ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gamzemdeki Dolunay Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gamzemdeki Dolunay

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Gamzemdeki Dolunay Empty
MesajKonu: Gamzemdeki Dolunay   Gamzemdeki Dolunay EmptyPaz Mart 16 2014, 21:50

Gamzemdeki Dolunay

Ben bir yanardağdım gülüm, Lavlarım saklıydı dilimde. Gece efkara gebeydi. Ve efkar ölüm kadar peşimdeydi.

Yokluğunda küfretmişim yedi düvele. Bir köroğlu mıhlanmış kaşıma. Mertlik demişim, Sürmüşüm gamzeme,dolunayı. Gece benden korkmuş, Ben yokluğundan. Sıyıramadım işte yalnızlığı ruhumdan.

Ve sen...Ciğerlerini dolduran bir hüzünle gel kapıma,Korkma kızmam gülüm, daya başını omzuma.

Ben bir çağlayandım gülüm, Köpükler saklıydı dilimde. Gece hüzne gebeydi. Ve hüzün ölüm kadar peşimdeydi.

Titremişim hani anınca adını ansızın… Titremişim sen gelmişsin aklıma. Düşmüş yere mertliğim, Buğulanmış gözlerim. Yıldızlar pusu kurmuş özlemime, Ve sen benden habersiz. Ve ben senden uzakta. ALLAH’a yeminim vardı be gülüm kırgındım sana.

Ve sen...Umutlar kuşanmış bir zırhla gir düşüme, Ve sarıl sevgime ve sakın üşüme.

Ben bir rüzgardım gülüm, Nefesin saklıydı dilimde. Gece hicrana gebeydi. Ve hicran ölüm kadar peşimdeydi.

Alıp başını gitmişsin seherin en kuytu anında. Kartallar mezar kazmış düşlerime, Ebem kuşaklarında ağıtın rengi. Oysa altın bir kese içinde saklamıştım gözlerini. Gözlerin ne güzeldi senin be gülüm, Bir yanı inciydi bir yanı mercan, Candı işte can! Bir ara ağlamışım,gidişin vurgun olmuş gülüm. Bir ara düşmüşüm yerlere, Bir ara daralmışım gülüm. Bir ara gamzemde adın. Biliyorsun sendin, Yüreğimi kemiren yanım.

Ve sen...Rüzgarıyla tarayandın, dağılan saçlarımı, Evet sendin gülüm,hüzne bulaştıran bakışlarımı.

Ben bir yolcuyum gülüm, Anılar bavulumda. Gece ayrılığa gebeydi, Ve ayrılık ölüm kadar peşimdeydi.

Hani kimselerin bilmediği, Uzak bir menzile gitsem diyorum. Sarılsam inzivalara, Sıyırsam ruhumdan artığı kalanları, Ve tırnaklarımla kazıdığım bir kuyuya gömsem yalanları. Bıraksam diyorum; Zulamda saklı kalsa sevdam. Ve sonra o son demde hani, Üstüme çökse şu gök kubbe, şu yıldızlı dam. Ve kimseler duymasa adımı. Ve bu şiirle son buldursam zamanı.

Ve sen...Tüm dar zamanlardan geçsen ve gelsen bana, Ve sen bozulan tüm yeminleri savursan suratıma.

Taha Berk Türkmen

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gamzemdeki Dolunay Empty
MesajKonu: Geri: Gamzemdeki Dolunay   Gamzemdeki Dolunay EmptyPtsi Mart 17 2014, 01:12

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6 

Gamzemdeki Dolunay
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gamzemdeki Dolunay
» Gamzendeki Dolunay
» Dolunay Hüzünleri
» Dolunay ve İki Sözcük...
» 2 Haziran 2015, YAY Burcu’nda DOLUNAY; Eski Anlaşmalara Yeni Bakış Açıları…