ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bülbülün Güle Hicranı...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bülbülün Güle Hicranı...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bülbülün Güle Hicranı...  Empty
MesajKonu: Bülbülün Güle Hicranı...    Bülbülün Güle Hicranı...  EmptySalı Tem. 02 2013, 21:09

Bülbülün Güle Hicranı...

Nur-i Didem....

Bir hasret türküsüdür dillendirdiğim, bir bülbülün güle hicranıdır. Yazmanın adı kolayda kalemin sevdasını kağıda tüllendirmekten daha zor olan ne olabilir. Ne zaman hasretime teselli, ne mevsimler özlemime gem. İçimde biriktirdiğim sayfalara yazıyorum sana olan tüm güzel seslenişleri. Gecenin en demli vakitlerinde seni düşünmek kadar tatlı esen bir rüzgar yok başımda. Zülüflerimin heyyulası her lahza seni zikrederken ne çok sevdiğimin farkına varıyor sen uyurken geceye seninle alakalı mahyalar yayıyorum. Gönlüme sığmayan bu hasret ateşini sınırlarımın dışına çıkarmadan için için yanarken bir kıvılcım gönderiyorum kırık dökük satırlardan...

Enis-i Ruhum...

Hiç bir söz seni anlatmaya kifayet bulamazken hiç bir satır işte bu benim sevdam diyemiyor. Sen karanlık gecelerimin tulu etmiş aydınlığısın. Her gün özleminle bitirirken zamanı sana olan ateşim dünyayı yakacak kadar harlanıyor gönül şehrimde. Hasretten talan olmuş şehrimin tüm kilitleri sana açılmışken bir bir her an seni kaybetmek korkusuyla ilmek ilmek geçiyor zaman boynuma. Bütün durağan duyguların kaidelerinden sıyrılıp soğuğun iliklerime kadar işlediği kör bir gecenin iskelesinde içimi, ruhumu, kalbimi, hülyalarım, hatıralarımı sevdanın kor yakıcılığı ile simanın yansıdığı odamda hasretimin sonsuzluğu ile ısıtıyorum. Ne güzel şeymiş seni sevmek, ne güzel şeymiş sıcaklığını yüreğimde hissetmek...

Gül-i Ranam...

Nicedir hiç bir rüzgar bu kadar sert esmemişti, nicedir şarkılar bu kadar mızraplı vurmamıştı tın tın. Yıllar boyu her gelen acının karşısında dimdik durdum, tahammül edip gülüp geçtim. İlk defa kaybetmenin ağırlığı ile yanıyorum, ilk defa tüm kalelerim çaresizlik içinde savunmasız. Bana sorduğun olmazsa ne olacak sorusu üzerime öyle yıkılıyor ki hicranım amansız bir düşman gibi iki büklüm bırakıyor beni. Koca bir iç geçirme, buğulanan bakışlar, boynu büküklüğüm, kırık döküklüğüm. Gözlerim buğulu bakıyor ötelere medyun sana iştiyak içinde...

Surûr-i Sinem....

Rüzgarda savrulan yağmur damlaları gibi savruluyor yüreğim. Sensiz geçen mevsimlerim kış günlerim zemheri. Umut çırpınan kanatlarında bekleyişlerin girdaplarında yürümüyor savruluyorum. Anlayacağın sensizliğin hiç bir tarifi yok benim gönül kitabımda. Sensiz bir dünyayı asla sevmiyorum...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bülbülün Güle Hicranı...  Empty
MesajKonu: Geri: Bülbülün Güle Hicranı...    Bülbülün Güle Hicranı...  EmptyÇarş. Tem. 03 2013, 02:31

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Bülbülün Güle Hicranı...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bahar Ve Bülbülün Güle Sevdası!...
» Bülbülün Gül'e Aşkı...
» Bir Güle Bakıyorum Bugün...
» Güle Şiirler
» Ben Güle Hasret