ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gamzeleri Saklı Güzel Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gamzeleri Saklı Güzel

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Gamzeleri Saklı Güzel Empty
MesajKonu: Gamzeleri Saklı Güzel   Gamzeleri Saklı Güzel EmptyC.tesi Ocak 04 2014, 19:03

Gamzeleri Saklı Güzel

Maviydi bütün bulutlar ama kimsesiz bir yağmur yağıyordu yüreğimde usul usul. Ben annemi özlüyordum. Sessizce ağlıyordum sonra. Bitmek tükenmek bilmeyen zırıltılarım beni yine hasretlerle dolu akşamın koynuna hapsediyordu. Ellerinin değdiği yerlere gülleri emanet bırakmışsın anne. Kokusunda sen varsın. Aklıma düşüyorsun ve ben hayallerimin en güzel yerinde sana geliyorum. Senin için yazıyorum bütün şiirlerimi sevgiyi adının baş harfine yüklüyorum noktalara hasretler bırakıyorum. Özlemleri anlatıyorum paragraf başlarında. Ben sana ağlıyorum anne.

Yaşadığım hasret dolu günler Siyah beyaz resimler çıkıyordu karşıma. Elimde çiçekler karanlık bir gece, yanı başımda sessizliğimin kopyası. Ve sonra eteklerinde akşamları özlüyorum anne. Ellerinin çizgilerinde arıyorum gülüşlerini, gamzelerinde filizleniyor bütün hatıralar. Dualarımda saklıyorum seni. Her gün batımında sıcaklığını arıyorum cemreleri düşüren topraklarında. Yaramaz kızının insanlara illallah getiren davranışlarına hanım efendiliği ekliyorum. Yerli yersiz konuşmaması gerektiğini öğretiyorum. Uslu bir kız yetiştiriyorum sana. Asabiyete izin vermiyorum. Kavgalarımda bile sabırlı olmayı direttiriyorum şımarık kızına. Dualarında gücünü özlüyorum anne.

Sahilde aradım dün gece çocukluğumda kaybettiğim anılarımı. Çakıl taşları takıldı sadece ayağıma. Dalgalara anlattım özlediğim akşamları. Ben dalgalarla ağladım anne. Yaprak yaprak döküldü bütün hayallerim gün ışığına sızmayı bekleyen akşamlarda. Ellerimin kaldıramadığı bir boşlukta sesini özledim. Buklelerinde ayazları özledim anne.

Peşime taktığın meleklerle hayallerimi yolladım sana dün gece. Kulaklarına huzurlu olduğumu fısıldadım. Onlarla dertleş ve sonrasında bana kokunu yolla anne. Melek kokunu
Yağmurlara gülücüklerini kat ve bir sonbahar akşamında yolla bana ellerini. Karanlığın sokaklarına yaslanmış yalnızlığımda bana dualarını emanet bırak anne.

ALINTI

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gamzeleri Saklı Güzel Empty
MesajKonu: Geri: Gamzeleri Saklı Güzel   Gamzeleri Saklı Güzel EmptyPaz Ocak 05 2014, 00:59

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6 

Gamzeleri Saklı Güzel
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Saklı Kanatlarım...
» Güzel Konuşmayı Öğrendiğin Gibi Güzel Dinlemeyi de Öğren !
» Saklı Çare!
» Saklı Şiir
» Saklı Suskunluklarım...