ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Neyleyim Sen Olmasan   Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Neyleyim Sen Olmasan

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Neyleyim Sen Olmasan   Empty
MesajKonu: Neyleyim Sen Olmasan    Neyleyim Sen Olmasan   EmptyPerş. Ocak 31 2013, 19:15

Neyleyim Sen Olmasan

Arabadayım. Ailece bir yere gidiyoruz. Dinimi koyu dem de yaşadığım zamanlardayım. Kesinlikle müzik dinlemiyorum. Eskiden bir Ferdi Tayfur hastası (abimin etkisiyle) olmama rağmen, arada bol bol da sanat müziği (babamın etkisiyle) dinleyen ben,elimdeki tüm müzik kasetlerini günah diye kırıp atmıştım.

İşte yine şoför koltuğunda abim var. Hem de deli gibi araba kullanıyor. Zaten agresifliği meşhurdur. Nerede ona tebliğ yapacak babayiğit... Şimdilerde o da sakinleşti. Beş vakit namazlarını kılıyor. Defalarca umreye ve bir de hacca gitti.Şükürler olsun.
Ama o demler, işte o anlardan birindeyim. Arabanın arka koltuğundan dışarıyı seyrediyorum. Can abimde müziği son ses açmış, araba inliyor sanki... Hiç birimiz bir şey diyemiyoruz, daha çok sinirlenir kaza yapar diye... Annem bile bir şey söyleyemediğine göre, nerede ben uyarayım. Gencim, yaş yirmilerde,büyüğe hürmet çok yüksek. Karşılık veremeyiz.

O an kulağıma gelen müzikle içimde ki dinlemek istemeyen ruhum büyük çatışmada. Nefsim bu müziği dinlemek istiyor, ruhum ise son güçle direniyor. Halimi tefekkür edersiniz...
Bir an da bu savaşa bir hakem girdi sanki. Karanlığın ve aydınlığın ortasında duran bir hakem. Amak-ı hayaldeki gibi...
Bu müziği ALLAH c.c. için dinle diyen bir ses. Çünkü dinlemekten başka çarem yok. Bu şer halini nasıl hayra çevirebilirdim.
Bu sese kulak verdim.O zaman ruhum ve nefsim sakinleşti.Ve beklemeye başladılar. Sonuç ne olacak diye...
Nağmeler izin vermediğim kulaklarımdan, edeple içeriye girmeye başladılar.

Neyleyim sen yoksan eğer, dünyanın servetini
Neyleyim sen yoksan eğer,ahretin cennetini
Neyleyim sen yoksan eğer, sahilleri,kırları
Neyleyim sen yoksan eğer, yazı, kışı, baharı
Neyleyim sen yoksan eğer, İstanbul'da
Ne de haklıymış meğer, Aşk uğruna yananlar...

Nağmelerini hatırlıyorum sadece... İşte... İşte ... Bu anlardı...İlahi sevgiye, ilahi aşka yüreğimin kaydığı, manevi köprüden geçtiğim saniyeler...

Artık savaş bitmiş,huzur hakim olmuştu. Ve ben camdan dışarıyı farklı gözler ile seyreder olmuştum. Dünya artık gözlerime başka görünüyordu.Yüreğime taklidi olarak yaptırmaya çalıştığım ibadetlerin sevgisi,Mevlamın sevgisi tahkiki bir sevgiye dönüşüyordu. Özümde yanan bir ateş tutuşmaya başlamıştı.
Değişim demek buydu. Bir an da, bir nefes te,hiç beklenmeyen bir dem de...

Ey aşkını yüreğime kor bir alev gibi yakan Yar
Neyleyim Sen Olmasan dünyanın servetini
Neyleyim Sen olmasan ahretin cennetini
Neyleyim Sen olmasan sahilleri, kırları
Neyleyim Sen olmasan yazı, kışı, baharı
Neyleyim Sen olmasan İstanbul'da
Seninle güzel yaşamak
Seninle güzel nefes almak
Seninle güzel...Mevlam...

Alinti
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Neyleyim Sen Olmasan    Neyleyim Sen Olmasan   EmptyPerş. Ocak 31 2013, 19:34

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Neyleyim Sen Olmasan    Neyleyim Sen Olmasan   EmptyCuma Şub. 01 2013, 01:21

çiçek9 Allah razı olsun 2 çiçek9

Neyleyim Sen Olmasan
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Olsan da Bir Olmasan da
» Ey YaR!! İçinde SEN olmasan Taşırmıydım Bu YüReĞi!
» Neyleyim
» Neyleyim
» Neyleyim...