ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...  Empty
MesajKonu: Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...    Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...  EmptyC.tesi Ocak 05 2013, 19:09

Başlamışsa kırgınlıklar bir yerden sonra aşkın acı yüzüyle karşılaşmışsın demektir. Tüketmek biz insanların en kötü yanı olsa gerek. İlk başlarda aşkın alevinin çok yanmasından mıdır bilinmez kusur kavramı çok uzak bir düşüncedir hepimiz için karşımızdakini kusursuz kılan nedir acaba? Zaman dilimleri arasına sıkıştırılmış birkaç tatlı söz mü? Yoksa sokak arası aşıklarının gizlice buluştuğunu gördüğümüz anlar mı ya da bir film karesinin aşkı gözümüzde yüceleştirdiği anlık görüntüler mi?

Aşkın gözü kör derler; çok düşündüm aşk mıydı kör olan yoksa biz görmek istemediğimiz şeylerden kaçmak için aşkı mı suçluyorduk? Kim bilir belki de ne aşk kördü ne de biz. Sadece görmek istemediklerimiz için bu tatlı yalana kendimizi inandırmış olabilir miyiz? Aşk;tek kelime tek hece. Ne acıdır ki tek kelimelik tek hecelik aşk bir insan ömrünün tümünü alt üst edebilecek kadar tehlikeli bir duyguydu. Yaralansan da bırakamazsın acı çeksen de suçu aşkta değil karşındakinde ararsın. Aşk güzel bir şeydi sonuçta öyle öğrenmiştik anlatılanlardan ya da yaşadıklarımızdan. Neden aşk suçlu olsun ki?

Hazin hikayeler hep güzel başlangıçlara tanık olmuştur ama adı üstünde zaten her güzel başlayan şey güzel sonuçlanmıyor yoksa hazin kelimesinin aşkın içinde işi nedir. Kış gibidir bazen insan hayatı yağan kar taneleri başını döndürür beyazların kapladığı her yan gözünde büyür büyür gördüğün güzellik seni hülyalara daldırır ama sonunda her yanı buz tutar güzellikler yerini korkulara iç karartıcı düşüncelere bırakır. Tıpkı bir yerden sonra kalbin buz tuttuğu gibi o soğukluk bütün evi bütün vücudunu kaplar. Eksik olan bir şeylerin varlığı sarar vücudunun her zerresini. İnsan o anlarda kendisini mutsuz kılan zevk alma duygularını öldüren adı konulamayan bir ruh kararmasını andıran bir hisse bürünür.

Oysa aşk bahar gibidir; gelmeye görsün çiçeklenirsingözlerin kendi dünyanın güneşi olurhayata baktığın pencerenin bile manzarası değişir. Dalsız budaksız ağaçlar yeşillenirdallarında sana aşkı anlatmaya gelen kuşların cıvıltısı sarar odanın her yanını. Sadece kocaman bir umman büyük bir su kütlesi gibi görülen deniz bile sana mavisiyle başka görünür. Mavi adı üstünde umudun rengidir aşkta çoğumuz için karanlık dünyamızdan kurtulmak için sığındığımız bir umuttur. Sensiz olamam yaşayamam seni kimse üzemez ben yaşadıkça saçının tek teli için bu dünyayı yakarımseni canımdan çok seviyorum ve bunun gibi birbirini sıralayan coşku esnasında duyduğumuz gerçekleşmesi zor cümleler.

Tanıdık geldi dimi bu sözler. Her birimiz kullandık ya da bizim için kullanıldı bu cümleler ama işin kötü tarafı yaşanılan şeyler hazin sonla bitince acı bir gülümseme bırakıyor hem yazanın hem okuyanın hem de aşkı dolu dolu yaşayanın yüzünde. Aslına çok sevmişizdir karşımızdakini ama bitince bazı şeyler insan çok sevdiğini bile inkar ediyor. Ah aşk bir ömre bedelsin bir ömrü tüketensin. Kavanozdaki şeker gibi bitiyor bir yerden sonra aşk. Siz bakmayın bitmiyor diyenlere her aşk biter. Kimileri aşkın kalıbını değiştirir aşkın yerini alışkanlık alır ama onlar bu aşktır diyip hem kendilerini kandırırlar hem de başkalarını. Bu yalanı söylerken yürekleri ne kadar acırsa acısın aşk acının bile üstündedir konuşturmaz dile getirtmez bazı gerçekleri.

Aşk bir günah değildir ; meyvesi Adem ile Havva’ ya verilen ceza gibi de değildir.Sadece iki damla gözyaşıdır meyvesi. Nelere ağlıyoruz oysa ömrümüz boyunca. Aşk için dökülen iki damla gözyaşını abartmamak lazım. O gitti yüreğinde onun ayak izleri kaldı ve o giderken ona bir şey vermen gerektiğini düşündüğün bugüne kadar vermediğin hediyeni de verirsin artık. İki damla gözyaşını. Aşk çoğu zaman esen bir meltemle dile gelir insan duymak istediğinde duyar bunu..

Dile geldi aşk: Çok sevmedin mi onun için ne fedakarlıklar yapmadın mı? Peki ya onun sana yaptığı fedakarlıklar. O gelip bahar gibi hayatını değiştirmedi mi?
Ne olmuş gidiyorsa her güzel şey bitmedi mi? Kızmamak lazım sevgiliye eğer başka şansı olsaydı zaten bırakıp gitmezdi. Seni bırakıp gitmek onun için bu kadar kolay değil inan ama bana (aşka) olan inancını kaybetti. Aşk son sözü söylemişti kabuslar eşliğinde. Bir gece yatağından fırladığında açık pencere aralığından esen rüzgarın dile gelip bunları sana söylediğini hissettiğinde ve rüzgarın aşkın habercisi olduğuna inanıp aşkın bunları sana duyurmak için rüzgarı yolladığını gördüğünde bilmelisin ki aşk hazin sona yenilmiştir. Bu yüzden kızmamak lazım aşka. Ondandır ben hiç kızamadım aşka. Rüzgar fısıldarken o sözleri anladım ki benim çektiğim acının aynısını aşk da çekiyormuş. Kendini suçlu hissedermiş neden benim çocuklarım beni terk ediyor diye.
Her giden bir sevgilidir aşıklar için ama giden her sevgili bir çocuğudur aşk için.

Bu yüzdendir ki aşk bir ömre bedeldir her seven için. Tıpkı şarkıda dediği gibi "denize karşı bir bankta oturmuştu yalnızlık. Çağırsa gelir miydi peşinden onu en çok seven." Sevgi emekti hani gelmeliydi affetmeliydi. Yanarsa pişmanlıktan kendi karanlığında kaybolursa insan. Ne verilen selamı anlar ne de bir ışık görür gönül gözü. O çok sevendir tek çare yalnızlık acı sözün özü...

Selam Sevgi ve Dua ile...

En son mustafa43 tarafından C.tesi Ocak 05 2013, 21:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...    Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...  EmptyC.tesi Ocak 05 2013, 21:15

çiçek5 Allah razı olsun çiçek5
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...    Ey Aşk Sen Bir Ömre Bedelsin...  EmptyPaz Ocak 06 2013, 01:57

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ömre Sığmayan Notlar-1
» Ömre Sığmayan Notlar-2
» Ömre Bedel Sevdalar Makberi