ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!

3 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!  Empty
MesajKonu: Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!    Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!  EmptyC.tesi Ara. 22 2012, 19:10

Ben en iyi yüreksizleri tanırım çünkü en çok onlarla karşılaştım. Kaybetmiş insanları uzaktan görsem tanırım çünkü onların kokusuna aşinayım. Kalleşliği adamlık, insan kullanmayı iş bitiricilik terbiyesizliği özgüven sananları tanırım. Tüm kötülüklerin başladığı yerde yani kalpte yeni tohum ekecek yeri yoksa insanın; ondan köy kasaba olmayacağına inanırım.

Benim de yüreksizliklerim olmuştur elbette! Şimdi kendimi kayırmayayım. Yürüdüğüm hayat yolu beni bu kaybedenlerle karşılaştırdığında yaşamın gerçeklerini öğrendim. İlk başlarda ben de belki kendimi kaybetmişimdir ama çabuk toparladım. Vicdanımın aklımın ve yüreğimin sesi aynı şeyi söylemiyorsa yapmamayı öğrendim. Ağzımdan çıkan lafın ardında olmayı onurumu satmadan gurur yapmamayı becerdim.

Erdemden saydım dik durmayı ama gerekirse gül ağacı gibi eğilmeyi de kendime öğrettim. Kendimi toparlayıp adam gibi mücadele etmektir düsturum. Egomu törpüleyebildiğim kadar büyüyeceğimi gördüm. Ne kadar darbe alsam da aşktan vazgeçmedim. Korkakların kaybedenlerin acıya dayanamayanların işidir kaçmak; her vurgunda yere yıkılıp orada kalmak! Düştükçe kalktım inadına inadına yeniden sevdim.

Ben en iyi yüreksizleri tanırım çünkü onlarla sınadı Yaradan beni. Hep onları çıkardı karşıma yolumu değiştirecek miyim diye! Özümden de sözümden de dönmedim! Kendimi ezdirmeden üç kuruşa tenezzül etmeden yalnızlığıma sarınarak bilendim. Bir kılıç kadar keskin olabilirdim çünkü çok dost kurşunu yedim ama kalbimi kirletmedim.

Aşıkta oldum acı da çektim ihaneti de yaşadım küfür de ettim kavgaya da girdim gözyaşıda döktüm bekleyip sabırda ettim. Bir nazik insan zarafetine sahiptim onu içime gömdüm. Adam gibi durdum yaşamın hamleleri karşısında sonra bir baktım bütün yüreksizlerden daha adamdım!Yolun yarısına geldiğimde biraz durup sakinledim. Neden bu kadar koşturduğumu düşündüm.

Temizledim ne varsa etrafımda kirlileri ve geçmişin ağır yüklerini dışarı attım. Kendime sığındım yalnızlığımda inançlarıma tutundum. Birileri gitmiş birileri gelmiş o kötüymüş bu iyiymiş ilgilenmedim. Önce insan olmayı kavramak istedim ve ne kadar değiştiğimizi. Yürekli insan kalmadı diyen adamlar gibi kendime hiç bakmadan konuşmamak için yeniden aşka yürüdüm. Orda ezdim kalbimi orada yeniden ve yeniden acı çektim. Bir daha inandım sevginin gücüne ve artık kaybetmeyeceğime eminim.

Ben en iyi yüreksizleri tanırım çünkü en çok onlarla karşılaştım. Veya onların sayısı o kadar fazlaydı ki mutlaka birazına çarpmak zorunda kaldım...

Selam Sevgi ve Dua ile...
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

MesajKonu: Geri: Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!    Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!  EmptyC.tesi Ara. 22 2012, 22:48

çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!    Ben En Çok Yüreksizleri Tanırım...!  EmptyPaz Ara. 23 2012, 02:21

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aşkı Tanırım Ben