ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Çal Kapımı… Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Çal Kapımı…

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Çal Kapımı… Empty
MesajKonu: Çal Kapımı…   Çal Kapımı… EmptyÇarş. Haz. 13 2012, 18:46

Çal kapımı
Önce düşlerimi getir, hayallerimden bir gemi yap, yelkenlilerinin içinde savrulsun rüzgâra karşı umutlarım… Benden ve senden bildiğim bütün olmazları bindir, kaptanı sen, tayfası sen, rotası sensiz çiçekler olsun… O çiçekler ki her çalan kapı zilinde soldu… O çiçekler ki kitap sayfalarında kurudu, bana çiçeklerimi de getir gelirken, düşlerden bezenmiş olsun, kırmızı, mor, demet demet değil, bir gonca gül gibi birkaç yaprak olsun… Her yaprağında ayrı sözcükler olsun, hiç yazılmamış, hiç söylenmemiş bir türküde söylensin adım… Kelimelerde yerini bulmamış bir şiir olsun her yaprağı, yeni doğmuş bir bebek kadar taze ve güzel, masumiyetiyle kokusu tütsün üstünde buram buram…

Çal kapımı…

Her günü birçok güne benzeyen, her yılı birçok yılla değişen, mevsim değil, ay değil saat değil, saniyeler geçmeden gel… Gel ki, açtığım kapı gülsün… Gel ki güneş doğsun artık gecenin üstüne, aydınlatsın, aydınlansın tüm dünya gelişinle… Birdenbire, ansızın gel, çay demlenirken, öylesine bir halde seni düşünürken, her gün gelirmiş gibi, kapı komşusu, kırk yıllık ahbap gibi, bir bahar sabahı henüz ortalık ağarmadan, alacakaranlıkta gel… Dönüşsüz olsun gelişin, yolları ve yılları çalarak, bir kilit vurarak yokuşlara, aydınlık bir yüzle, gülümseyen bir yarınla, gel…

Çal kapımı…

Bir evliya ocağından, nur yüzlü bir derviş kapısından gelirmiş gibi, yaradana el açıp dua etmiş, duası kabul görmüş bir garip kul gibi, gel… Tövbe edip günahsız, yalansız ve hiç bir an düşünmeden, düşündürtmeden gel… Dualarla, besmeleyle, günahsız, vebalsiz, kul hakkı yemeden, geriye bakmadan gel… Varlığınla bezensin düşüncelerim, destan yazılsın gelişinle, hiç okunmamış, sana saklanmış, seni anlatmış destanlarla gel…

Çal kapımı…

Serzenişim sanadır, şikâyetim sana, nazım, isyanım, küskünlüğüm, deliliğim, delişmenliğim, hüznüm sana, gidişlerim hep sana, döndüğüm bütün yollar sanadır… Garipliğim, yoksulluğum, yalnızlığım, susamışlığım, yakarışım sendendir… Seninle gördüm yaşamak denilen oyunu, seninle bitti dünya, yeniden bir fidan yeşert içimde… Gel de dünya unutsun seninle dönmeyi, bahara dönsün mevsimler, çiçek açsın her ağaç…
Kapımı çal, gel de
yüzüm gülsün,
Gel de; son nefesim olsun…

Sen bana gel, çal kapımı…

Ben, kendime geleyim

Alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Çal Kapımı… Empty
MesajKonu: Geri: Çal Kapımı…   Çal Kapımı… EmptyPerş. Haz. 14 2012, 00:50

çiçek Allah razı olsun çiçek
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Çal Kapımı… Empty
MesajKonu: Geri: Çal Kapımı…   Çal Kapımı… EmptyC.tesi Haz. 23 2012, 23:22

Çal kapımı…

Serzenişim sanadır, şikâyetim sana, nazım, isyanım, küskünlüğüm, deliliğim, delişmenliğim, hüznüm sana, gidişlerim hep sana, döndüğüm bütün yollar sanadır… Garipliğim, yoksulluğum, yalnızlığım, susamışlığım, yakarışım sendendir… Seninle gördüm yaşamak denilen oyunu, seninle bitti dünya, yeniden bir fidan yeşert içimde… Gel de dünya unutsun seninle dönmeyi, bahara dönsün mevsimler, çiçek açsın her ağaç…
Kapımı çal, gel de
yüzüm gülsün,
Gel de; son nefesim olsun…

Sen bana gel, çal kapımı…

Ben, kendime geleyim

çal kapımı açılsın sonuna kadar gelsin beklenen bahar
çal kapımı güller açsın donmuş yüreğimde ey yar

çok mükemmel bir yazı kendimi buldum bu yazıda
emeğine sağlık sessiz gül

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek Allah razı olsun çiçek

Çal Kapımı…
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Anladı…Ve sustu…Ve ağladı…Dili, yüreği… Hicabından Lal Oldu…
» Yazamadıklarım… Diyemediklerim… Göremediklerim… Bilemediklerim… Silemediklerim…
» Sustum… Öylesine… Bir nefeste… Aheste…
» Açmayın Kapımı, Üşür Yaralarım...!
» Açma Kapımı, Üşür Yaralarım Anne