ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır  Empty
MesajKonu: Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır    Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır  EmptyPaz Ekim 20 2013, 23:22

Bu şehrin en tenha yeri yüreğimdir şehir beni sıktığı vakit, oraya gitmek dileğimdir. Bilir misin dostum, bu şehrin sokakları hep koşan adımlara şahit; koştukça, umutlarından uzaklaşanların adımlarına. Herkes telaşlıdır buralarda; saatler yetmez günlük hayatı gündüz yaşamaya; buralarda insanlar geceleyin de gündelik işleriyle uğraşırlar. Güneşin güler yüzü de, ayın soluğu da onları çalışır halde görür; onlara üzülür. Bu şehrin ahvaline, ahvalin mimarı olanlar bile akıl erdiremez...

Şehrin kaldırımları, daha gün ışığını görmeden, insanların adımlarıyla tanışır. Yabancı soluklar gezinir her birinde; insanlar bir yeri mekan edinemezler, çünkü işleri her yerdedir. Düşünen insanları özler kaldırımlar, adına şiirler okuyan şairlerin dostluğunu özler; ama düşünde dahi koştuğundan, güne rüyasının yorgunluğuyla başlayanlar, bir dostu çiğneyerek geçtiklerini fark etmezler. Yine de kaldırımlar, sakince dolaşan, yüreğindeki sekineyi adımlarıyla anlatanları bekler durur; sabrı sinelerine çeke çeke…

Sahillerinde gezinmez, hayatının muhasebesini yapan yürekliler. Kumlardan bir kule yapıp, içine büyük umutlarını doldurmaz bu şehrin çocukları. Bu şehrin çocukları, vermenin çokça getireceğini bilmez; anne babası verirken hesap ettiği için olsa gerek. Oyun oynamayı bilmez; oynarken gülümsemez, heyecanlanmaz, kızdığında sabredemez, kırdığında üzeceğini akledemez…

Bu şehrin insanları sevmeyi de bilmez dostum belki de bundandır, boşluklarda bir şeyleri arayıp yorgun düşmeleri. Şarkılar yazılır oysa her dem sevda üzerine, şiirler okunur da; herkes yine de yorulur sevmekten, yorulur vermekten; oysa sözde kalmamalı sevda, hali imar etmeli. Sevmenin gerekleri, hayat tarzı olmalı insanların; ömür sağlam direkler üzerine kurulmalı...

Bu şehrin insanlarının içi, ardında bıraktıklarında kalır; boşlukları beslerler içlerinde; bazen içlerindeki boşluğa düşüp can çekişirler. Ardında bıraktıkları gelir bir bir akıllarına, bundandır ki hep bir özlemle yaşarlar; özlemeye alışırlar. Öyle ki bir zaman sonra, özlediklerinin vasfını unuturlar.

Bazen, zaman aşımına uğramış sevdalarının küllerini nehirlere verip kurtulmayı dilerler; bazen de nehir olup önce savurduklarını toplamayı dilerler. Dostum, bu şehrin insanları sevdayla yüreklerini besleyip, yüreklerinin ayağıyla adım atmayı öğrendiği vakit, şehrin siması tebessüm edecek. Bir gün, şehir en güzel entarisine bürünecek; bir bayram sevincini yaşayarak...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır  Empty
MesajKonu: Geri: Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır    Bu Şehrin Simasına Tebessüm Yakışır  EmptyPtsi Ekim 21 2013, 00:46

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Başka Şehrin İnsanları...
» Kaldırımları Islaktı Bu Şehrin O Gece
» Zümrüt Şehrin İnci Tanesi
» BANA SUSMAK YAKIŞIR
» Tebessüm