ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde Empty
MesajKonu: Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde   Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde EmptySalı Mart 19 2013, 21:18

Çocuksu hayalerim vardı benim, dünyaya ilk geldiğimde. Oyun oynayacak kadar bir mekan, bir kaç gazoz kapağı, boş şişeler tüm oyuncağım. Ben aşkı olgunlaşmış zamanlara kurulmuş çocuksu oyunlarda buldum bilmezdim ya aşk olduğunu, güzel bulduğum her şeyi dakikalarca seyrederdim. Gözlerimi alamazdım aşktan, aşkın vurduğu sırlı yüzlerden, güneş, aşkın parıltısı demekti benim için, her bakışta yüreğime dolan. Zamanlardan habersizdim çocukken de bu yüzden hayata geç kaldığmı farkedemezdim her oyuna dalışımda. Ben oyunlarda buldum aşkı, her oyun, mutluluğu beraber yaşamaktı ve bir gün oyun çocukları dağılınca, gördüm dünyanın acı yüzünü. Özlemler içinde büyüttüğüm çocukluğumu hep aynı oyunu özledim durdum. Yeni hayaller kurdum, gelecekte çiçek açan ve seni buldurdu zaman. Güneş rengarenk doğardı o zamanlar griye dönüşmemişti henüz anılar ve ayrılık hiç bu kadar dokunmamıştı o zamanlar. Her yeni oyun bir diğeriyle devam ederdi, kesinti olmadan. Şimdilerde yokluğundan ayrılık dokurken yürek tezgahıma, vuslat konuşulmazdı o zamanlar. Her an vuslattı çünkü, her an deli mutluluklar, şarkılar aşk kokardı, filmlerde bile geleceğin tatlı telaşları, renk verirdi yarınlarımıza, henüz gelmeden...

Şimdi bir türkü dolanıyor senden uzaklarda dilime yokluğunun türküsü bu diyorum seni anlattığım mısralarda. Sanki yazmış gibi kalem, döküyorum sana dair en yürekten sözleri kağıt kalbimin zikzaklarında gidip geliyor her dem. Yazmışım gibi, seninle nokta koyuyorum yazgıma, adını sonsuzluk koyuyorum, söz kondurmuyorum ayrılık dolu bahtıma. Düşlerimde buluyorum işte senli zamanları, sevdam dile geliyor o an seni ekliyorum karmaşık rüyalarıma, hayra yoruyorum tüm dağınıklıklarını rüyaların. Toplanmak zamanı diyorum kendi kendime ben aşkı hep sana yoruyorum sevgili. Acıyor kimsesiz kalan sol yanım, anıların tozlu raflarında seni arıyorum. İçimdeki dağınıklığı gizlemek için, inadına topluyorum her yanımı rafların tozunu alıyorum her gün doğuşunda. Bir tek ayrılıklara dokunamıyorum, hatıralara kıyamıyorum işte, atmamak için kalabalık duygularımı kendi yüreğime sıkışıyorum. Bilemezsin sevdikçe genişliyor, genişledikçe daralıyorum, sana kurulmuş düşlerle zamanı. Kah sevinip, kah üzülüyorum anlayacağın seni sevdiğime ama asla pişman olmuyorum, dönüşü imkansız yollarda senli bahtıma...

Sevgili dinle ne olur duy sesimi. Bak nağmeler seni söylüyor, kalbim sol notasında aşk faslının, sen dolu düşlerle inliyor. Hayat şiirinin mısrası sensin şimdi ilk ve sonsuz değişmeyen şarkım. Sensin gözlerimden kıskandığım, bakmaya bir türlü kıyamadığım içime akışlarımın sebebi sensin, üzülüp düşmeyesin diye taşarken ben. Gizlerimden yaş olup akan sensin, inadına susan ben yüreğim yaralı şimdi ayrılıktan, akıntılar var hala yaşanmamışlıklardan kalan. Ben kapatamıyorum tıpkı sensizliğim gibi, ayrılığın açtığı derin yarayı...

Gözler ağlamak ister kirpikler ıslanmak bırak madem dökülsün inci yaşlarım. Islansın varlığına dokunmuş sevdalı bakışlarım. Sen ki; gerçekle hayalin kesiştiği noktada beni çağıransın aşka yürekler parçalanırken gam dolu gecelerde. Ellerimi uzatsam dokunacakmışım gibi ve açsam gözlerimi bir hayalin içinde kaybedecekmişim gibi seni. İşte böyle bir birikmişlik, aklımda senden kalanlar gürültüsü içinde aklımın, beni aşk rüyasına daldıranlar. Hepsi sana dair hepsi senden izler...

Düşler uyanmak istemezken gözler ziyaya karanlık ben düşten uyanmak istemezken ve gözlerim karanlığa alışıkken, yaşanır mı bir ömür ışıksız
söyle. Sürer mi bu devran sensiz, sadece hayalinle böyle bir hayalin yaşanır mı ilelebet gölgesinde. Bir hastalık oldun içimde, hastalanan gönlümün hüznüsün adeta. Anladım şifa yok sevginde gelsen de artık bir benim için, gelmesen de...

Benim kavgam seninle değil aslında sen dediğime bakma, belki sen bir gölgesin sadece. Bir uçtan bir uca giden duygularımın karanlığında aslında sen uzak ülkelerin yüksek yamaçlarında, zihnimde resmettiğim bir güneşsin. Yaklaştığımda üşüten, uzaklaştığımda yakan. Haydi seni çizdiğim bu resimde bul beni şimdi söyle içimdeki seni ve sana ait dünyaların içinde bana ayırdığın yeri. Her yaklaştığımda üşümekse kaderim işte ben; örttüm hayallerin üzerini ne olur bu baharda üşüme. Ben seni böyle istememiştim hayallerimde sakladığım sen, böyle değildin. Ben hiç kimseyi bu kadar sevmemiştim ne olur üşütme artık hayallerimi, bana bırak seni sevmekten yorgun benliğimi...

Yasa dışı bir rüya bu, bence artık uyanalım ve gerçekler sarsın tüm benliğimizi. Düşsün gözümüzde duran yaşlar yere anlayınca her şeyi, aşk dökülsün hakettiği yere. Nasıl olsa topraktan geldik en iyi toprak bilir vefayı yeşersin topraktan en güzel güller o zaman. Sarsın gönülleri sarı, kırmızı, mor ve diğer renkler ahenkle ötüşsün, gül dalında hazanlardan yorgun bülbüller. Yürekler bir gülün yanağından dökülsün içimize öpsün gece al yanaklarından, hüzünkeş yüreklerin. Güneşe uyansın acıdan sonra, eşsiz doğumlarla aşkı seçen her insan olur ya belki, bir gün gerçek olur rüyalardaki sırlar, çözülmeyi beklerken, açılır birer birer tüm güzellikler. Sen de bekle sevgili anlatma rüyalardaki gerçekliğini kimseye. Ben ki; saklıyorum gece gibi tüm hayallerimi, perdelerin ardında anlatmaya kıyamıyorum, kimse dokunmasın diye gerçeğime...

Şule Meryem Canpolat

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde Empty
MesajKonu: Geri: Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde   Bir Hayalin Yaşanır mı İlelebet Gölgesinde EmptyÇarş. Mart 20 2013, 01:54

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Gözümde Kaldı Hayalin
» Gam Yüreğimde İlelebet mi Kalacak!
» Bir Ağacın Gölgesinde
» Bir Ağacın Gölgesinde
» Bir Düşün Gölgesinde Suskunluklarım