ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin  Empty
MesajKonu: Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin    Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin  EmptyÇarş. Kas. 13 2013, 21:58

Açık pencereden gece iniyor ve kül rengi bir suskunluk gözyaşıma yansıyor, alazdan iç çekişlerime yabancı duruyorsun. Yıldızlara dönüyorum, en yakınından en uzağına döne döne sana esiyorum, beni manaların koynunda hayatla buluşturan senli güzergâhlara. Bir görünüp bir kayboluyorsun işte o an kederin yüz yılları sızıyor en sabırsız anlarıma. Sesimi bütün vakitlerin bereketine adadım sayfalarında yalnızca yüzün, üstünde sırtını kelimelere dönmüş kalemimin dargın kuraklığı, küskünlüğü…

Ah şimdi şiirlerim kadar eski kalbim kadar yenisin ama kayboluşun ufukların peşinden sürüklüyor. Şakakları terleyerek infilak ediyor yıldızlarım, gece dökülüyor birer birer hüznümün dallarından. Hatıralardan seni toplayıp seriyorum şu titrek ölüm histerisi seanslarına. Gel gitlerin sancısına sıkışıyor bekleyişler, sabırsızlık pençesinde kan ağlayan tedirginlik saçımı başımı yoluyor. O an sulara yazılıyor ömrüm, ömrüm ki gündüzünü gelişinden gecelerini gidişinin renginden alır. Ve dağıtıyor mürekkebini ömrümün, hırçın sularında gidişin, dağılıyorum, yayılıyorum ve yok oluyorum gidişinin ıssızlığında...

Muştuların apansızlığında damlarsın, bulutlarım yönünü bulur, bütün mevsimlerim göğünü kucaklar. Işıl ışıl bir sevinç doğar gözlerime cennet olur. Her gidişin gözlerimi acıyla bağlıyor bilmeden adressiz bir sürükleniş. Talihsizliğin gazabına uğramış talihsiz bir çocuk afacanlığı işgal eder ruhumun her kıyısını ve üstüm başım sen kokarsın. Ellerimi kalbime bırakır gözümün gördüğü, dokunduğum her şeye seni anlatırım...

Hayat, sevgi, var olmak senin kutsallığından öte değil derken; gidişin hıçkırık gibi örtünüyor üstüme. Kıvrılıp yiten sularda dağılan ömrümün mürekkebine sürükleniyorum nereye gittiğimi umursamadan nereye çarpıp kaç parçaya bölünüp kaç kez öleceğimi, yitmenin sınırını bilmeden sana özetlenip sana yazılıyorum. Sorgusuz sualsiz kalbimin başkaldırısına teslim bir savaşçıyım gidişin yağmalıyor pusatlarımı. Kan kaybeden bedenim uğuldayan yalnızlık, küle dönüşen kalbim ah gidişin inleyen bir sancı...

Üşüyen bakışlarımın solduğu akşamlar, yorulan kalbimin şiirine sığınıp acılara boyun eğmeden umudu sayıkladığı avuntuya amenna demeden aşkına ram olmaktan bıkmayacağım. Gel artık şu yaralı güvercinlerime beyazları topla, dudaklarıma sür ve ellerinin sıcaklığı dağılan düşlerimin bitaplığına kudret olsun. Sen gidince çocukluğumun yüzü tutuşuyor, anılarda bir yağmurun toprak renkli çığlığı yara alıyor çöllerin bedduasından...

Susuyorum, ne kadar sussam çaresizlik o kadar uzun uzun büyüyor oysa ve keşkelere kalmak nasıldır. Amalara yenilmek nasıl kahreder, 33 yerinden ölmek gibidir gidişin. Yıldızlar yoruldu sevgili bakışlarımın menzilinde, baka baka yollar aşındı. Kaç hayale dokundum, kaç avuntunun tırnağıyla eşeledim imkânsızlıkları. Bak gözyaşım dağıttı buğulanan satırları iki kelime, sadece iki kelime okunuyor; haydi gel artık. Burada kal vaktim sabaha varmadan güneşe dönmeden diz çöküp dalgasında kaybolacak karanlığın...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin  Empty
MesajKonu: Geri: Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin    Şiirlerim Kadar Eski Kalbim Kadar Yenisin  EmptyPerş. Kas. 14 2013, 01:37

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Adın Kadar Umut Yüreğin Kadar Hayat...
» Eski Mektuplar Yok Artık ve Eski Dostluklarda Yok
» İncitmeyecek Kadar Uzak,Üşümeyecek Kadar da Yakın Olabilmek...!!
» Biz Seninle Hayat Kadar Yalan Ölüm Kadar Gerçektik
» Hayat Kadar Yalan Ölüm Kadar Gerçektik...