kalp ama yinede pes etmeyecek ömûr boyu árıyacak.

Yusuf! Ey Mısır'ın Sultanı!
Peki ya ben kimim? Neden kuyu? Benim Mısır’ım neresi? Kader garip bir bilmece midir ey Yusuf? Ne zaman çözülür bu bilmece?
Gecede neler gizlemiş sahip? Neden uykusuz geceler? Neden tatsız hayat? Neden içtiğim suyun tadı yok? Yoksa…
Yoksa bu kuyunun suyu mu?

Selam Sevgi ve Dua ile...

En son mustafa43 tarafından Cuma Ara. 31 2010, 09:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler    Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler  EmptyPerş. Ara. 30 2010, 23:13

Bundan böyle sözcük dağarcığım Yusufun dilinden dökülen kadardır...Sadece sözcükler değil,hayat sözcükler kadarsa varlığımda Yusuf kadardır....

"Karanlık gecede halden hale girerken Züleyha'nın kalbi, Züleyha en çok da sabrın kimden olduğunu bilmeden ve sabrının iç yüzüne erişemeden sabretti. Tahammülünün anlamını çözemeden tahammül etti. O kadar ki ne sabrına sahip çıktı, ne tahammülünden hoşnut kaldı."

Kim kaderin Züleyha'yı köle etmek için önce
Yusuf'u pazarlara düşürdüğünü tahmin edebilirdi ki?

''Suçlu, suçunu her zaman bilerek işlemez Yusuf ve güzellik bazen suça dönüşür. "

"Yolu uzun, çok uzun Züleyha'nın.
Aşk verilmiş ona, aşkı bilmiyor. Sabır verilmiş, sabra sahip çıkamıyor."

Yusuf’un gözleridir gece, Züleyha’ya. Yusuf’un sözleridir gece, Züleyha’ya. Züleyha bir ince sızıdır ki, aynı gecelerde, yazgısı düşer ay yüzlü Yusuf’a.

""Züleyha'nın gözleri bir büyülü siyah korku. Kimin gözleri değse Züleyha'nın gözlerine, Züleyha'da birşeyini unutacak. Kime gözleri değse Züleyha'nın onda kendinden bir şeyler bırakacak."
emeğine sağlık kardesim
selam sevgi ve dua ile

laleler Allah razı olsun 2 laleler
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler    Yusuf ile Züleyha Güzel Sözler  EmptyCuma Ara. 31 2010, 01:02

çiçek5 Allah razı olsun çiçek5

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yusuf ve Züleyha...
» Züleyha'nın Yusuf'luğu
» Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması...
» Yusuf Olmaksa Muradın Ya da Züleyha
» Yusuf'u Zindana Attıran Züleyha...