ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  En Karanlık Anımda Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

En Karanlık Anımda

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

En Karanlık Anımda Empty
MesajKonu: En Karanlık Anımda   En Karanlık Anımda EmptyC.tesi Mayıs 18 2013, 15:54

En Karanlık Anımda

Dönüp bakıyorum geçirdiğim senelere, bu zavallı gezegenin üzerinde basit güçsüz bir biyolojik organizmayım. Dönüp bakıyorum geçen asırlara... Hiç mi yaşamadım? Yoksa hep aynı gölge mi gelip geçti gözlerimin önünden? Her gülümseyişimin bedelini bir asır süren korku ve acıyla ödemekten ne zaman kurtulacağım? Kaderim mi, yoksa ellerim mi geçtiğim topraklara acı tohumlarını eken? Gece mi getiriyor korkuyu; yoksa ben mi karıştırıyorum kadehimin içine öldürmeyen, ama taşlaştıran bu hiç içilesi olmayan benzersiz zehiri?

Dönüp bakıyorum geçtiğim yollara, bin asırdır aynı toprağı çiğnemiş kendini bilmez çizmelerim. Dönüp durmuşum düz sandığım bu koca kürenin etrafında, hep farklı yerlere gittiğimi sanarak, ama hep aynılarla karşılaşarak. Bana diyorlar ki: Ne yöne gittin bu kez? Bulabildin mi bizimkilerden farklı bir liman, Gemini demirleyecek, kurumuş boğazını ıslatacak bir han? Yoksa senin kemiklerin de bizimkilere mi karışacak? Ve ellerimi kaldırıp cevap vermişim, her defasında aynı şekilde, ama hatırlamamışım sözlerimin birini bile sonraki kez: Çok uzaklarda yelken açtım bu kez, Öyle harikalar gördüm ki,

Ama yine de YILDIZlar kaçtı avucumun içinden, Karanlıkta yalnız bıraktılar beni. Hayal kırıklığımı bu yaşadığım? Yoksa artık hayallerim bile çok mu eski ki kırılacak, dökülecek bir yerleri kalmadı. Bıkmadım mı hep aynı hataları yapmaktan? Keşke asırlar hafızamı yiyip durmasaydı. Belki o zaman hatırlardım didikleyip derinliklerini o eski kitabın, çıkarır önüme koyardım tüm o kanılan eski yalanları. Ama artık öyle yorgunum ki, dayanacak bir asa bile yontamıyorum kendime, devrilip sürünüyorum eski ve tanıdık taşlarla dolu şu hep bildik yollarda. Nice bin yıl geçti ama, Ben hala aynı benim, Değişti dedikleri sadece yalanların şekli, Ben YILDIZların solup gittiği yaştayım.

Neden unutmam gerekiyor ki o eski öyküleri? Yaşamımın kaynağı öykülerimdi, kolayca kandığım tatlı ama zehirli sözler değil. Kulağımın dibinde fısıldaşmayın artık gelecek güzel günlerin hayallerini, nasıl gelir güzel günler damarlarımdaki kan kururken, nasıl varırım YILDIZ ışığına her yanım zifiri karanlıkla kaplıyken? Gidin ve hep yaptığınızı yapın. Oturun ateşin çevresinde karanlığa dönüp sırtınızı, kim haklı kim hatalı tartışın.

Arkanızdaki karanlığın içinden sizi dinleyip anlamsız suçlamalarınıza bıyık altından gülenlerin farkına varmayın asla, onlar ki sizin kanınız ve canınızdır. Onlar ki sizin yatağınızı yapar üzerinizi örter iyi temennilerle sizi gecenin karanlığına teslim eder. O karanlıkta gözleriniz mum ışığını YILDIZ sanacak, içinizde sanki bir bal tadı bırakacak. Ama yalnızca bırakacak, ben kötüyüm çünkü; hiçbir işe yaramam...

Yasin Türkan

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

En Karanlık Anımda Empty
MesajKonu: Geri: En Karanlık Anımda   En Karanlık Anımda EmptyPaz Mayıs 19 2013, 01:07

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

En Karanlık Anımda
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Karanlık Gökyüzüm
» Karanlık bir dostluğa
» Ol Karanlık Geceler
» Karanlık Gecelerde...
» Gece Karanlık