ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sesini Çölüme Getirir Misin ? Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sesini Çölüme Getirir Misin ?

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Sesini Çölüme Getirir Misin ? Empty
MesajKonu: Sesini Çölüme Getirir Misin ?   Sesini Çölüme Getirir Misin ? EmptyPerş. Ara. 05 2013, 16:17

Sesini Çölüme Getirir Misin?

Sana mektup yazmadan uyuyamadığım geceler çoğalmaya başladı. Başımı koyduğum yumuşacık yastık kayalar kadar sertleşip," o tatlı kıza birkaç sayfa yazmadan asla saçlarını yaslama bana" diyor. Bedenimi sıcak tutması için sımsıkı sarıldığım yorgan, nefeslerimi dahi dondurup titretiyor beni. Sonra kımıldatamayacak kadar buzlaşan parmaklarım kalemi arıyor. Avuçlarıma dokunduğunda kalem, sana bir şeyler yazacağımı anlayarak, tüm kalbimi ıstıyor, tüm buzlarım eriyip gözlerimden damla damla akıyor boş sayfaya, yaşların hiç mektup yazdığına tanık olmuş muydun? Ve başlıyorum, böylece cümlelerime.

İncecik bir ses.. Yavru kedilerin miyavlaması kadar tatlı incecik bir ses... Bu gezegene, bu dünyaya, bu evrene, bu atmosfere ait olmayan bir ses. Ancak meleklerin çıkarabileceği derecede insanı büyüleyen ve kendine çeken bir ses.. Melekler kim ya, sesini duyduktan sonra kanatlarını söküp atmalılar. Masallardaki prenseslerin dahi kıskançlıktan saçlarını yolmasına neden olacak kadar güzel bir ses..
Bütün iyilikler bu ses nedeniyle var sanki. Trafik lambalarında kırımızıyı beklemesinin amacı arabalara peçete uzatmak olan bir çocuğu düşünelim. Bu ufacık çocuklar, kötü hava şartlarına rağmen, yine de ellerindekileri satıp bir çorba parası çıkarmak isterler. Sağanak yağmurda sırılsıklam olan yırtık gömleklerinin içerisinde titreyen bu küçücük çocukları paltosuna saran, onların midelerini bir sıcak çorbayla ısıtan yürektir sesin.cepheye gönderdiği sevdiklerini beklemek üzere tren istasyonlarında aylarca sabahlayan kalpler kadar özlem taşıtır sesin.
Özlemi dayanılmaz bir acı, kavuşması da devasa bir mutluluk veriyor. Sıcaklıkların eritecek dereceye geldiği çöllerde bulunan bir nehirdir sesin. Şırıl şırıl akar, çeker kendine beni, akıntısına kaybolup gitmek isterim ,sesinin dalgalarında sürüklenerek, ömür boyu, dudaklarımı kurutan, kabuklaştıran şu cehennem kadar sıcak kum mevsiminden dalga dalga, damla damla, şarıl şarıl akmak istiyorum.
Sesini arıyorum her yerde, bazen tükenen mataramın içerisinden bir damla olarak ağzıma düşüyor ve daha çok özlemi içerisinde olduğumu gösteriyor bana. Sesini, çölüme getirir misin?
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Sesini Çölüme Getirir Misin ?   Sesini Çölüme Getirir Misin ? EmptyPerş. Ara. 05 2013, 18:59

Özlemi dayanılmaz bir acı, kavuşması da devasa bir mutluluk veriyor. Sıcaklıkların eritecek dereceye geldiği çöllerde bulunan bir nehirdir sesin. Şırıl şırıl akar, çeker kendine beni, akıntısına kaybolup gitmek isterim ,sesinin dalgalarında sürüklenerek, ömür boyu, dudaklarımı kurutan, kabuklaştıran şu cehennem kadar sıcak kum mevsiminden dalga dalga, damla damla, şarıl şarıl akmak istiyorum.

ALLAH razı olsun menekşe güzel bir yazı , emeğine sağlık...
Sevgi emek ister, sevgi mücadele ister, sevgi ne pahasına olursa olsun
sonsuza dek yaşamak ister ve sevgi, yürekten silinip atılmaz, atılırsa sevgi değil
alışkanlıktır...

çiçek Allah razı olsun çiçek
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Sesini Çölüme Getirir Misin ?   Sesini Çölüme Getirir Misin ? EmptyCuma Ara. 06 2013, 01:04

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7 

Sesini Çölüme Getirir Misin ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BENCİLLİK GÖTÜRÜR, SENCİLLİK GETİRİR
» Sevgi Sonunda Yanmayı Getirir!..
» Kes Sesini Yüreğim...
» Sesini Özlersin
» Yüreğinin Sesini Biraz Daha Aç