ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak

2 posters
YazarMesaj
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak Empty
MesajKonu: Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak   Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak EmptyC.tesi Ocak 05 2013, 18:38

KUMRULARIN GERDANLIĞI İÇİNDE KAYBOLMAK

....Ne zaman bir kumru görsem içim ısınır hemen onlara.Alıp okşamak isterim ellerime.Bizlerle iç içe yaşarlar ama bizden uzaktırlar aslında.Yoksa insanoğlunun arsızlık damarı tutar da bize bir kötülük mü yaparlar diye korkarlar bizden diye düşünürüm.
....Geçenlerde pencereme bir kumru kondu.Dakikalarca onu izledim kıpırdamadan.Ta ki kendisi beni farkedip te uçana kadar.Benimle göz göze gelmedi ama sürekli bir tedirginlik hali vardı.Oysa bilseydi bendeki merhameti, belki de koşarak gelirdi benim ellerime.Ama bunu bilmemesinde de belki bir hikmet vardır diye tahayyül eyledim.
...Gerdanı hemen başının altından göğüs bölümüne kadar o kadar zarif bir şekilde duruyordu ki,suna boylu bir yar ondan geri kalırdı o latif görünüş karşısında.Güneşin ışıkları altında yansıyan o güzelim gerdanlığın yansımaları benim taaa ruhumun derinliklerine kadar iniverdi o an.Zaten severdim kumruları daha da sever oldum,sevdirdi ALLAH.
....Masum ve ürkeklikleri ceylanları anımsatır bana her zaman.Çöllerde dağların derinliklerinde bulamazsınız kumruları.Kumrular bizlere o kadar yakın oldukları kadar bir o kadar da uzaktırlar.Ağızlarını açıpta öteceğim diye çırpınmazlar serçeler misali.Duruşları asil bir hanımefendi gibidir.Sırça köşklerde ben buyum diyen hanımefendilere taş çıkartır bir zerafetleri vardır kumruların.Üstelik her gün bir elbise değiştirmezler.ALLAH ömürleri boyunca bir elbise vermiştir onlara.Bu elbiseyi dahi çok kabul edip şükür etmek için derin derin kendilerince şükür ederler ağaçların kuytu köşelerinde.
....Yürüyüşeri öyle hoştur ki kumruların,bakarken doyamazsınız.İki ince bacak üzerinde zarif bir bedeni bir manken edasıyla taşırlar bir ömür boyu.Gerdanlıkları için de bakarken kaybolur gidersiniz.O cam gibi gözler bakışlarıyla efsunlar sanki sizleri.O tatlı bakışların esiri olursunuz hemen.Kaba bir insanın zerafeti kumrulardan öğrenmesini çok isterdim.Kabalık ve insan zerafet ve kumru.Vardır birilerinin birinden alması gerekenler.İlla da hemcins olmaya gerek yoktur ibret almak için.Hz.İbrahim Ay dan,güneşten yola çıkarak ALLAH bulmuştur.Kays ise Leyla dan yola çıkarak..
....Ah anlayabilseydim onların içlerinden neler geçirdiklerini.Sırdaşları olmak isterdim kumruların,insanlara sırdaş olmaktan daha çok.Onlar beni aralarına kabul etmek istemese de ben onları misafir etmek,ağırlamak isterdim evimin en güzel köşelerinde.Onlar ürkek ürkek bana bakarken ben cesaretle bu zerafeti yaratan ALLAH’ı düşünürdüm o zaman.
....Kumrular çift gezer.İnsanların ayrılığına inat.Ne güzel bir sadakatleri vardır birbirlerine, insanları kıskandıracak cinsten.Ölümüne uçarlar daldan dala tüm hava şartlarında.Ölümüne uçmak, ölümüne sevda gibidir kumruların lisan-ı halinde.
....Baharın güzellikleri ile kumruların güzellikleri ne güzel örtüşür iç içe.Çiçekler yetmez baharın gelişine,kumrular da gerekir baharın öznesi için.Kumrular; sizleri ellerime alıp sevemesemde gıyabınızda hüküm giyerim sizleri sevmek adına.Eksik olmayın etrafımızdan.Dönün Kabeyi tavaf eder eder gibi.Sizleri gördükçe gevremiş imanlarımız tefekküre dalsın,sizleri yaratanı bir güzel ansın.

Talip KAZGI

MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak Empty
MesajKonu: Geri: Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak   Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak EmptyPaz Ocak 06 2013, 01:25

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

Kumruların gerdanlığı içinde kaybolmak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» (H)iç Bir Şeyindim… Ve (H)içinde Kaybolmak Adına Gittim…
» Yağmurda Kaybolmak
» Karanlıklar İçinde
» Rüyaların İçinde
» Keder İçinde...