ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bize Dair... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bize Dair...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bize Dair... Empty
MesajKonu: Bize Dair...   Bize Dair... EmptyPaz Kas. 29 2015, 20:32

Bize Dair...

Az önce rüzgar geçti bu sokaktan, ne varsa alıp götürdü senden kalan. Az önce s/essizce bağırdım rüzgarın ardından, geri getirmedi senliğimi, sokağa döktüm ben de çaresizce, sensizliğimi. Oturmuş güneşi seyrediyordum az önce, henüz rüzgar ayrılık bestesini dillendirmemişti bu sokakta. Sana bana dair hayaller kuruyordum güneşin altında, gölge etmesine izin vermiyordum hiç bir şeyin. Bize dair de bir şeyler olsun istiyordum yeryüzünde...

Az önce ya da az sonra, hatırlamıyorum tam zamanını sen çıka geldin aşk şehrinden. Rüzgarları sordum sana, ateşe rüzgar gerek dedin eğilip yüreğime. Sakince yanmak yakışmaz dedin sevgiliye oysa ben küçük bir ışığına razı olmuştum aşkın. Fırtınalar ortasında sensizlikle savaşmak değildi muradım. Sus dedin dudakların yalnız aşkı söylesin. Ha bir kıvılcım, ha da kocaman bir yangın ne farkeder sevgilim, sana aşk yakışır. Bize sabretmek ama bekleme rüzgarları, geri getirmez gideni. Sen rüzgara karşı söyle en güzel şarkılarını, hiç ölmesin aşk...

Bize dair bir şeyler buldum sonra zamanla rüzgarda, rüzgar da ayrılığa aşina. Nice canlıyı sürükledi de ansızın, dert yanmadı yüreğindeki savrukluktan kimseye. Rüzgar işte tutunamadı bir yere, tutunmasını istemedi kimsenin hiç bir yerde. En çok onun bir evi olsun isterdim, durup dinlensin yüreği kökünden sökülmüşlerin ikliminde...

Rüzgardan sonra hiç ısınmadı bu sokak, hep üşümüşlüğü sindi havaya, savruk yüreklerin. Sokak lambasına yansıdı titremeler, ışığında salladı o da, bir umut diye altında oturanları. Güneşten sonra ilk ve son durak sokak lambası oldu sevgili; karanlığa inat gülümsedi geceleri. Ben yine aynı sokakta oturdum senden sonra, adını aşk koydum rüzgarla gidenlerin. Tutunamayanlardan olmamak için sıkıca sarıldım taşlara, her üşüdüğümde bize dair sıcak düşler ekledim yürek evime. Rüzgar düşlerimde seni alıp götürmesin diye sağlamca ilikledim sonra seni yüreğime. Rüzgarlara karşı hep bir korku taşıdım içimde oysa zayıftı rüzgar. Bir yerde tutunamayacak kadar halsizdi aşk yönünden .Her defasında daha sert eserek, kapattı rüzgar kimsesizliğini. Zorla alıp götüremeyince gitmesi gerekenleri, yerinden söküp aldı öyle ki, sardı içine, savurdu günlerce...

Günlerdir s/essizim şimdi, günlerdir sensizim, rüzgara küsmedim, aksine rüzgara savuracak kadar büyük bir aşkın sahibiyim diye sevinçliyim. Rüzgar almadı aslında, ben rüzgara saldım senliğimi, ilmek ilmek işledim sonra yüreğimde sensizliğimi. Şimdi sana dair cümleler kuruyorum, yüreğim yüreğine yaslanmış. Kalanlar kadar gidenlerin de adını rüzgar koyuyorum, kader benim kaderim, en güzeli kabullenmekmiş. Şimdi başımı omzuna koydum aşkın, kederlerimi ise rüzgara. Bize dair bir fasıl daha varmış belki rüzgarların son bulduğu yerde...

Ne kadar uzağa gitsen de sen de rüzgarın sesini dinle sana, bana, bize dair mırıltılar bulacaksın içinde. O şarkı bizim şarkımız en çok sevgili; güneşe küsüp, rüzgara yaktığımız ağıtlarımız, rüzgar da bizim gibi serseri baksana. Ahlar, ayrılıklar, vakitsiz yalvarışlar var uğultusunda. Her şeyini bıraktığında yere, artık rüzgar yaşamayacak, bu yüzden dünya durdukça, rüzgar durmayacak...

Güneşi ve rüzgarı bırakıp olduğu yerde, sevginden bir ışık çiziyorum kendime, ne olursa olsun seveceğime yemin ediyorum kendi kendime. Hafifçe esen rüzgar, üşütmüyor içimdeki seni ilk defa, ılık ılık dolaşıyorsun yüreğimde, rüzgarla aynı şarkıyı söylüyoruz ikimiz de. Dünya dönüyor ama biz dönmüyoruz sevgili; bu defa sımsıkı tutup bırakmıyoruz ellerimizi. Bize dair de gerçekler konuşuluyor masallar ülkesinde, masal perilerinden uzaklarda, aşk gerçeğiyle yüzleşiyoruz son defa...

Aşk masal olmaktan çıkıyor, sevgiden çizilen yollar, sonsuzluğa akıyor...

Şule Meryem Canpolat

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bize Dair... Empty
MesajKonu: Geri: Bize Dair...   Bize Dair... EmptyÇarş. Ara. 02 2015, 01:46

çiçek16Allah razı olsun çiçek16

Bize Dair...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics