ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Neden Ben Demeyin...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Neden Ben Demeyin...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Neden Ben Demeyin...  Empty
MesajKonu: Neden Ben Demeyin...    Neden Ben Demeyin...  EmptyPaz Mart 10 2013, 15:53

Neden Ben Demeyin...

Kemal yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir delikanlıydı. Bir gün cesaretini toplayarak bir grup tırmanışına katıldı. Tırmanacakları yere vardıklarında neredeyse duvar gibi dik büyük ve kayalık bir yamaç çıktı karsılarına. Tüm korkularına rağmen Kemal azimliydi. Emniyet kemerini taktı ipi yakaladı ve kayanın dik yüzüne tırmanmaya başladı. Bir süre tırmandıktan sonra nefeslenebileceği bir oyuk buldu...

Orada asılı dururken gruptan yukarıda ipi tutan kişi dalgınlığa düşerek ipi gevşetiverdi. Aniden boşalan ip hızla Kemal'in gözüne çarparak lensinin düşmesine neden oldu. Lens çok küçüktü ve bulunması neredeyse imkansızdı. Lens yamacın ortasında bir yerlerde kalmıştı ve Kemal artık bulanık görüyordu. Ümitsizlik içinde Kemal lensini bulması için ALLAH´a dua edebilirdi yalnızca...

Ve içten içe düşünüp dua etmeye başladı:

- "ALLAH´ım! Sen bu anda buradaki tüm dağları görürsün. Bu dağlar üzerindeki her bir taşı ve yaprağı bildiğin gibi benim lensimin yerini de biliyorsun. Onu bulmama yardım et. "

Patikalardan yürüyerek aşağı indiler. Aşağı indiklerinde tırmanmak üzere oraya doğru gelen yeni bir grup gördüler. İçlerinden biri:

- "Aranızda lens kaybeden var mı?" diye bağırdı.

Kemal'in sonradan öğrendiğine göre lensi bir karınca taşıyordu ve karınca yürüdükçe yavaşça kayanın üzerinde hareket edip parlayan lens diğer grubun dikkatini çekmişti.Eve döndüklerinde Kemal lensini nasıl bulduklarını babasına anlattı. Bir karikatürcü olan babasıda ağzıyla lens taşıyan bir karınca resmi çizerek karıncanın üzerindeki baloncuğa şunları yazdı:

-"ALLAH´ım! Bu nesneyi neden taşıdığımı bilemiyorum. Bunu yiyemem ve neredeyse taşıyamayacağım kadar ağır. Ama istediğin sadece bunu taşımamsa senin için taşıyacağım... "

"BU YÜKÜ NİYE TAŞIYORUM" demeyin.

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Neden Ben Demeyin...  Empty
MesajKonu: Geri: Neden Ben Demeyin...    Neden Ben Demeyin...  EmptyPtsi Mart 11 2013, 01:08

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Neden Ben Demeyin...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» O Gelmez Demeyin...
» ALLAH`ım bana sabır ver demeyin
» Sakın Kimseye Seni Seviyorum Demeyin
» Senin Sayende Demiyorsanız Senin Yüzünden de Demeyin
» Neden mi...