ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gitmek Hep Yadındaydı Zaten... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gitmek Hep Yadındaydı Zaten...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gitmek Hep Yadındaydı Zaten... Empty
MesajKonu: Gitmek Hep Yadındaydı Zaten...   Gitmek Hep Yadındaydı Zaten... EmptyÇarş. Ağus. 14 2013, 22:12

Henüz vakit geçmiş değil tüm yorgunluklarını omuzlayarak, ardın da (kendince) bir iz bırakmadan git. Dilinde pelesenk olmuş bir kaç cümle kırıntılarını dahi bırakma, bırakma gerinde sana dairlerini. Sanki ben hiç yorgun değildim değil mi, bitmişliğin de dahil neyin var neyin yoksa topla git...

Yaşandı ve bitti diye kendini kandıra kandıra, hayatın bir cilvesi gözüyle bakıp, nazını, işveni pamuk şekerlerine saklaya saklaya git. Damağın da acı tat bıraktı şiirlerim biliyorum, sana çok fazla geldiğimin de farkındayım. Dileklerini yazdığın kayalıklara ıslak ayak izlerini bıraka bıraka git, ardına hiç ama hiç bakma emi. Islak gözlerim seni caydırmasına da sakın izin verme, bugün ki gibi kararlı ve istikrarlı duruşunla, aldırış etme son kez içimin acıyışına. Elini sallasan ellisi olsun, umursama ardında bıraktığın enkazı, yenilerine yer açmış olursun farkındasın değil mi...

Sil süpür kırıntılarını, eteğinde hiç taş bırakma, ısrarın yarardan çok zarar verdiğini öğrenmekte güzeldi. Ben pes ettim artık ne kal deyip yalvaracağım ne de dön diye buraya kadarmış. Oysa bir kerecik de benim penceremden baksan yeterdi anlamaya çalışsan hani. Ya da vicdanına danışsan mesela, ruhumu tırtıklayıp duran bu yürek de elbet yorulur birgün. Vazgeçer bunca feryat figandan sen gibi susmayı elbet öğrenir...

İlk defa bu denli yalvardım ben, ilk defa bu denli kendimi sorgulayıp yargıladım. Bir dalı kırka böler gibi çatır çutur kırdım gururumu oysa hiç olmadığım kadar sadisttim kendime, hiç olmadığım kadar efe. Kulak verdikçe yüreğimin sesine, senli duyguların çalkantılarından arındırmak adına çırpınırken, bir çocuk gibi sığınmak istedim limanına. Demir almamacasına, ahirete dek diyerek verdiğim sözce ama sözler de boşmuş meğer. Hele de çaba tek taraflı ise külliyen boşa kürek çekmekmiş...

Ne ertele ne de acele et, usul usul, geldiğin gibi, hissettirmeden sağanaklarım bana yeter bu saatten sonra. Sen çisentilerinle, yarı ıslak yanlarınla ve bir inada kurban ettiğin yüreğimi, sunaklarına devire devire git. Akan kanım sayma, acıyan yanım sayma, kulak kesilme şiirlerimin çığlıklarına. Duyma mısralar arasına hapsettiğim gözyaşlarımın ağıdını. Üzülme yani çift karakter masallarınla kendini teselli ede ede git...

Toparlanırım nasılsa oyun oynayarak kandırıp uyuturum elbet yüreğimi. Hasat zamanı diyerek budarım elbet ektiklerini, kalan son gayretimle de yakarım elbet anızlarını. Nadasın getirisi ayrık otları ile oyalanır, o da ALLAH' ın yarattığı diyerek, kendimi kandırırım elbet. İçin rahat olsun sana ulaşmaz ne sesim ne de soluğum. Şah damarımdın kesildin ve bende artık bir ölüyüm. Başucum da bir taşım eksik onu da taş kesilen yüreğimle tamamlarım nasılsa...

Bana kalsın kahrın da gazabın da öfkeni yeterince kustun değil mi içinde boşaldı. Ne bir özür ne de temiz bir sayfa dileğim umurunda değilmiş anlamam gerekirdi. Anlamam gerekirdi yazamam dediğinde, anlamam gerekirdi bahaneler sıraladığında. Ne doğru denmiş meğer aşk kapıdan girince, akıl bacadan kaçarmış diye...

Bir şansı bile çok gördüğün aşka, inancın bile tartışılır sevmeler hırsa yenik düşüyorsa eğer, bunca çırpınış hayat suyunu bulandırmaz mı sanıyorsun. Bulanan suya atılan ise nasıl temiz kalır söyle ya da hani diyorsun ya içimde bir şeyler hala tertemiz diye, temiz olan bir şansı hak etmiyor muydu. Sevmeler ne iddia unsurudur ne de inada maruz kalacak kadar aciz, taciz edilen duygular eşliğinde alınan veballer, içinde sızlayan bir yerleri işaret ettiğinde, düşüncelerin hala aynı mı olacak merak ediyorum inan. İstismar edilen yüreklerimiz, farkında mısın ama, sel dereden ne getirir kabulümdür hesabı ile çıktığın yolda, ikimize de en ağır imtihanı, en ağır acıyı pay ettiğini bile anlamamışsın demek ki...

Gitmeler hep yadındaydı zaten şu mübarek günlerde içime saçtığın acı ile mübarek olsun gidişin. Gün gelir, pişmanlığın sana hatırlatır nasılsa bir ben daha olmadığını ve yerime kimseyi koyamayacağını. Dediğim gibi aslı olmayanın gölgesi olmaz be bu yüzden ben senin gölgeni bile sevmiştim oysa...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gitmek Hep Yadındaydı Zaten... Empty
MesajKonu: Geri: Gitmek Hep Yadındaydı Zaten...   Gitmek Hep Yadındaydı Zaten... EmptyPerş. Ağus. 15 2013, 01:15

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ben Zaten Yaralıyım….
» Bir Cümlelik Yanımdaydın Zaten
» Dikkate Almadığın Yüreğim Zaten Sende...
» GiTmeK...
» Gitmek Güzeldir...