ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...  Empty
MesajKonu: Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...    Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...  EmptyC.tesi Şub. 16 2013, 17:40

Ben senin kalbini sen benimkini yurt bildikten sonra ülkelerimiz ayrı olmuş ne farkeder. Ben sende yaşıyorum mevsimlerden ve zamandan habersiz sen bende hüküm sürüyorsun. Orada mevsim yaz olmuş hazana dönmüş bize sarsıntı vermiyor. Kalbimin aynasını sana tuttuğumda mesafeler yitiyor ve bütün görkeminle beliriyorsun. Seni gönül aynamdan görebiliyorsam ayrılıktan yurtsamadan söz etmenin anlamı yok. Ayrılık pekiştiriyor sevdamızı. Sen orada benim için ben burada senin için yaşıyorum.

Mesafelerin aşkı çoğalttığını senden öğrendim ben. Sevda üstüne ne biliyorsam sen öğrettin. Ruhlarımız birlikte yürürken keşfettik aşkın bütün girdaplarını.
Ben düşünce sen tutup kaldırdın;özleyince ayrılığın daha bir koyusuyla tanıştırdın beni. Ayrılıklar içinde buluşmayı uzağı yakın etmeyi ve böylece daha çok
daha çok sevmeyi öğrendim. Ve anladım insan kendi başına sürüklüyor aşkı kendi ellerinde taşıyor bir kor gibi. Bir gün aşkın ellerinde kor kesileceğini yanacağı; taşıdıkça çoğaldıkça daha koyusuna ereceğimizi sen söylemiştin. Şimdi yanan kavrulan ellerimiz değil yüreğimiz. Kavrulukça aşka olan ihtiyacımız artıyor. Tek başımıza onurlu ve muhteşem bir coşkuyla arıyoruz birbirimizi yani aşkı...

Sana haksızlık etmemeliyim. Ayrılık acılardan ben de yakınıyorum. Bir bilsen olmadık işlere vuruyorum kendimi. Anlamsız avuntular icat ediyorum kendime.
Şaşırıyorum ben mi gurbetteyim sen mi sıladasın? Yurtsayan mevsimleri uzaktan seyraden hangimiz? Bir aşk hatırası bulmak için geceleri bekliyorum. Senin gecelerin dostu olduğunu orada hep uyanık olduğunu durmadan güneşi çağırdığını biliyorum. Seni orada ne orası yanıbaşımda her gördüğüm ve her
dokunduğum nesnede okuduğum her şiirde dinlediğim her şarkıda bulamasam; seninle yaşamasam gündüzü ve geceyi...

Günleri ucu ucuna ekleyemezdim. Gecenin sonunu getiremezdim. Boş bir çerçeve gibi anlamsız kalırdı yaşamım. Biliyorum ki ruhumun yarısı sende yaşıyor;
seninle acılar çekiyorseninle sınırsız düşler kuruyorum. Gittiğin denizler boyunca beni de sürüklüyorsun. Acıların içinden damıtıyoruz yaşam ışığını. Aşk acı çekmekse paylaşıyor onu ruhlarımız. Paylaşıyoruz paylaşmasına da ben hep haksızlık ettiğimi düşünüyorum sana. Sen hasını yaşıyorsun acının bense gölgesini...

Kapıları hep sen açıyorsun sen göğüslüyorsun fırtınaları. En büyük şarkıları hep sen söylüyorsun. Ben seni izliyorum yanlız gönlümün aynasına düşeni yaşıyorum. Ayrılık acılarından daha çok sana yetişememenin bütünüyle sen olamamanın acısını yaşıyorum. Bazen sözlerin kurşun gibi işliyor içime.
Aşkı ellerinde bir kor gibi taşıyanların sılası sevdalıların yüreğinden başka neresidir? Özlediğin aradığın ve bulamadığın benim gönlümün ateşi olmalı.
Asıl hazanasıl karanlık benim gönlümde. Orada sana yetecek seni acılar önünde diri kılacak coşkuyu tutkuyu bulamıyorsun. Yoksa ayrılıkların mesafelerin aramızdaki kara gecelerin ne önemi var?

Yüreğimin bütn darlığına rağmen ruhumun bir yarısının sende olduğunu bilmeni isterim. Beni hayata bağlaynın sen olduğunu ve aşkı bir kor gibi ellerimde taşıdığımı.Sıla benim, sıla sensin, sıla gönlümüzün aynası.Oradan seyrediyoruz birbirimizi, gecenin önemi yok umudumuzun ışığı yeter...

Selam Sevgive Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...  Empty
MesajKonu: Geri: Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...    Gecenin Önemi Yok Umudumuzun Işığı Yeter Bize...  EmptyPaz Şub. 17 2013, 02:21

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ALLAH BİZE YETER...
» ALLAH Bize Yeter...
» ALLAH BİZE YETER!..
» Ay Işığı Yalnızlıkları 1-2
» Umut Işığı