ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Son Pişmanlık Ve Son Yanlış.. Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Son Pişmanlık Ve Son Yanlış..

3 posters
YazarMesaj
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Son Pişmanlık Ve Son Yanlış.. Empty
MesajKonu: Son Pişmanlık Ve Son Yanlış..   Son Pişmanlık Ve Son Yanlış.. EmptyCuma Mart 27 2009, 11:08

Gitme” dedi Tırtıl Ateşböceğine

Kal yanımda, ömrüm boyunca seni bekledim ben.

Ateşböceği de sevmişti Tırtılı, Tırtılın ona hayran bakışlarını…

ama Tırtıl uçamazdı ki…Gelemezdi ki onunla gittiği yerlere…

Tüm bunları düşününce Ateşböceği "HAYIR" dedi,

Kalamam yanında, benim uzaklara gitmem lazım; özgür olmam,

ışığımı ve güzelliğimi herkese göstermem lazım dedi.

Tırtıl yıkıldı bunları duyunca, hayatı boyunca gelmesini beklediği sevdası uçup gidiyordu,

belki onu göremeyecekti bir daha. Tırtıl katlandı bu acıya ve bıraktı Ateşböceğini;

Uçmasını izledi arkasından mahsun mahsun…

Ateşböceği ışığıyla gitti, Tırtılın kalbiyle gitti ve Tırtılı bıraktı karanlığa..…

Ateş böceğinin gitmesiyle derin bir hüzün kapladı Tırtılın kalbini.

Karanlık bedenini sıkıştırmaya başlamıştı sanki.

Benim için en iyisi dünyadan çekilmektir herhalde dedi.

Kozasını örmeye başladı hüzünle…

Her ilmeği acıyla attı Tırtıl, her ilmeği yüreğinin sevdasıyla attı…

Ve tamamlanınca kozası, arkasına bakmadı Tırtıl bir kere daha,

uykusuna daldı sessizce ve gözlerini yumdu sımsıkı…

artık yapayanlız ve kimsesizdii
gözlerini acınca yanında sevdiği olamayacaktı bu içini öyle cok acıtıyordukiii bendenine dar geldi ruhuu sanki ortadan ikiya ayrıldı yüreyini.
sabah olmuş zorlu gece bitmişti.. keşke diyordu keşke kanatlarım olsa ucsam sevdiğime kavuşsam ,belki şimdi o cok uzaklarda belki şu an ona beni düşünüyor ama gelemiyor .
birden ayağı kaydı, artık hayat onun için bitmişti cünkü aşağıya düşüyor sadece gözünün önüne sevdiğinin yüzü canlanıyordu var güçüyle kendini yukarı itti son birkez onu görebilseydi ve sevdiğini bir kez daha söyleseydiii
birden imkansız birşey oldu kanatları vardı inanamadı rabbi onun dualarını kabul etmiştii
kanatlarını tüm güçüyle cırptı sevdiği için onu birkez görebilme ümidiyle .ucuyorduu vuslat cok yakındı içinde tarifi imakansız mutluluklar ve sevinçler vardı rabbine binlerce kez şükrediyor onu bir kez göreyim bana mühlet ver yarabbi diyordu .....
uçtu gördüğü her çiçeğe sevdiğini sordu az önce burdaydı dedikce kalbi hızla carpıyor kavuşma anında neler söyleyeceğini düşünüyor du..
akşam olmak üzereydii
uzakta bir ışık gördüü içi bir hoş oldu acaba güçü yetecekmiydi oaraya gitmeye bu kanatlar taşıyacakmıydı onu ???gece olmuş etraf karanlıktı sadece sevdiği ateş böceği aydınlatıyordu geceyi onu seyretti uzun uzun nekadarda güzeldi tarifi imkansız tüm cesaretini topladı gidecek ti ve sevdiğim ben geldim diyecektii sabah olmak üzere idi etraf aydınlanmaya başlamıştı usulca yaklaştı ama artık hali kalmamıştı güçü tükenmiş ve ölüm kapıya dayanmıştıı cünkü kelebeğin ömrü birgündüü sokuldu sesizce usulca sevdiğinin kulağına ben geldim sensiz bir ömür istemiyorum yanında bir an bile yeter bana dedii sadece sustu ve gözlerine baktıı artık o ateş böceğini terk ediyordu artık ama mutluydu sevdiği yanındaydı ....
ateş böceği ise cok pişman olmuştu belki ilk ve son kez biri onu bu kadar cok sevmişti ama o onu anlamamış ve kelebek için ömür olan bir günü ondan esirgemişti öyle bir içi cız ettikii ateşini geceleri herkez görrür şimdii ama bazen son pişmanlıklar fayda vermiyor gec kalınmış bir sevdayı içine gömdüü kelebeğin o son bakışı gece oldumu aklına düşer ve hala yanar ....SİZ ONUN BU YANIŞINI GÖRDÜNÜZMÜ HİÇ?????????

