ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Can Olan Dosta...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Can Olan Dosta...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Can Olan Dosta...  Empty
MesajKonu: Can Olan Dosta...    Can Olan Dosta...  EmptyPerş. Mart 22 2012, 19:20

Can Olan Dosta...

Can dosta…
Gecenin en karanlık dilimi,yıldızlar dahi ışıltılarını sunmaktan tedirginler,gökyüzünün koynuna saklanmışlar.Mehtap ortalarda değil.Kim bilir hangi mekana gitmiş yüreğimi yalnız bırakıp.Bulutlar kralı gecenin.Ürkütücü bir soğuk var insanın iliklerine kadar işleyen.

Bu gecenin sabahının da pek farklı olduğunu düşünmüyor yüreğim.”Yarın yine gamzeli tebessümler dağıtmayacak güneş umutsuz yüreklerimize diyor içimdeki çocuk.Yarın yeni bir gün olmayacak,her günden farklı olmayacak.Ve hatta yarın acım daha da artacak.Yüküne bir gün daha eklenmiş olacak çünkü.Yarın yüzüm gülmeyecek yine,yüreğim yalnızlığın berbat hücrelerine hapsolacak.Yarın kalbim dostsuzluğun acısına gark olacak yine.Yarın asla fark edemeyeceğim,bir dostu kaybettiğim günden beri fark edemediğim gibi,dünyaya yeni kelebeklerin geldiğini,yeni tomurcukların güneşe sevdalanıp açıldığını.

Yarın asla farklı olmayacak.”derken yarın daha farklı oldu ey can!Rabbim her gece ellerimi semaya açıp,yüreğimi önüne serip “Lütfen ALLAH’ım dostluğa olan inancımı yitirmek istemiyorum.Beni ben yapacak dostu,beni tamamlayacak dostu karşıma çıkar.”diyerek yakarışıma cevap olasın diye kat kat,seni sundu kalbime.ve ben en saf duaların nasıl güzel sonuçlar doğurduğunu sende gördüm ey can!
Boş hayatıma kışın ardındaki canlı bahar misali doldun.Gecenin en karanlık vakti güneşe kavuşmasına en yakın zamandır ya işte o misal en berbat zamanımda,dualarımın tek umut olduğu zamanda gözlerimi kamaştırarak gönlümün paslı kapılarını araladın.O kapıdan kimseleri içeriye almayan ben senin “o dost”olduğunu hissettim ve adeta bayramlara döndü içim.

Yıllar önce tamamladığım ve dostluk artık beni bulmayacak asla diyerek bir yerlere bıraktığım dost tualindeki resmime yeni fırça darbeleriyle can kattın ve candost oldun.İçimdeki dostluk cümlesine yeni kelimeler ekledim yüreğinde harmanlayarak ve daha önce fark edemediğim noktaları vurguladın,altını çizdin her bir kelimenin, içimdeki bene yeni bir dostluk kavramı öğrettin eskisiyle birleştirip.Gönlüm sana uyandı kış uykusundan, sana vardı zorlu yollardan.

Yüreğin öylesine yüceydi ki;önceleri ben sende olmamalıyım diye düşündüm hep.Ne güzel bir sevgi pınarı vardı içinde ki;benim asla hak etmediğim kadar saftı.Ne yüce bir yüreğin vardı ki;ben o yüreğe girip kirletemezdim,hakkım yoktu buna.

Lakin seni bulmuşken kaybetmek nasıl olurdu ey can?!?!Öyleyse bırakmalıydım kendimi sana ve yaşamalıydım gerçek sevgiyi.O zaman sen için saf olurdum belki,sadece senin yüreğe hürmeten düzelirdi kalbim, günahlarım affolurdu belki sadece sen için.Sevincim,mutluluğum,neşe kaynağım – uzun bir süreden sonra – yüzümdeki gamzeler oldu bir insan tekrar.O sendin işte can!Canın canımdı.

Bazen dalınca senli zamanlara “Bu bir rüya!.. diyordum.Ama uyanmamak için elimden ne geliyorsa yapacağım bir rüya.Çünkü ilk kez sende görmüştüm”Seni seviyorum”un gerçek halini.İlk kez sende görmüştüm çünküsüz ve içinsiz sevgiyi.Hiç bir çıkar eklemiyordun sevgi sözcüklerine ve bu sadece rüyalarda olurdu.Önceleri dostluk denilince gizlediğim gamzelerim seninle açığa çıktılar tekrar.Senin dediğin gibi güneş akmıyordu gamzelerimden belki ama sen varsın diye daha bir güzellerdi işte.

Hiç olmadık zamanlarda aklıma yüreğin gelince yüzüme saf bir tebessüm yayılıyordu.Yıllar önce yaşadığım dostluk sende tekrar can bulmuştu daha güzel ve daha yüce olarak.Sen bendin artık.Kimi zaman bir yetimin başını okşayan şefkatli el,kimi zaman onun sevgiye muhtaç yüreğinden kopup gelen gözyaşı,kimi zaman tebessümün en saf hali,kimi zaman baharın bağrında açan gül,kimi zaman kaybolurken berbatlıklar okyanusunda kurtarıcım,kimi zaman vuslat,kimi zaman gönlümü yıldızlara çıkaran saf sevgi,kimi zaman göz kamaştırıcı inanç,kimi zaman özlemim ama her zaman canımdın.

Şunu asla unutma ey can;bazen hissettirmiyorsam sana sevgimi,soğuksa yüreğim sadece seni hak etmediğim için.Bazen sindire sindire yaşayamıyorsan bizi pek yakındaki ayrılığa yakalanmasın dostluğumuz diye acele ettiğindendir bu aciz yüreğin.

Ama ben seni hep seviyorum ey can.İyiki varsın...

Selam sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Can Olan Dosta...  Empty
MesajKonu: Geri: Can Olan Dosta...    Can Olan Dosta...  EmptyPerş. Mart 22 2012, 19:57

Şunu asla unutma ey can;bazen hissettirmiyorsam sana sevgimi,soğuksa yüreğim sadece seni hak etmediğim için.Bazen sindire sindire yaşayamıyorsan bizi pek yakındaki ayrılığa yakalanmasın dostluğumuz diye acele ettiğindendir bu aciz yüreğin.

Ama ben seni hep seviyorum ey can.İyiki varsın...

Çoook güzel paylaşım ALLAH cc razı olsun..
seni çook seviyoruz iyiki varsın gerçek dost kardeş can

çiçek17 Allah razı olsun 2 çiçek17
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Can Olan Dosta...  Empty
MesajKonu: Geri: Can Olan Dosta...    Can Olan Dosta...  EmptyCuma Mart 23 2012, 23:47

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7

Can Olan Dosta...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dosta Dair
» BİR DOSTA MEKTUP
» Dosta Serzeniş...
» Dosta Doğru...
» DOSTA MESAJ VAR