ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum... Empty
MesajKonu: Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum...   Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum... EmptySalı Kas. 19 2013, 20:52

Sevmek nedir sizce; değer vermek mi, anlamak mı, dinlemeyi becerebilmek mi yoksa. Sevmek ne çok şeydir düşününce, sokaktan geçen kimsesiz bir kediyi sevebilmek, elindeki simitten bir lokma koparıp koyabilmek önüne. Balkonu kirleten güvercinlere kızmamak belki de yine gelsinler diye önlerine buğday atabilmek hatta...

Sevmek ne çok anlama gelir aslında, bir dilenciye para verirken acımadan bakabilmek gözlerindeki mahcupluğu silip atabilmek. Sonra ayak üstü konuşulan bir komşuya içtenlikle gülebilmek ne kadar ayakta tutsa da onu can kulağıyla dinleyebilmek mi. Yoksa uzun süredir rastlanılmayan bir arkadaşla karşılaşınca hiç ayrılmamış gibi candan sarılabilmek mi. Dostluğu her zaman kesintiler olsa da kaldığı yerden devam ettirebilmek belki de...

Sevgi bazen hiç tanımadan da olur bence; seven bir yüreği gördüğümde de severim mesela ben. Bir film izlediğimde sevenler ayrıldıysa o film de onları da severim yürekten üzülürüm acılarına. Tıpkı bir yakınımmış gibi hissedebilmek seven kalpleri yakınında olmasa da. Olabilmek hep yanında, bu sitede yazan kalemler seven yürekler bence. Alemin özü sevgi sevginin özü insan, insanın özü alemse ben yürekten seviyorum hepsini...

Bir bebeğin attığı ilk adımlara sevinmek gibi, ameliyattan çıkan yavrusuna annesinin ağlaması gibi, bir ördeğin yavrularına suda eşlik etmesi gibi ve gökyüzünde kuşların hep beraber birbirlerinden ayrılmadan uçması gibi seviyorum herkesi. Tanıyorum yüreğimle anlıyorum duygularını, duyuyorum sessiz çığlıklarını gönüllerin, üzülüyorum dertlerine onlar bilmese de onlarla birlikte...

Ben böyleyim, değişemiyorum herkesi kendim gibi görüp değerlendiriyor bazen sırtımdan vurulsam da yine sevmekten vazgeçmiyorum. Yine de en çok bu huyumu seviyorum. Sevgiye değer veriyor olmamı her zaman önceliğimin sevgi olmasını sevebilmeyi seviyorum ben. Çünkü benim mayam sevgi, benim peygamberim sevgi ve şefkat peygamberi...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum...   Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum... EmptyÇarş. Kas. 20 2013, 01:37

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum...   Bazen Sırtımdan Vurulsam da Sevmekten Vazgeçmiyorum... EmptyÇarş. Kas. 20 2013, 18:35

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevmekten Değil Kaybetmekten...
» Sevmekten Korkuyor
» Sevmekten Kim Usanır
» Sevmekten Korkanları Anlıyorum
» Sevmekten Utanma Yüreğim...