ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Karanlık Gökyüzüm Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Karanlık Gökyüzüm

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Karanlık Gökyüzüm Empty
MesajKonu: Karanlık Gökyüzüm   Karanlık Gökyüzüm EmptyPerş. Mart 13 2014, 20:52

Karanlık Gökyüzüm

Adına yepyeni şiirler yazıyorum satır satır...Yüreğim oluk oluk akıyor içimin kırışmış sayfalarına.Kızmıyorum sana.Darılmıyorum, gücenmiyorum, kimsesizliğimi gün gibi aşikar etmiyorum.Umut ediyorum.Gözümün çukurunda, kalbimin derininde, parmak uçlarımda, tebessümünle kıvrılan dudağımda sana koşar adım gelen çığlıklarım var.Sen dahi farkında değilsin bu gidişlerinin...Gidip de beni perişan edişlerinin...Oysa hislerime kadar yorulduğum bir günün akşamında bastırıveren tatlı uykum gibi aniden geleceğini umuyordum, gün doğarken uykumun en muhtaç olduğum yerinde gideceğini bilmiyordum.
Senin yokluğun yalnızca gülüşlerimin arka perdesinde bir hüzün bırakmaktan ibaret olmadı.Saçlarımın kırılan uçları oldun, defterimin yırtılan sayfaları oldun, duvarımdaki yerinden sökülmüş çivi izleri oldun, dolan gözlerim, mütemadiyen dalan boş bakışlarım oldun.Sen gittikten sonra elim ayağım oldu kağıdım kalemim.Bir kez olsun çalmadı gönlümün zili.Kimsenin omzuna başımı yaslayıp sevgi kırıntıları aramadım.Savrulmamak için rüzgar oldum, yanmamak için ateş...Başım dikti, gözlerim meydan okudu sensizliğe.Lakin yüreğim boynu bükük biçare...Güneş, ışığını kaybetse, sıcağını kaybetse ne hükmü kalır evrende?Güneştim, ışığım gitti, sıcağım gitti, bir başıma kaldım ayazların ortasında...Yağmurlar yağdı üzerime, şimşekler inançlarımı bir bir yok etti.Bundan böyle uzun vadeli suskunluklarım, dökülen kirpiklerim, kahkahalarımdaki o belli belirsiz gözyaşları, kesilip atılmayı bekleyen kangrene tutulmuş kalbim senin eserin...
Güneşini bırakıp, aya yıldızlara gittin.Başkalarının karanlık gecelerine ışık, dileklerine kayan yıldız olursun bundan böyle.Uzağız...Ben, sensiz hiçbir vasfım olmayan güneş, gün batımında dağların ardından sürüklerken bedenimi, sen bana hayat verdiğin aynı gökyüzünde ay olarak yıldız olarak belireceksin göçüp gittiğim yerde...Böyle böyle geçecek günler...Hiçbir vakit buluşamayacağız gökyüzümüzde...Benim göğsümde tam alamadığım soluklarım, bitiremediğim kitaplarım, yarım kalan cümlelerim, üşüyen ellerim ve her şeye rağmen umut edişlerim...Kıpır kıpır dudaklarımda yaradana dualarımla sığınışlarım asılı kalacak bundan böyle...

Ne olduğum, ne öldüğüm işte...

Şeymanur Çalışkan

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Karanlık Gökyüzüm Empty
MesajKonu: Geri: Karanlık Gökyüzüm   Karanlık Gökyüzüm EmptyCuma Mart 14 2014, 01:11

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6 

Karanlık Gökyüzüm
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ve Karanlık...
» İçimdeki Karanlık...
» Karanlık bir dostluğa
» Ol Karanlık Geceler
» En Karanlık Anımda