ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir Empty
MesajKonu: Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir   Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir EmptyCuma Haz. 15 2012, 21:46

Yorgun bir gecenin ardından düşürüyorum tüm satırları. Eteklerinden topladığım deniz kabuklarını diziyorum gözlerimin çıplak yalnızlığına. Dilsiz kelimelerini sarıyorum dudaklarımın uçuk bağlamış yalnızlığına… Kekeme gecelerim sobelemişken beni, sen çöz beni… Sen sustur bana sırt dönmüş suskunlukları. Ulu orta yaz beni satırlara. İlmekle beni mürekkebinin sevda kokan ucuna. Vur beni yollarına. Öldür beni gecelerinde. Sonra tekrar doğur beni dudaklarının iki yakasında. Sırtını dönmüşken tüm cümleler bari sen tut beni dilsiz öznelerimden... Varlığınla seninle yeniden tanımladığım kirpiklerimden öp beni. Senden uzaklarda gözlerim Kerbela sancısında kavrulurken, sen Yusuf gözlü aydınlıklar bırak demir kapıma. İnleyen sabahıma gözlerini doğur. Yüreğimin kekeme yalnızlığında tel tel yanarken dudaklarım sen yüreğime iliştir öznelerini. Notalarını sadece senin bildiğin şarkıları haykır bana. Kelepçeli olsa da kanatların, sen yüzünü Cennetime çevir. Sınırını bizim çizmediğimiz zamana inat topuklarını vur suskun ayaklarıma. Sesim ol sesimin kanadığı suskunluğumda. Hadi dudaklarında tazeliğimi yitirmeden söz ver bana; kader ne yaparsa yapsın adım dua olsun kıblesi sevda olan dudaklarına. Sürülse de bıçaklar boğazına, gözlerim aydınlığın olsun Züleyha boyu karanlığına.

Limanlarına al beni. Gözlerinin iç denizlerine kabul et beni. Deniz kokularını kat bozkır kurağı dudaklarıma... Adının geçmediği alfabemi yık. Kur yeniden dilimin cümlelerini. Çöz beni karanlıklarımdan. Bana giydirilmiş deli gömleğimi çıkar yüreğimden. Sevdanı giydir üzerime… Sonra da gözlerini düşür gölgelerime. Öp beni gülüşleri yaralı kirpiklerime. Sarmala beni, yağmala bendeki beni. Düş beni zayi defterlerinden. Vur beni… Kanasa da yalnızlığım, sanadır nefes alışım. Düşürdüm kendimi beli kırık geçmişimden. Kırdım aynadaki basiretsiz gençliğimi. Gayri sana adanmışım. Gayri sen olmuşsum… Ne önemi var bende olmayan benliğin.

Köklerimi söktüm bedenimden. Şimdi umut zamanı. Yeşerme zamanı. Dallanıp budanma zamanı… Hadi kendimin katili oldum. Gözlerinde temize çek beni… Zanlı geçmişime inat sen al beni kıyılarına. Al Bak işte yüreğim avuçlarımda. Ha düştü ha düşecek… Tut beni.
Gayri nefesim, benliğim senin zabtına geçmiştir. Gayri ben SENİNİM. Sadece senin…

-alıntı-
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir   Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir EmptyC.tesi Haz. 16 2012, 01:33

çiçek Allah razı olsun çiçek
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir   Benliğim Senin Zabtına Geçmiştir EmptyC.tesi Haz. 23 2012, 20:35

Yüreğimin kekeme yalnızlığında tel tel yanarken dudaklarım sen yüreğime iliştir öznelerini. Notalarını sadece senin bildiğin şarkıları haykır bana. Kelepçeli olsa da kanatların, sen yüzünü Cennetime çevir. Sınırını bizim çizmediğimiz zamana inat topuklarını vur suskun ayaklarıma. Sesim ol sesimin kanadığı suskunluğumda. Hadi dudaklarında tazeliğimi yitirmeden söz ver bana; kader ne yaparsa yapsın adım dua olsun kıblesi sevda olan dudaklarına. Sürülse de bıçaklar boğazına, gözlerim aydınlığın olsun Züleyha boyu karanlığına.

İnsan sevdiğiyle sevdikleriyle olmadıkça hep yalnızdır,yalnızlığa mahkumdur.
Özlemleri yakar kavurur içini hasretle kavuşmayı arzular ve kendini ona adar
onların basit sıradan bir sözü nağmeye dönüşür kulaklarda tebessüm ettirir
sonrada için için ağlar bir daha duymamam bir daha göremem duygusuyla
ama hep bir umut taşır içinde hep bir umut bir gün dönecek diye,yoksa hayata tutunması
yaşaması zordur bitkisel bir hayat yada felç geçirmiş bir hastaya döner...

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek Allah razı olsun çiçek

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aşk Senin, Âşık Senin, Maşuk Senin
» Senin Sayende Demiyorsanız Senin Yüzünden de Demeyin
» İyi Dersinde Benliğim...
» Yüreğimin Patikalarında Solan Bir Papatyaydı Benliğim...
»  Ben Senin En Çok...