ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen... Empty
MesajKonu: Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen...   Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen... EmptyPaz Ocak 20 2013, 17:52

Derinlerde fırtınalar, hafızamda intiharlar...
Bir şiir mırıldanıyorum “yâr” için gözümde canlanıyor mutluluk bir boş kâğıda bir kalp iki de çöp adam çizmek gibi bir şey bu. Çocuk yaşta beslenme çantasındaki yiyecekleri sınıfın sessiz sedasız bir kızıyla paylaşmak yüzü buruşmuş gözleri yumulmuş komşu amcaya sarılmak içten bir buse kondurmak hüznü boyunu aşmış birine derdini sormak gibi...

Hasret gibi, vuslat gibi...
Tasvir edilemiyor kelimelere gelmiyor cümlelere sığmıyor şu “aşk” denen şey. Acılara göğüs germek kolaylaşıyor “uğruna” diyebilecek bir şeyin oluyor nedense... Rüyadan uyanmak iskelede son vapuru garda son treni hayatın mutluluğunu kaybetmek gibi bir şey bu. Düşünmek içli içli sevenlerin neden kavuşamadığına çözüm arar gibi. Leyla ile ALLAH’ı aynı cümlede bulmak Mecnun nerdedir diye sormak gibi...

Aşk gibi, ölüm gibi...
Başımı kaldırıyorum gökyüzü siyah ay bitkin yıldızlar kayıp sanki. Kulakları parçalayan camları kırarcasına yürekleri yırtarcasına bir sessizlik bilemem ama galiba kıyamet gibi bir şey bu. Yolların bitmemesi kelimelerin yolları daha bir uzun etmesi kalemin bunları süslü göstermesi gibi bir şey bu. Her şey öyle karışık her şey öyle dağınık ki...

Araf gibi, mahşer gibi...
Zaman geçiyor yaşlar yürüyor şehir gizlerime tanık oluyor. Bu sefer göze toz kaçmıyor hasta olup yataklara düşülüyor. Ruhun ilâcı yalnızlık oluyor. Sabah aç karna "Mona Roza" akşam uyumadan Furkan dinleniyor. Biraz beyaz biraz kırmızı. Fethin diyeti kan üzerine düşen an iki karış İstanbul gibi...

Söz gibi, bayrak gibi...
Ve yağmur yağıyor. Ve nihayete eriyor yaşanmış yaşandığı sanılmış ve yaşanmamış sevdalar. İyi oluyor sevmek âşık olmak ve bunu açık açık söylemek. Bir kalemle kâğıda anlam yüklemek ve niyet etmek sevgi orucuna. Mevsimlerin hepsini sevip her yeri sevgili bilmek gibi bir şey bu. Can gibi canan gibi.

Senin için, bizim için...
Bir yer hayal ediyorum mavi bir yer hayal ediyorum kızıl. Öyle çok şey istemiyorum kendim için; iki sandalye bir masa gökyüzü ve batan güneş nedir ki doğa için? Şimdi uyanmak yeniden...

Sükût ve bir bardak çay lütfen...

Mahmut Sayar

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen...   Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen... EmptyPtsi Ocak 21 2013, 00:16

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen...   Sükût ve Bir Bardak Çay Lütfen... EmptyPtsi Ocak 21 2013, 01:32

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İki Bardak Su
» Bir Bardak Çay...
» BARDAK
» Bardak Olma Göl Ol...
» Lütfen Üzülme...