ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  En Güzel Kalp Hangisi...! Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

En Güzel Kalp Hangisi...!

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

En Güzel Kalp Hangisi...! Empty
MesajKonu: En Güzel Kalp Hangisi...!   En Güzel Kalp Hangisi...! EmptyPaz Kas. 20 2011, 17:43

Genç bir adam bir meydanda, çevreden gelip geçenlere dünyadaki en güzel kalbin kendi kalbi olduğunu söylüyordu. Adamın etrafında toplanan insanlar, en ufak bir leke ve çatlak olmayan bu kalbe imrenerek bakıyorlardı. Sonunda hepsi, gördükleri en güzel kalbin bu kalp olduğunu kabul ettiler. Genç adam gururla kalbini övmeye devam etti.

Kalabalığın içinden yaşlı bir adam genç adama seslenerek; Senin kalbin benimki kadar güzel değil. dedi. Kalabalıktakiler ve genç adam, yaşlı adamın kalbine baktılar. Güçlü ama izler ve yarıklarla doluydu. Bazı parçaları yoktu, bazı yerlerinde ise kopan parçaların yerine başka parçalar konmuştu. Kimi yerlerinde de kocaman oyuklar vardı. Hayretle bakan insanlar; Bu adam kalbinin daha güzel olduğunu nasıl söyleyebiliyor? dediler. Genç adam da yaşlı adamın kalbine bakarak; Şaka yapıyorsun herhalde. Kendi kalbini nasıl benimki ile kıyaslayabilirsin? Benim kalbim mükemmel, seninki ise yarıklarla ve eksiklerle dolu.

Yaşlı adam bilgece cevap verdi: Evet genç adam, senin kalbin mükemmel görünüyor ve ben seninki ile yarışamam. Benim kalbimde gördüğün her yarık, sevgimi verdiğim bir kişiyi temsil eder. Kalbimin bir parçasını koparıp onlara verdim ve çoğu zaman onlar da kalplerinden bir parçayı bana verdiler. Ama bana verdikleri, benim verdiğim kadar olmadığı için arada boşluklar kaldı. Ben ise bu boşluklara bakarak paylaşılan sevgileri hatırlıyorum. Bazen insanlara cömertçe verdiğim sevgilerin karşılığını vermediler. Bu boşluklar karşılık alamadığım sevgilerdir. Bunlar acı veriyor ama olsun, onlar da sevgisiz insanları hatırlatıyor. Ben yine de sabırla bu boşlukların dolmasını bekliyorum.

Genç adam yanağından süzülen gözyaşlarıyla yaşlı adama doğru yürüdü ve harika güzellikteki kalbinden bir parça kopararak yaşlı adamın titreyen ellerine verdi. Yaşlı adam onu aldı ve kalbine yerleştirdi. Sonra kendi kalbinden bir parçayı genç adamın kalbindeki boşluğa yerleştirdi. Genç adam kalbine baktı. Artık mükemmel değildi ama öncekinden daha güzeldi. Çünkü yaşlı adamın kalbindeki sevgi, onunkine akmıştı.
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

En Güzel Kalp Hangisi...! Empty
MesajKonu: Geri: En Güzel Kalp Hangisi...!   En Güzel Kalp Hangisi...! EmptyPtsi Kas. 21 2011, 02:29

çiçek15 Allah razı olsun çiçek15

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» cennetimi tercih edersiniz cehennemi mi.?? hangisi bedava hangisi parayla...
» Güzel Konuşmayı Öğrendiğin Gibi Güzel Dinlemeyi de Öğren !
» Hangisi Ben'im ?
» Hangisi Daha Acı
» Kalp vardır imana saray, kalp vardır imana zindan!