ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Chat'te Kaybolan İman!.. Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Chat'te Kaybolan İman!..

5 posters
YazarMesaj
Ümmü Seleme
Moderator
Ümmü Seleme

Chat'te Kaybolan İman!.. Empty
MesajKonu: Chat'te Kaybolan İman!..   Chat'te Kaybolan İman!.. EmptyPaz Kas. 09 2008, 21:55

ERKEK: s.a
KADIN:a.s
ERKEK:nasilsin kardesim?
KADIN:elhm iyiyim ya siz?
ERKEK:Allaha hamduseanlar olsun binlerce kez..
KADIN:amin ins.
ERKEK:nerelisiniz?
KADIN:niye sordunuz?
ERKEK:sohbet etmek icin ortak konular yakalamak lazim oacidan yani…
KADIN:özel konulara girmiyorum kusura bakmayin (kendini agirdan satan kadin tipi)
ERKEK:siz beni yanlis anladiniz kardes ben sadece islami konularda fikir alisverisi yapmak istiyorum.
KADIN:buyrun o zaman konu belirleyin?
ERKEK: peki konumuz izdivac olsunmu?
KADIN: olabilir.

ERKEK:Islamda evlilik sunnetmidir farzmidir sizce?
KADIN:kisiden kisiye degisir,kimine sunnettir kimine farzdir.
ERKEK:evet haklisiniz .Peki esinizde arayacaginiz vasiflar nelerdir?
KADIN:öncelikle dindar olmali,ruh guzelligi olmali,fedakar,vefakar ve cefakar olmalidir.
ERKEK:anliyorum efendimiz sav de oncelikle dindar olani secmemiz gerektigini ogutluyor.
KADIN:evet ya ben evlenecegim kiside ilk arayacagim ozellik kesinlikle dinine bagli olmasidir,yoksa evlenmem(sanki baska )Jistegi yok hanimefendinin nasilda bi cumlede ozetleyiverdi
ERKEK:bu arada islami etkinlkleriniz var mı?...
KADIN:evet ya siz?
ERKEK:bende.
KADIN:kime baglisiniz?
ERKEK:..... ya siz?
KADIN:...baglisyim
ERKEK:hmm.masAllah(cattin oglum kara carsafliya)
KADIN:Ne is yapiyordunuz?
ERKEK:özel bi sirkette satis temsilcisiyim(24 saatin 12 saatini chatte kiz tavlamakla harcarim diyecek degil ya)
KADIN:ALLAH muvaffak etsin helal kazanclar nasip etsin ins.
ERKEK:ALLAH razi olsun,siz ne ile mesgul olursunuz?
KADIN:bende iste basortusunden dolayi okumadim evdeyim(halbuki ya universiteyi kazanamamistir yada hic okumamistir taktige bakin hizaya gelin islam mucahidesi!)
ERKEK:ne kadar guzel demek inancinizdan taviz vermediniz(tahayyul kusatmistir erkegi,karsisinda hayallerinin mucahidesi bi es adayi!)
KADIN:yaaa ozel sorular sormayin lutfen ben buraya dini bilgi edinmek icin giriyorum baska bi )Jistegim yok.(nazina tukurdugumunun taktisyeni
ERKEKeki konumuza donelim o zaman peygamber efendimizin,sahabe i kiramin evlilikleri gibi bi evlilik dusunebiliyormusunuz?
KADIN:nerdeeee tirnaklari bile olamayiz,hangi kadin aise ve hatice validelerimiz gibi sevilmek istemez ki(tava gelen mucahide!tiplemesi)
ERKEK:anliyorum ama onlari ornek alip onlar gibi sevmeyi sevilmeyi deneyebiliriz,onlar bizler
icin birer rehberdir(saadede gelen erkek tiplemesi)

KADIN:evet haklisniz?
ERKEK:kac yasindasiniz?
KADIN:23(sehvet bilinci esir alinca hayaller ayyuka cikar ve ozel konu fasli kapanir)
ERKEK:bende 26,sizi gorebilirmiyim cok iyi birine benziyosunuz?(nihayet asil mevzu gelmistir ve erkek niyetini ortaya koymustur)
KADIN:hayir.kimseye gorunmem(hanim kardesimiz kendini agirdan satar)
ERKEK:Bana guvenmiyormusunuz?sokakta carsida ne idugu belirsiz sarhos ve berduslar sizi gorebiliyor ve benim onlar )kadar bile degerim yok oylemi?(birazda duygu somurusu lazim
KADINeki ama bi seferligine baska gorunmem israr etmeyin lutfen(boylelikle asil maksatlar hasil olmustur)