Alıntı
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: s.a   Son Pişmanlık Ve Son Yanlış.. EmptyCuma Mart 27 2009, 15:30

birden imkansız birşey oldu kanatları vardı inanamadı rabbi onun dualarını kabul etmiştii
kanatlarını tüm güçüyle cırptı sevdiği için onu birkez görebilme ümidiyle .ucuyorduu vuslat cok yakındı içinde tarifi imakansız mutluluklar ve sevinçler vardı rabbine binlerce kez şükrediyor onu bir kez göreyim bana mühlet ver yarabbi diyordu .....
uçtu gördüğü her çiçeğe sevdiğini sordu az önce burdaydı dedikce kalbi hızla carpıyor kavuşma anında neler söyleyeceğini düşünüyor du..
akşam olmak üzereydii
uzakta bir ışık gördüü içi bir hoş oldu acaba güçü yetecekmiydi oaraya gitmeye bu kanatlar taşıyacakmıydı onu ???gece olmuş etraf karanlıktı sadece sevdiği ateş böceği aydınlatıyordu geceyi onu seyretti uzun uzun nekadarda güzeldi tarifi imkansız tüm cesaretini topladı gidecek ti ve sevdiğim ben geldim diyecektii sabah olmak üzere idi etraf aydınlanmaya başlamıştı usulca yaklaştı ama artık hali kalmamıştı güçü tükenmiş ve ölüm kapıya dayanmıştıı cünkü kelebeğin ömrü birgündüü sokuldu sesizce usulca sevdiğinin kulağına ben geldim sensiz bir ömür istemiyorum yanında bir an bile yeter bana dedii sadece sustu ve gözlerine baktıı artık o ateş böceğini terk ediyordu artık ama mutluydu sevdiği yanındaydı ....
ateş böceği ise cok pişman olmuştu belki ilk ve son kez biri onu bu kadar cok sevmişti ama o onu anlamamış ve kelebek için ömür olan bir günü ondan esirgemişti öyle bir içi cız ettikii ateşini geceleri herkez görrür şimdii ama bazen son pişmanlıklar fayda vermiyor gec kalınmış bir sevdayı içine gömdüü kelebeğin o son bakışı gece oldumu aklına düşer ve hala yanar ....SİZ ONUN BU YANIŞINI GÖRDÜNÜZMÜ HİÇ?????????

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

ALLAH razı olsun nursan kardeş

o kadar güzel ve yerinde bir hikayeyki katılmamak mümkün değil.
hayatta tırtıllar çok,ateş böcekleride.sevipte sevdiklerinden ayrılmak
ne kadar acı.için için yanmak köz olmak,hasretini duymak,bir haber alamamak
özlem duymak ölümden acı.ya Rabbii bizlere böyle bir acı verme
böyle bir imtihanla sınama,dayanılmaz katlanılmaz bir acı bu.amin.

selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7 çiçek7
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Son Pişmanlık Ve Son Yanlış..   Son Pişmanlık Ve Son Yanlış.. EmptyCuma Mart 27 2009, 23:59

mustafa43 demiş ki:
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
ALLAH razı olsun nursan kardeş

o kadar güzel ve yerinde bir hikayeyki katılmamak mümkün değil.
hayatta tırtıllar çok,ateş böcekleride.sevipte sevdiklerinden ayrılmak
ne kadar acı.için için yanmak köz olmak,hasretini duymak,bir haber alamamak
özlem duymak ölümden acı.ya Rabbii bizlere böyle bir acı verme
böyle bir imtihanla sınama,dayanılmaz katlanılmaz bir acı bu.amin.

selam ve dua ile

çiçek7 çiçek7 çiçek7

Son Pişmanlık Ve Son Yanlış..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yanlış zaman, yanlış insan
» Pişmanlık
» En kötü pişmanlık
» Pişmanlık ve Hüzün...
» Dilekçem: Vicdanımdaki Ürperti, Pişmanlık Tövbedir