ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Saklı Kanatlarım... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Saklı Kanatlarım...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Saklı Kanatlarım... Empty
MesajKonu: Saklı Kanatlarım...   Saklı Kanatlarım... EmptyPaz Nis. 06 2014, 21:26

Saklı Kanatlarım...

Ne gideceğim yolum biter, ne de içimdeki sancılarm, kıyısından tutunduğum bir hayat hikâyem, acılarına alıştığım dertlerim vardı. Hiç bir şeyi umursamadan yaşadığım doğrulardı yoldaşım, çok umurumda değildi bir salkımda yan yana duran üzüm taneleri ya da yediveren tomurcukları ilişmezdi bakışlarıma. Alında alı, yeşilinde yeşili severdim kendi gönlümce...

Ara sıra sevgi dolu sözcükler, bazen de kırık kelimeler dökülürdü beyaz yapraklı defterime ama hiç bir zaman bu kadar koyuya kaçmamıştı renklerim. Bazen çılgınlıklara hükmetse de kalbim, enikonu susardım çekilirdim kabuğuma, kendime münhasır kalırdı aklımdan geçenler. Hayallerime ilişenim olmaz, en güzel türküleri tekrar tekrar dinler, dünyamı baştan başa kurardım hiç bir el değmeden…

Kimselere söylemezdim acıyan yanımı, bilirdim ki hiç kimse beni ben gibi bilmez. Hep soğuk soğuk bakılır yüzüme, çokça kabalık ve görgüsüzlük yakıştırılırdı arakamdan. Oysa ben her sabah çiçeklere düşen çiy taneleriyle sohbet eder, bir tutam gün ışığını saklardım göğsümün sol yanına. Ve bir bir elden geçirirdim duygularımı, ayrıca uçuk hayallerime ayrı bir paragrafım vardı her zaman…

Yeminim var, söylemeyeceğim o kelimeyi ama severdim, başımı yukarıya kaldırdığımda gökyüzünden o rengin içime doldurduğu huzurlu hüzünü. İşte böyle bir âlemde kendime yol ararken, bir gecenin ikinci yarısı bir ışık düştü umutsuzluklarımın üstüne. Bir el üşüyen yanımı örttü gönül yorganıyla, bütün yılgınlıklarımı yeni başlangıçlara dönüştürerek...

Yüreğimdeki kara bulutları dağıtırken derinlerden gelen buğulu bir ses, beni sancılarımın biteceğine inandırıp, sırtımdaki deli gömleğime saklımdaki kanatlarımı taktırdı. Ve işte o an bir şarkı ilişti dudağıma baş eğmem el yeline dese de şarkının sözleri; hoş geldin küçüğüm demek geldi içimden, yolumda yoldaş olmaya hoş geldin...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Saklı Kanatlarım... Empty
MesajKonu: Geri: Saklı Kanatlarım...   Saklı Kanatlarım... EmptyPtsi Nis. 07 2014, 00:37

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Saklı Kanatlarım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir Damla Gözyaşında Saklı Can...
» Saklı Çare!
» Saklı Şiir
» Saklı Suskunluklarım...
» Çekmecede Saklı Dilekler