ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar Empty
MesajKonu: Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar   Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar EmptyC.tesi Kas. 08 2014, 17:47

Gecenin sessizliğe büründüğü bir vakit, tik takların geceye karışan sesinde, saklanmış buluyorum kendimi, çocukken oynanan bir oyunu tek başına oynar gibi. Başka hiç bir yer bilmezmiş gibi, hep aynı yere saklanıyorum, herkesten saklanırken bir tek geceye yakalanıyorum. Yağmur eşlik ediyor bu gece, kirpiklerimde asılı duran yıldızları kıskanmış olsa gerek. Olsun umursamıyorum, nasılsa o yağdıkça bende nasibimi alıyorum…

Damla damla ıslanırken acziyetin kollarında bir aminle taçlandırıp miraçlamak istiyorum  bir duayı. Bir dua ki gecemde, yağmurla birlikte ve ellerim açık göğe; Rabbim ben senin bana indireceğin hayra öylesine muhtacım ki deyip kalıyorum öylece. Birden yağmur şiddetini artırıyor ve başımı kaldırıp göğe, tadını çıkarıyorum, duam da ise sadece hayrı dileyip susuyorum…

Yağmurla beraber bir de şair eşlik ediyor bu geceye, ne kadar saklanmak istesem de, buluyor beni gecenin içinde. Tam neyin var sorusunu yöneltecekken, geceye inat parlayan yıldızları farkediyor gözlerimde ve onlara eşlik eden yağmuru. Susuyor sonra bir kaç satır karalayıp bir kağıda, elime tutuşturuyor, bana sorma gereği bile duymadan. Belli ki kendisinin değil, benim okumamı istiyor, istemiyorum ilk başta. İstemesemde gözleri üzerimde, kaçışın yok der gibi. Yalnız kalayım o halde diyorum, saygıyla geri çekiliyor...

Yine yeni bir yalnızlık ve bedenimi saran üşümüşlük, biliyorum bu hissi, diğer uykusuz geceler gibi bir sabahı daha karşılamanın habercisi. Tam kağıdı açacağım sırada meftunu olduğum bir esinti, içimde ki sesin yankısı doluyor kulaklarıma; biliyordum, işte hüzün bu. Kağıtla birlikte bir kez daha aralanıyor yüreğimin kapısı, sen çıkıyorsun karşıma ve yokluğun dolacak birazdan odama...

Yine akşam, yine hüzün, yine başımda efkar
Ve yine içimde şarkılı sesin.
Gözlerimde çizgi çizgi duraklar
Duraklarda hayal meyal sen misin...

Sen misin yanyana gezemediğim
İnce sitemini sezemediğim
Sırrını bir türlü çözemediğim
İçimde ki sual sen misin...

Sadece yazılanı okuyup, susuyorum, yağmur ise devam ediyor yağmaya. Ben ise eksiltemediğim senli cümlelerle başbaşa…

Selam Sevgi ve Dua ile...  
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar Empty
MesajKonu: Geri: Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar   Yine Akşam Yine Hüzün Yine Başımda Efkar EmptyPaz Kas. 09 2014, 23:54

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yine Yağmur, Yine Akşam…
»  hazan,yine hüzün,yine gam
» Yine Hüzün, Yine Yalnızlık...
» Efkar Mektubu...
» Kalemimde Yine Hüzün Var...