ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...  Empty
MesajKonu: Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...    Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...  EmptyPerş. Ekim 10 2013, 00:11

Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...  5ov4

Gece gibi iniyor gözlerime yalnızlık, yağmur seslerinin buğusuna emanet edilmiş çocukluk şarkıları kadar uzak ve mağrurum. Önce şehre ağlıyorum sonra sana, Yusuf'un gömleği kadar hanif Züleyha'nın gözleri kadar naif bir kent kuruyorum sana. Ey kan kızılı gözlerinde aşk manzumeleri neşreden sevgili, tıpkı Yusuf'un hikayesindeki gibi; senin güzelliğini gören her şehir letafetinden sarhoş olup kendi bıçaklarıyla kendi parmaklarını doğrasın istiyorum...

Ki bir şehir gözlerinin güneşini içip güne başlıyorsa ve hala kendini yakmıyorsa o şehirden intikam almanın vakti gelmiştir. Gözlerin ki; yaralı ceylanların susuzluğunu giderdiği sonsuzluk ırmağı, bedevilerin çölsü yalnızlıklarına bir avuç serap. Gözlerin cennet diyarına ulaştıran köprüdeki zebercet taşlarının üstündeki parıltı. Her şeye olsa bile gözlerine ihanet etmemeli şehir, gözlerin açılınca kıyamet kapanınca cennet, Cennete giden herkesin gömüldüğü bir güzellik kabri gözlerin...

Ey alnının halesinde mekki yalnızlıkları saklayan hüzün mevsimi. Ey ismini gül yaprağının suya dokunuşundan alan mesrur sevgili, bir karanfil ölüyor avuçlarımda belli belirsiz. Şehirsiz çocukluğumun sığırtmaç eteklerine yuvarladığım senli günlerimle gidiyorum şehrinden, bir şadırvanın ucuna bağladığım yüreğime kimsesiz çocuklar su serpiyor. Önce şehre ağlıyorum sonra sana ve Yusuf'ça bir vakarla seni kalbimin zindanından azad ediyorum...

Sana kullanılmamış kelimelerle yepyeni bir cümle getireyim istedim Züleyha. Düşlerin gerçeğin prizmasına yansıyan izdüşümüyle aşk çizmeliydi kalbinin tualine ellerim ama ellerimi açık artırmaya sunulmuş bir gökyüzüne değdireli beri ziyankar bir yağmurun hamiliyim. Sükutumun baş harfini sana bağışladıysam naralarımın andacı sen olasın diyedir bu. Adım Yusuf, andım Yusuf, acım Yusuf, harcım Yusuf geceye adını mıhlarken sensizlikten lal kesilmiş gözlerim. Denizlerin yakamoz değmemiş kıvrımlarına kalbimdeki kandan kalem ile şunu yazacağım, hiçbir harfi sensiz bir cümleye kurban etmeyeceğim...

Ellerinin geceyi ürküten siyahlığı olmasaydı belki inanırdım zindanda olmadığıma, o zaman aşka meyyal yanlarımı savaşa sürmezdim. Ne bahşettiyse sana Rahman efdal gözlerine musaddık olan rüyalarında hepsini hayra yorardım. Ama aşk gömleğimin yakasına bulaşan kir oldu sadece, bu yüzden Züleyha aşksızlığa muttasıl eyledim kulbe-i ahzanımı. Mintanım hüzünle örülüdür gelme peşimden, ben kendi kardeşlerince ihanete uğrayan bir yürek taşıyorum içimin dehlizlerinde. Kan revan uykularıma rüyalarını maksud kılma Züleyha. Yakub'un gözleri kadardır kalbimin körlüğü, Bünyamin kadar acemisiyim aşkın ve andın. Bana rüzgarlardan bahset Züleyha, saçlarının çölsü yalımlarında alevlenen ateşten rüzgarlardan ki silinsin gömleğimdeki kirli gölgen. Çünkü Züleyha, aşk günahın karaladığını tövbeyle aklamaktır...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...  Empty
MesajKonu: Geri: Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...    Aşk Günahın Karaladığını Tövbeyle Aklamaktır...  EmptyPerş. Ekim 10 2013, 01:24

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gençler Tövbeyle Huzur Buluyor
» Günahın mı Çok, Yoksa Rabb’imizin Affı mı?