ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...  Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...

2 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...  Empty
MesajKonu: Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...    Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...  EmptyCuma Kas. 09 2012, 20:33

Gercekten de gönülden gönüle pencere vardır. İki insan birbirine gönülden bağlanınca artık onlar birbirinden ayrı değillerdir. Bedenleri birbirinden uzak düşse de gönülleri beraberdir. İki kandilin kapları birbirinden ayrıdır. Bitişik değillerdir. Fakat nurları birbirine karışmıştır birleşmiştir.

Hiçbir aşık yoktur ki sevgilisi onu aramadıkca o sevgilisi ile buluşmayı dilesin. Fakat aşk aşıkların bedenlerini zayıflatır eritir sevgilileri ise daha da güzelleştirir geliştirir. Şu gönülde sevgi şimşeği parlayınca bilmiş ol ki o gönülde sevgi vardır.

Kurnazın biri Hz. Ali'ye "Seni çok severim" demiş.
Hz. Ali de o kişiye;
"Yalan söylüyorsun. Çünkü ben seni sevmiyorum senin de beni sevmediğine kalbim tanıklık ediyor." Cevabını vermiş.
Evet sevgiyi kalp doğrulamalıdır. Siz gerçekten birini seviyorsanız muhakkak o da sizi sevmektedir. Kalbinizde birine karşı sevgi yoksa onun sevgi iddiasına inanmayınız çünkü yalandır. Senin gönlünde de ALLAH sevgisi iki kat oldu arttı ise şüphe yok ki ALLAH da seni seviyor demektir. Peygamber Efendimiz bir hadislerinde; "Kul ALLAH'ını ne kadar severse ALLAH da onu o kadar sever." Buyurmuslardır.

İki el olmadıkça bir elle el çırpılmaz bir elden ses çıkmaz. Susuz bir kimse; "Ey tatlı su nerdesin?" diye inler feryad eder. Su da; " Ey susamış olan ey su isteyen kişi neredesin?" diye inler ağlar durur. İçimize düşen bu susuzluk suyun bizi istemesinden bizi kendisine çekmesindendir.Çünkü ALLAH bizi onun için onu da bizim için yaratmıştır. ALLAH'ın hikmeti kaza ve kaderiyle bizi birbirimize aşık kılmıştır. Biz suyu sevmekteyiz su da bizi sevmektedir. Cihanın bütün zerreleri o ezeli hüküm dolayısıyla çift çifttir. Her çift de birbirine aşıktır.

"Cihanın her cüz'ü her şey aşıktır. Her şey sevgili ile buluşmak için çırpınır durur. Her şey buluşma sarhoşudur." Kehribarın saman çöpünü dilemesi çekmesi gibi alemde her cüz de kendi çiftini eşini dilemektedir. Kainatta mevcut bütün varlıkların cansız sandiklarımız bitkiler hayvanlar ve insanlar birbirini sevmesini şu kutsi hadisle açıklamışlardır: "Ben gizli bir hazine idim bilinmek istedim. Böylece beni bilsinler ve sevsinler diye varlıkları yarattım." Her şeyde O'nun tecellisi bulunduğundan bütün sevgililer O'na aittir. "Kendi hüsnün hublar şeklinde peyda eyledin cesm-i aşıktan dönüp sonra temaşa eyledin." (ALLAH'ım kendi güzelliğini güzel cehrelere düşürdün. Sonra aşıkının gözünden kendi güzelligini seyrediyorsun.” Gökyüzü yeryüzüne "Merhaba!" der. "Seninle ben kehribarla saman cöpü gibiyiz. birbirimizi sevmekteyiz." diye söylenir. Akla göre; gökyüzü erkektir yeryüzü ise kadın. Gökyüzünün attığını verdiğini yeryüzü besler yetiştirir.

Hz.Mevlana

Mesnevi / 4391- 4395-4400

Öyleki zahiren bir kula sevdalandığında ondan uzaklarda olsan dahi haberini alamasan bile bilinirki oda seni düşler gönülden seversen yürekten düşler seni yürekten... Hak sevgiside böyle işte seversen Rabbini aşık olursan hakkıyla oda seninledir ve seni sevendir şüphe yok...Yarimden ayrı gezen beden oldu yürek degil..!!
Ne güzel bir söz değil mi...?

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...  Empty
MesajKonu: Geri: Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...    Gönülden Gönüle Bir Pencere Vardır...  EmptyC.tesi Kas. 10 2012, 01:36

çiçek16 Allah razı olsun çiçek16

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bir Gönüle Aşk Girince
» Bir Gönüle Aşk Girince
» BİR GÖNÜLE GİRMEK
» Vuslat, Gönüle Varmaktır
» Gönülden Damlayanlar