ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...  Empty
MesajKonu: Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...    Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...  EmptyPaz Ağus. 11 2013, 17:44

Issız dağın başında mihmanı arzularsın. İçim kanat açarken uzaklara, düşen yaprakları dinliyorum usulca; ancak bir kağıda yazabiliyorum derdimi. …Gönlümle baş başa düşündüm de demin; artık bir sihirsiz nefes gibisin. Olmadığın şehirlerde aramak seni, öylesine zor ki. Aç ellerini, aç ki avucunda öleyim, ağrılı adımlarla bulamam seni...

Aşık öldürmek tutalım mukteza-yı hüsn imiş
Tiğ-ı hicrân ile katl etmek kimin fermanıdır

Ahmet Paşa

Farz edelim ki, âşık öldürmek güzelin güzellik hakkıdır. Peki, aşığı ayrılık kılıcı ile katletmek kimin fermanıdır...

Kendi elimle yâre kesip verdiğim kalem
Fetva-yı hûn-ı na-hakkımı yazdı iptida

Sultan III.Selim

Kendi elimle yontup, buyur, yazı yaz diyerek yâre sunduğum kalem, ilk önce, haksız yere benim idam fermanımı yazdı...

Benim bu sitem-i ahim sanadır gül-i şebnemim.
Aklını yitirmiş bir mestaneyim nedir bu halim
Ebedi aşk tuzağına düşen benim.
Tutmaz ellerim, yolunu gözlerim.
Yaşlı gözlerimde arz-ı hâl etmeğe beklerim.

Mustafa Solmaz

Bir gülücük gönder bana, sıcacık olsun. Bugün, sevdiğin insanların isimlerini getir hatırına, aralarında ismim olsun. Bugün, bulutlara dolanmış iplerini çöz kalbimin ve altın bir kelebek gibi. Bir sonraki bahar, kan açacak, gelincik tarlasındaki tomurcuklar...

Geçecek hepsi! Periler gelip şarkılar söyleyecek başucunda. Acıların yavaş yavaş küflenecek. Bir rüzgâr gelip alacak tüm kederini. Uçup giden kederine bakarken bir gülümseme konacak yanağının hemen üzerine. Yanakların al al olacak. Kalbindeki sancıdan eser kalmayacak. İşte, işte tüm bunlardan dolayı geçecek...

Afitab-ı aşkı mestur olmasın bir kimsenin
Saat-i nevruzu deycur olmasın bir kimsenin
Çarha feryadı tanin-endaz olursa gam değil
Bais-i feryadı meşhur olmasın bir kimsenin

Şeyh Galib

Bir kişinin aşk güneşinden yoksunluğu ne büyük mahrumiyettir. Baharının karanlığa gömülmesi ne felâkettir. Aşığın feryadı gökleri sarsa gam değil; ama dile düşmesin yeter ki niçin ağladığı. Muhabbet, bir belâ şeydir, giriftar olmayan bilmez. Sanırım hepimiz bu beladan nasibimizi az da olsa aldık...

Bir sonraki bahar, kelebeklerin kanatlarındaki buzlar, sevgiden çözülmeyecek. Yüreğe diken girer, kalbe gül. İlla ki sevmelerim, illa ki sevmelerim! İnsanı mest eden, bazen aşığın bir damla gözyaşıdır. O gözyaşını istiyorum. O, ab-ı hayat olup sevgilinin gönlüne doğru akar. Aşk tomurcuklarının filizlenmesine vesile olur, kimseler bilmez ama…

İnsanı bir güzele tutsak eden aşk, beni nedense kelimeler arasında sıkıştırıyor. Aşk, diyor benim adım. Hoş geldin, diyorum durmuyor. Başka gözler, başka kalpler arıyor. Seni gördüğüm gün, bir rüyaydı. Ben uyanmak istemedim. Yalnızca zaman geçiyor. Her gün yeniden, yeniden özlüyorum seni. Su perisi zaman geçiyor sen hala gelmiyorsun, ben diyorum acaba seni beklemeye mi âşık oldum...

Bizi aşksızlık öldürdü, heyhat
Seni beklemeye mi âşık oldum acep
Sen hala gelmiyorsun
Sen hala gelmiyorsun

Üstümde aşk kokusu var, göğsümü yar da gönlümün aşkla nasıl çırpındığını gör. Yine mi kelebekler yoksa...

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...  Empty
MesajKonu: Geri: Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...    Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...  EmptyPtsi Ağus. 12 2013, 00:50

çiçek16Allah razı olsun  çiçek16 

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...!
» Yüreğe Diken Girer Kalbe Gül...!
» Her Aşk Bir Veda Kapısından Girer
» İki Güzel Yüreğe...
» Kötü Huy Diken Gibidir