ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dilimin Ucunda Saklmadım Seni Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dilimin Ucunda Saklmadım Seni

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Dilimin Ucunda Saklmadım Seni Empty
MesajKonu: Dilimin Ucunda Saklmadım Seni   Dilimin Ucunda Saklmadım Seni EmptySalı Ekim 09 2012, 16:19

Ruhumuzun odalarına her kapandığımızda, gecelerin yalnızlık türkülerini söyler, sığ koylar arardık yıpranmış gönül sandalımıza.
Bazen hıçkırıklarımızı yastıklarımızın altına saklar, sessiz göz yaşlarımızın döküldüğü çarşaflarımıza sarılırdık. Bazen de göğsümüzdeki beter ağrılara inat, odamızdan sızan ay ışığına el sallardık.

Çöreklenince içimizde özlem sancımız, gecenin yorgun saatlerine düşerdik.

Seslerimizin nağmelerine sarılarak, eylül düşleri kurardık en insan halimizle.
Sessizdi bazı coşkularımız;
Bazı bir dağ sallanırdı dokunduğumuzda birbirimize. Bir rüzgâr açardı sonra gizlendiğimiz odaların kapılarını, hayaller yarım kalır, öpüşler bir sonraki geceye saklanırdı.
Gözlerindeki yaşlar, umman olurdu işte o an bana. Gemilerimle çıkardım ülkene yine, inleyişlerimle çağırırdım seni gecelerime!
Tutkulu bir sarılış olurduk gizli mabetlerimizde, nefeslerimizin aromalarını koklardık ölesiye. Karanlıklar titrerdi göz bebeklerimizde ve biz geceyi sabaha emanet ederdik, yorgun bedenlerimizle.

Seninle mayalanmış bir sevgi şarabı bıraktım şimdi masana.
Sevdanla filizlenmiş bir çiçek büyüttüm serkeş bağrımda.
Seni çizdim güneşin gözlerine, seni bağladım deli gönlüme.
Sözlerinde can oldum, ismini bağırdığım doruklarda dalga dalga yüreğime sen vurdun. Seninle yaşadım bin yıl ve seninle bin yıl öldüm!...

Hüzünlü bakan gözlerinde büyüyorum her gece. Varlığının engin yamaçlarında ipeksi bir öpüşle dolanıyorsun yüreğime. Gönlünün bildik sokaklarında bütün imkânsızlıklarla savaşarak, kâbuslardan kaçarak senin ovalarında yürüyorum ben!

Gözlerim kan çanağına dönse de,
Uykusuz şafaklarda bağrıma kargalar tünese de,
Ruhunun deltalarında yürümekten asla vazgeçmem!

Yüreğinin yansımalarında kendimi gördükçe, engin denizlerinde sana doğru yol aldıkça hasretin adını anmam bir tanem!

Alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Dilimin Ucunda Saklmadım Seni Empty
MesajKonu: Geri: Dilimin Ucunda Saklmadım Seni   Dilimin Ucunda Saklmadım Seni EmptyÇarş. Ekim 10 2012, 01:06

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» En Umutsuz Kelimelerim Dilimin Ucunda...
» Dilimin Ucuna Sakladım Seni