Iste bu diyaloglar islami chat!odalarindaki haller,gerisini zihinlerinizde siz ekleyin.Tabi bu sozler iki kisi arasinda gibi gorunsede ayni sozler belki 100 kisiye soyleniyor.Gunluk yasantisinda selamun aleykum demekle yetinen zevat chatte AllahIN salami rahmeti bereketi ihsani ve ikramati uzerine olsun gibisinden uzun selamlar esliginde mukaddesati nefsi arzulari icin hoyratca kullanabiliyor,bir baska deyisle dini istismar ediyor.Iki ayri cinsin saatlerce konusup hic nefsani konusmayacakllari diye bisey sozkonusu olabilir mi?Asla ve kata olamaz.Bu diyaloglara site radyosu dini sohbet ve ezgilerle malesef asr-i seriflerle katkida bulunuyor.Dusunun kuran esliginde namzetler cilveler(maazAllah).Bu tur sohbetlere imkan saglayan chat odalarina ........... yapiyorlar desek agir bi itham olurmu acaba?HZ.peygamberin a.s kadin ve erkek bi basina kaldiginda ucunculeri seytandir sozunun hakikatini misallendirdigimiz chat diyalogunda goruyoruz.Su hadisi hatirlatmakta fayda var,buyuruluyor ki:Her kim ahiret isiyle dunyalik menfaatini temin ederse ahirette nasibi yoktur…Bu tur diyaloglarda ALLAH ve RASULUNUN adi,degisik cemaat isimleri sehevi arzulara kurban edilmektedir.Yalan ve riya chat odalarinin ayrilmaz ikilisidirler Hal boyleyken duygusal sarhosluga kapilmis adeta transa gecmis chatseverlerin asilsiz safsatalari ne kadar kale alinir dusunmek lazim vesselam.RABBİMIZ BIZI BI AN BILE OLSA NEFSIMIZE BIRAKMA.AMIN.AMIN.AMIN...........

Alıntı
http://www.gulyarasi.com
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Chat'te Kaybolan İman!..   Chat'te Kaybolan İman!.. EmptyPtsi Kas. 10 2008, 00:32

Amin...Amin...Amin...

ALLAH(c.c)razı olsun.Selam ve dua ile
...
:oflw:
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Chat'te Kaybolan İman!..   Chat'te Kaybolan İman!.. EmptyPtsi Kas. 10 2008, 00:48

MaVi_GüL demiş ki:
Amin...Amin...Amin...

...
fatma16
Dost Üye
Dost Üye
fatma16

MesajKonu: Geri: Chat'te Kaybolan İman!..   Chat'te Kaybolan İman!.. EmptySalı Kas. 11 2008, 15:14

MaVi_GüL demiş ki:
Amin...Amin...Amin...

...
Ümmü Seleme
Moderator
Ümmü Seleme

MesajKonu: Geri: Chat'te Kaybolan İman!..   Chat'te Kaybolan İman!.. EmptySalı Kas. 11 2008, 20:58

yorumlar bile adminimden copy edilmis. kopyaci genclik iste naparsin Very Happy Very Happy Very Happy
http://www.gulyarasi.com
bilge
Üye
Üye

MesajKonu: Geri: Chat'te Kaybolan İman!..   Chat'te Kaybolan İman!.. EmptyÇarş. Kas. 12 2008, 13:11

[b]AMİN AMİN AMİN ALLAH RAZI OLSUN... ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞSİNİZ... İNSANLAR DİNİ İSTİSMAR EDEREK NEREYE VARACAKLARINI SANIYORLAR ANLAM VEREMİYORUM.. BU ŞEKİLDE ELDE EDİLEN ARKADAŞLIKTANDA BİŞEY ÇIKACAĞINI ZANNETMİYORUM.. RABBİM DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN KİMSEYİ SLM VE DUA İLE EMEĞİNİZE SAĞLIK EFENDİM[/b] Crying or Very sad Crying or Very sad

Chat'te Kaybolan İman!..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kaybolan Tebessümler...
» Kaybolan Yıllar
» İMAN ve İtaat
» Kaybolan İnsanlığımız...
» Kaybolan Sevginin Öyküsü