ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Temenniler Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Temenniler

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Temenniler Empty
MesajKonu: Temenniler   Temenniler EmptyCuma Mart 01 2013, 19:29

Temenniler

Kaybolabilsem şöyle birkaç yıl ortalıklardan herkesten uzak bir şehre yerleşebilsem. Kimsenin beni tanımadığı benimse kimseyi tanımak istemeyeceğim. Maviliklerin arasında kuşların melodisi eşliğinde. Sadece ben kalabilsem. Mutluluğu orada bulabilsem. Hatıralar yaşanmışlıklar bavulda kalsa ve benim bavulun içindekilere hiç ihtiyacım olmasa. Sığınacak dört duvarım olsa. Duvarların her biri mutlu renklerle boyansa siyah renk hayatımda hiç yer almasa.
Gökkuşağı hep gökyüzünde asılı kalsa yağmur yağdığı zaman ki toprak kokusu her zaman olsa...

Sonbahar da olsa kış da olsa karamsar olunmasa. İnsan kendine mutlu olacak bir sebep her zaman bulabilse işte hayat bu ve yaşamaya değer her zaman diyebilse. Pişmanlık hiç olmasa, keşke keşkeler sadece bir kez kullanılsa. İyi ki yapmışımlar kaplasa döert bir yanımızı dostlar. Güvenilir arkadaşlıklar hep uzun süreli olabilse anne baba sevgisi gibi karşılıksız sevebilsek. Yediklerimizde hep anne eli değmiş gibi aynı lezzeti bulabilsek. Hastalandığımızda başucumuzda iyileşmemizi bekleyen şefkat dolu bakan bir çift göz bulabilsek...

Düşünsek ve başarsak ya da istesek ve elde etsek korkular ve yenilgiler hiç olmasa cesaretlendirsek kendimizi her konuda. Sıvazlasak sırtımızı daha kuvvetlice kulağımıza hep aynı ses fısıldasa aynı kelimeyi söylese güveniyorum sana dese. İhtiyacımız olduğunda elimizi uzatsak yardımcı olacak kişi hep orada olsa. Ya da hiçbir şeye hiç bir zaman ihtiyacımız olmasa doğanın dengesi bu diyerek göz yummasak her şeye. Doğayı sev çevreyi koru sadece iki kelimeden ibaret olmasa. Anlamını bilerek hareket edebilsek büyük balık küçük balığı yemese küçük balık yenilgiyi hemen kabullenmese. Savaşsa yaşamak için ve sıkıntılar hiç olmasa stres her hastalığın nedeni olmasa. Kimsenin borcu olmasa herkes aldığı paradan memnun kalsa ve herkes karnı tok olarak uykuya dalsa...

Rüyalar hep mutlu hayaller her zaman gerçek olsa sevenler daima sevilse herkes mutlu olmayı hak etse. Her şey ama her şey benim tüm bu yazdığım temenniler gibi olsa yine de sorgular mıydık acaba niye geldik o halde biz bu dünyaya. Sınavdan ibaret değil midir zaten yaşamak aldığımız her nefesimizin bile hesabı sorulacakken her şey güllük gülistanlık olduğunda biz insanoğlu yetinebilecek miyiz? Daha fazlasını daha istemeden şükredebilecek miyiz ?

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Temenniler Empty
MesajKonu: Geri: Temenniler   Temenniler EmptyC.tesi Mart 02 2013, 00:59

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

Temenniler
1 sayfadaki 1 sayfası