ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sağır Sessizlik Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sağır Sessizlik

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sağır Sessizlik Empty
MesajKonu: Sağır Sessizlik   Sağır Sessizlik EmptyPerş. Ağus. 15 2013, 21:08

Sağır Sessizlik

Lal olmuş sözlerin kaleme mürekkep olduğu yerdeyim. Semayı anımsatan bir deryadır ki sözcükler, geceye düşen düşlerin senin siluetine bürünmesine benzer gündüzler. Günün en zifirisinde sen ve sensizlik arasına sıkışmış ruhumun Araf'ında gecenin sessizliğini dinlemeye durmuşken kalbim, çığlık çığlığa. Susmuş dudakların haykırdığı sağır sessizliklerde kulaklarım çınlıyor...

Sende avaz avaz bir haykırış, bende durgun bir gönül yorgunluğunun suskunluğu. İlahi sırda ne varsa yaşanacaktır sevgili daha varlığını bile çözüp anlamlandıramamışken, imkansızlığın soru işaretleri ile boğuşurken zihnim. Biliyorsun sözcükleri inci gibi dizerken ruhuma, tecahülü-i arif de yetmiyor anladıklarımdan bir şeyler eksiltmeye. Bütün söz sanatlarını yerle bir ediyorsun gerçeğimde. İşte o zaman büyük bir tevekkülle kaderde ne varsa yaşamaya büküyorum boynumu...

Sen bozkır ortasında yeşermiş bir fidan ben kıyıları sana can suyu olmaya gelmiş bir umman. Ayak bastığın şehirlerde baktığın her yerde yüzümü yansıtabilmek için sözleri dua dua göklere haykırmak ne demek bilir misin. Gözlerine yansıyan siluetin, ne olduğunu bilememenin verdiği belirsizlikte, içimde kaynayan susuzluğun yangını hançer olup saplanmışken kalbime, kalıvermek öylece; can çekişircesine...

Sen bozkır ortasından yola çıkmış bir derviş ruhu, ben kıyıya vurmuş bir deniz yıldızı. Yazılanların yaşanmışlığı, yaşanmışlıkların yazılışı yadıma düşen soluk bir anı gibi. Sahi bir rengi var mı tüm bunların ya deniz yıldızlarının. Uzun bir yoldan geliyorsun biliyorum kıyılarımda dolaşırken nefes olacak mısın deniz yıldızını suya bırakıp. Dokunma sevdalım kıyıya vurmuş milyonlarca deniz yıldızı arasında suya geri atılmamış bir tane kalmışsa o benim. Bağışlanacak tarafı olmayan kelimeleri, esirgeyen ve bağışlayanın adıyla bir kere olsun bağışla öyle öleyim...

Geceme kandil olmuş bir yüzle, umutları karanlığa gömmeden geldin. Bozkırın sessiz çığlıklarını sırtlanıp deniz kıyısında ses olmaya geldin. Geldin işte, bütün yüzlerde yüzümü aramak değildi hüner, bunu fark etmiş olmanın şaşkınlığı ile ruhumun kıblesine döndün de geldin. En güzele yürüdüğümüz bu yolda sevgili nefesti bildin de geldin. Derviş çiçeklerini çok severim bilirsin, derviş çiçeklerini derdinde geldin. Başta yazılacağı sona saklıyorsam, inancımın imanında kapıyı büyük bir tevekkülle açtığım içindir...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Sağır Sessizlik Empty
MesajKonu: Geri: Sağır Sessizlik   Sağır Sessizlik EmptyCuma Ağus. 16 2013, 01:21

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Sağır Sessizlik
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sessizlik...
» Sessizlik...
» Sessizlik...
» Sessizlik Endişedir...
» Derin Sessizlik...