ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın… Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın…

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın… Empty
MesajKonu: Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın…   Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın… EmptyPtsi Şub. 25 2013, 16:47

Bu yolda ikimiz yürüyeceğiz arkadaşım sıkı tut ellerimi bırakma sakın…

Bedene sığmayan ateşi hücrelerdeki soğuk esintiyi en kıymetli duâları paylaştık biz seninle…

Aynı yağmur için akıttığımız gözyaşlarının hatırına gülüşlerimizdeki aynı mânânın verdiği inceliğin kabul olan ve olacak olan bütün duâlarımızın hatırına sıkı tut ellerimi bırakma sakın…

Korkularımızın gölgesinde buluşurken seninle birlikte sığındık merhametin sahibine... Düşlerimiz yorgun düşerken hüzün dolu günlerimizde sen vardın benimle… Gençliğimizi savrulan yıllara iğnelerken uçuşmayan bir sen kaldın içimde…

Çocuksu kavgaları ellerimizle taşıdık hatıraların tozlu albümüne... Yaratılış gâyemizin hikâyesini dinlerken dostluğun mânâsını birlikte keşfettik. ALLAH rızası için sevmenin güzelliğini şükür cümlelerine ekledik.

Sevdik bizi sevmeyenleri; şeytana karşı birlikte yolumuzu çevirdik. Ve hepsi için yeminler ettik ellerimiz duâ makamındayken… “Bizi cennetinde de birlikte eyle!” diyerek dostluğun hakkını verdik.

Gerçek görünenlerin aslında koca birer yalan olduğunu anladığımız gün gözyaşlarımızı karşılıklı izledik ve Allâh’ın varlığını birbirimize dostluğumuzla söyledik. Bir ninni gibi geldi acılar kulağımıza… Ben sana açtım yaramı sen bana… İlacımıza sarılarak iyileştik… Dertlerimizin devasını doğru yerden; dostluğumuzun asıl sahibinden istedik... O yüce yaratıcıya giden yolda biz birbirimizi dost eyledik.

Adımlarım kayıp giderken karanlığa doğru sen çıkardın karşıma sen tutardın nefsine yenik düşerken yüreğimi… Sen bilirdin benim sevmediğim hikâyeleri; bilirdin ve beni uzak tutardın pişmanlıklardan… Ben de sana ayna olurdum.

Birbirimize acıklı cümlelerle değil Allâh’ın varlığını hatırlatarak gizlice silerdik kalplerimizdeki kopkoyu çaresizliği.

Yok olan mevsimlerin ardından koşmazdık gelecek baharda son nefesimizin telaşını kollardık.

Ve bir gün bahar geldi ben gittim… Soğuk mermerin sohbetini yapamadan sessizce tek başıma keşfettim. Bu amansız ayrılığı hazmedemeden yalnızlığın bu kadar dokunacağını hayal etmemiştim.

Ve sen ağlıyordun ardımdan… Bedenime değmeden üzerimdeki tabuta damlatıyordun gözyaşlarını… Dostluğun mânâsını dünyaya savuruyordun ve beni duyamıyordun…

Ama ben yine de sessizce söyledim son cümlemi:

“-Sıkı tut ellerimi bırakma sakın!..”

Fatma Aladağ

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın…   Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın… EmptySalı Şub. 26 2013, 00:40

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın…   Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın… EmptySalı Şub. 26 2013, 09:55

Ve sen ağlıyordun ardımdan… Bedenime değmeden üzerimdeki tabuta damlatıyordun gözyaşlarını… Dostluğun mânâsını dünyaya savuruyordun ve beni duyamıyordun…

Ama ben yine de sessizce söyledim son cümlemi:

“-Sıkı tut ellerimi bırakma sakın!..”

Kimleri biraktık yıllarca ne dostlardan ayrıldık ama unutmadik hiç birini Sad
ALLAH razı olsun hepsinden
dostlarimdan mecburi ayrildiğm anlarim gözümün önüne geldi duygulandim.
emeğine sağlık gülüm

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sıkı Tut Ellerimi, Bırakma Sakın...
» Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın
» Sıkı Tut Ellerimi Bırakma Sakın
» Bırakma Ellerimi
» Bırakma Ellerimi...Bırakma