ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Hayal Gemisi...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Hayal Gemisi...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Hayal Gemisi...  Empty
MesajKonu: Hayal Gemisi...    Hayal Gemisi...  EmptyPtsi Nis. 21 2014, 22:11

Hayal Gemisi...

Sesizce kalktı içimdeki limandan bütün pişmanlıklarımı, acılarımı ve anılarımı yüklerken hiç itiraz etmedi. Bembeyaz dev gövdesi dalgaları yararken kimseyi rahatsız etmemek için ağır ağır ayrılıyordu sevdiklerimin limanından. Farkında olmadan sahibi olduğum ve arkasından gelen kırılmaların etkisiyle parçalandığını hissettiğim ruhumun derinliklerinden uzaklaşmak zorunda bırakılmanın acısı çökmüştü içime...

Anlatmaya başlamadan anlaşılmamayı hissetmenin buruk çaresizliğinde beni çok sevdiklerine inandığım insanların çizdikleri mecburi bir kader yolculuğu gibiydi sanki bu seyahat. Yaraların sarılması ve iyileştirici etkisini göstermesi için sonu belli olmayan uçsuz bucaksız denizlerde bulunacak bir limanın herşeyi çözeceği umuduyla çıkılan bir seyahatin hayal gemisindeyim sanki...

Duygularımın ve düşüncelerimin hangi bilinmeyen limanda tamir edileceğini bilmeden ve en kötüsü sevdiklerimin özlemiyle rotasını şaşıran aklıma takılan soruların cevapsızlığı yorgun düşürüyordu ruhumu. Uçuşan saçlarımın gizleyeceği gözyaşlarımın imdadına denizin rüzgarda savurduğu damlacıklar yetişiyordu çoğu zaman. Kendi içimde biteceğine inandığım bu sonsuzluk yolculuğunun sınavında umutlarım ve özgürlüğüm arkadaşlık ediyordu bana sabırla. İçimdeki özlemlerin ve duymak istediğim seslerin dalgaların arasında yok oluşu kimi zaman hüzünlendirsede beni yaşanması gereken dersler olarak kabul etmeye çalışıyordum ruhumda...

Acılarımla arkadaş, sorunlarımla kardeş olduk bu hayal gemisinde. Özlem çiçekleri açmış görmeyeli evimin bahçesinde. Kucaklıyorum hepsini yaşamın muhteşem sevgisinde ALLAH'ın meleğiyle temizlendik bu kutsal sonsuzluk denizinde, yeniden doğmak istiyorum ruhumun derinliklerinde...

Dönmeyecektir giden; sen hayaller kurarken
Vuslat diye diye hayal gemisini beklerken.

Ne ilktir bu hikaye, ne de son kalacaktır.
Şimdiye dek yazılanlar aynıydı, bundan sonrakiler de aynı olacaktır.

Bellidir başından dönüşü olmayacak gidiş.
Aslında anlamışsındır çoktan ama dedim ya insan

Avutur kendini kendiyle, doğruyu söyleyemeyen diliyle.
Bekleşir durur karanlık köşelerde, devleştirerek resmini hayalinde.

Hayal gemisi hoştur, lakin yoktur yelkeni.
Ne seni ona götürür, ne de onu geri getirir.

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Hayal Gemisi...  Empty
MesajKonu: Geri: Hayal Gemisi...    Hayal Gemisi...  EmptySalı Nis. 22 2014, 01:40

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Hayal Gemisi...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nuh'un Gemisi...
» Hayal Olan Hayal
» Hayal...
» Hayal
» Hayal Dünyası