ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dosta Serzeniş... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dosta Serzeniş...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Dosta Serzeniş... Empty
MesajKonu: Dosta Serzeniş...   Dosta Serzeniş... EmptyÇarş. Eyl. 28 2011, 21:43

Dosta Serzeniş... 56kussg2

Dosta Serzeniş...

Ey Dost! Karşımda gülendamınla sen, mutlu bir tebessümün, dudağımı süsleyen, kalbimde kumsal kuran bir denizdin sen.Şimdi dalgalarını ötelere savurup nerelere gidersin.

Ey Dost! Yaşadığım her ana anlam katandın sen. Sözlerimin sükunu, bakışlarımın efsunuydun. Gizemli dünyalarda anlatılan firuze bir masaldın sen.Şimdi zift karışırken rüyalarıma, hangi masallardasın sen.

Ey Dost! Baharın renklerini, buğdayın bereketini bakışlarıma taşıyandın sen.Şimdi bakışlarım mat ve anlamsızken, hangi sevda mevsimindesin sen.

Ey Dost! Kuraklaşam gönlümde gül-i Muhammedi’nin gül kokusunu hissettiren ve bu gül kokusuyla ruhumu huzurla doldurmaya çalışandın sen.Şimdi gül kokusuna hasret biçareyim ben.

Ey Dost ! Arzularım yaprak dökümündeyken, sanbaharımdın sen. Eylül yağmurlarında bitmez sandığım yağmur damlalarımdın.Şimdi mevsim bağbozuyumken, hangi eylüllerdesin sen.

Ey Dost! Üzüldüğümde üzerime titreyendin sen. İncindiğimde saçlarımı yıldızlarla donatandın.Şimdi yıldızlarını devşirip nerelere gidersin.

Ey Dost! Toprağa düşen ilk damlada, rüzgarın yaprağa değişinde, güneşin suya dokunuşunda, yüreğimde gül yerine alevler açmasın diye, beni ümide aşılamıştın.Şimdi yüreğim yangın yeri iken hangi ümitlerdesin sen.

Ey Dost! Çirkin olan her şeyin üzerine çizgi çekip, güzellikten yana ne varsa her şeyi getirendin. Hem biliyor musun dostum, birlikte yöneldiğimiz kıblelerin tadı başkaydı. Yaptığımız dualara damlayan yaşlarhala kurumadı.Şimdi kirpiklerim kuru, yüreğim ağlıyor durmadan.

Ey Dost! Haylidir görmüyorum gözlerimin gördüğünü ve bedenim hissetmiyor bir yanımın sana doğru yürüdüğünü.Şimdi türkülerime hüzün düştü. Mekan değiştirmek ister ruhum.

Ey Dost! Yürüyemiyorum sensiz hayat yolunda. Alışamıyorum günleri sensiz yaşamaya. Çayımı yudumlayamıyorum sen olmadan yanımda. Muhabbetin mekanı olan kalbini bana sunup niçin gittin dönülmez yollara.Şimdi sabahlarım gecelerimde asılı kaldı. Firkat acısıyla yanıyor gönlüm.

Ey Dost! Dön desem döner misin? Sil desem, silebilir misin gözyaşlarımı ellerinle. Bekliyor olabilir misin yine eskisi gibi.Şimdi sana geliyorum hiç yürümediğimiz yollarda. Avuçlarımda –o çok sevdiğin- yıldızlarla değil....Hasret değmiş sevda mersiyesiyle....

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Dosta Serzeniş... Empty
MesajKonu: Geri: Dosta Serzeniş...   Dosta Serzeniş... EmptyÇarş. Eyl. 28 2011, 23:50

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Dosta Serzeniş... Empty
MesajKonu: Geri: Dosta Serzeniş...   Dosta Serzeniş... EmptyCuma Eyl. 30 2011, 17:57

Ey Dost! Dön desem döner misin? Sil desem, silebilir misin gözyaşlarımı ellerinle. Bekliyor olabilir misin yine eskisi gibi.Şimdi sana geliyorum hiç yürümediğimiz yollarda. Avuçlarımda –o çok sevdiğin- yıldızlarla değil....Hasret değmiş sevda mersiyesiyle....

Sad Sad

Rabbim güzel dostların yokluğuyla yakmasın yüreğimizi inş.

ALLAH c.c razı olsun emeğine sağlık..güzel dost kayıp dostardan olma inş

Dosta Serzeniş...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dosta Dair
» Serzeniş...
» BİR DOSTA MEKTUP
» SERZENİŞ
» DOSTA MESAJ VAR