ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Anladım... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Anladım...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Anladım... Empty
MesajKonu: Anladım...   Anladım... EmptyPtsi Eyl. 16 2013, 23:14

Anladım...

Anladım, doğru zaman diye bir şey yokmuş. Gideceğimiz bir yer vardır daima, ulaşacağımız bir menzil, bizi bekleyen biri, olmasını istediğimiz şeyler ve görülmesi gerekenlerin yanında bir de dokunulması gerekenler. Bir de doğru zaman diye bir söz takılmıştı ki kulağımıza, beklediğimiz hep o günün gelmesiydi. Nereden anlayacaktık doğru zamanın geldiğini, onu da bilmiyorum. Tek bildiğim ertelemenin en güzel bahanesiydi kendisi...

Bu yüzden bekledik, hep bekledik... Kendi yolumuzu çizmek yahut gittiğimiz yolu değiştirmek için bekleyip durduk. Çünkü birilerini üzmemeliydik, kırmamalıydık, henüz zamanı değildi. Çocuklar biraz daha büyümeli, ihtiyarlar öte dünyaya göçmeli, ekinler büyümeli, hatta hasat da yapılmalıydı. Bu sene kurak geçmişti, ürün azdı. Gelecek seneyi beklemeliydik. Herkes bizi anlamalı, hak vermeli, sırtımızı sıvazlamalıydı. Evet, ille de onaylanmalıydık doğru zamanın geldiğini anlamak için. Meğer yaptığımız yegâne iş, sonu gelmeyen bahanelerle yüreği oyalamakmış...

Anladım, doğru zaman diye bir şey yok sadece ve sadece doğru yer var ve orası, olmak istediğin yer her nerede olmak istiyorsan. Çünkü Zorluklar ve zorunluluklar hiç bitmiyor ömür süresince. İnsana güç veren tek şey, doğru yerde olmakmış, yanında görmek istediği insanlarla. Belki de yanında ölmek istediği insanlarla. Ancak bu şekilde sözü geçermiş yüreğine...

Ben nasıl mı anladım bütün bunları. Hayat akıyordu. Birileri o hayatı yaşıyordu. Benim hayatımsa akmıyor, sayısını bilmediğim günlerim tükeniyordu. Çünkü hayatı yaşamaktan çoktan vazgeçmiştim. Elim ermiyordu sokak kapısını kendim için açmaya. Ayaklarım reddediyordu, kaldırımların akşamüstü davetlerini. Çeşit Yemekler dururdu masada fakat dilim tatmaya isteksiz. Bedenim hep ayni yerde, hizmette daima. Her zamanki gibi yalnız, sevilmeye muhtaç. Zaman bana düşman, yapamadıklarım ömrüme hüsran...

Yaşamımı kendi ellerimle bitirmeye karar verdiğimde anladım yanlış yerde olduğumu; suçu ise hep dokunamadığım dakikalara yüklediğimi. Oysa başka yerde başka hayatlar vardı bizi haykıran çağıran. Burada bitirmek değil, başka bir yerde devam etmek gerekiyordu. Nefesi bir tek aşkla kesilmeliydi insanın, yüreği toprağa gömmek için erkendi.

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Anladım... Empty
MesajKonu: Geri: Anladım...   Anladım... EmptySalı Eyl. 17 2013, 01:21

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

Anladım...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-