ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması... Empty
MesajKonu: Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması...   Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması... EmptyC.tesi Mart 08 2014, 17:14

Yusuf yazdı Züleyha, sayfanın ortasına hala hitaptaydı kalemi, bir satır ileri geçemedi, bir satır ileri geçsem hitaptan dedi yanacağım. Ses verdi içinden bir ses yan o zaman, yan o zaman, Züleyha devam etti. Ah benim Yusuf'um, ah benim, ah senim dedi başka bir şey diyemedi. Züleyha Yusuf'a bir mektup yazmaya başlayınca Yusuf diye başladı, Yusuf  diye bitirdi. Gördü ki hitaptan öteye geçemedi anladı ki aşkın namesinde ser-nameden öte kelam yok. Ve Züleyha'nın lügatinde Yusuf'tan öte sözcük yok...

Yusuf dedi kelamım artık sende hükümsüz ama kelamımın hükümsüz kaldığı bu yerde beni küçümseme. Bil ki kelamdan da ötede sadece ah var, ah ki dünya onun üzerinde durur, gök kubbe onun hararetiyle döner...

Züleyha'nın gülümsemesi

Bir gün Züleyha, arkalığına beyaz sümbül dalları işlenmiş tahtırevanıyla geçiyordu kütüphanelerin ve tapınakların kenti olan kentinin sokaklarından. Görkemli bir alayla geldiğini görenler saygı ve hayranlıkla kenara çekiliyor ve Züleyha'ya yol açıyorlardı. Zengin ve güçlüydü, en fazla da güzeldi ve kimse kırmızı gülleri saçına Züleyha gibi takamazdı...

Birden bir meczub, ehil aslanları, atları ve arabaları aşarak Züleyha'nın tahtırevanının önünde dikiliverdi, yürüyüş durdu. Züleyha tül cibinliği aralayarak bu duraklamanın nedeninin anlamak istedi. Gözlerini kaldırarak Züleyha'nın yüzüne bakmaya başladı meczub, Züleyha dedi, sevindir beni, Züleyha kölelerine meczubun sevindirilmesi için işaret etti. Köleler mor renkli kadife bir keseyi uzattılar avucuna; ama meczub oralı bile olmadı.

Züleyha sevindir beni, bana gülümse başka bir şey istemem. Züleyha bu sesi hatırladı ve yüzüne dikkatlice bakınca, aşkını reddettiği silik bir yığın sima arasından bir zamanların ordu kumandanını tanıdı, usulca gülümsedi. Başını önüne eğen meczub sessiz ve sakin geldiği gibi çekiliverdi. O günden sonra Mısır'ın lisanına sadaka vermek anlamına gelen yeni bir deyim yerleşti: Züleyha'nın gülümsemesi...

Selam Sevgi ve Dua ile...  

En son mustafa43 tarafından Paz Mart 09 2014, 01:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması... Empty
MesajKonu: Geri: Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması...   Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması... EmptyPaz Mart 09 2014, 01:02

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Züleyha'nın Yusuf'a Mektup Yazması...
» Son Mektup...
» Mektup...
» Boş Bir Mektup
» MEKTUP..