ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Dönüp Duruyorum Ey Aşk ! Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Dönüp Duruyorum Ey Aşk !

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Dönüp Duruyorum Ey Aşk ! Empty
MesajKonu: Dönüp Duruyorum Ey Aşk !   Dönüp Duruyorum Ey Aşk ! EmptyPtsi Haz. 11 2012, 18:40

Dönüp Duruyorum Ey Aşk !

Dönüp duruyorum ey aşk. Durup dolaşıyorum.
Arıyorum. Arıyorum. İçimdeki yakınlığı arıyorum ey aşk; yakınlıktaki içimi, içimdeki içimi.
İçimdeki içimi arıyorum ey aşk. İçimdeki içimde aradığım sensin. Aradığım sen. Sendeki beni, bendeki seni arıyorum. Ne bende ne sende, hem sende hem bende olanı arıyorum; bir teslimiyet, bir huzur, bir kabul ediş, bir kurban oluş, bir aşk oluş… Evet, arıyorum ey aşk; Aşk’ta aşıklık, aşktakii sema, aşktaki duyuş, aşktaki hissediş.
Arıyorum; içimdeki yakınlığı, yakınlıktaki içimi, içimdeki içimi.
Dönüp dolaşıyorum ey aşk. Dolaşıp duruyorum.
İçimde bir yangın var ey aşk. Gönlümde od… Gözümde yaş. Gönlüm ateş. Gözüm nehir. Arıyorum ey aşk, içimdeki yangında, Ateşte yanmayan İbrahim’i arıyorum. Ararken göz çağlayanının eteklerinde ıslanıyorum. Ne o yangın, ne de o gözyaşı temizliyor gönül evimi. “Saçma ey göz gönlümdeki odlara su!”
Bir bilsen ey aşk, ah bir bilsen, evimin içinde ne denli putlar var. “Padişah konmaz saraya hane mamur olmadan,” diyorsun İbrahim; duyuyorum. Lakin ey aşk, hangi kurban bizi paklar? Hangi koç? Şu var ki ey aşk, bir arınma, bir temizlenme, bir saflaşmadır aradığım. Biliyorsun, bana bir aşk gerek.
Ne yangınlar var hanemde ey aşk. Bana ateşle dost olan bir İbrahim gerek. Arıyorum ey aşk. Yakınlaştıracak bir yol, yaklaşacak, yakına daha yakına ulaştıracak bir Burak, belki bir çıkış, belki bir yükseliş, belki bir umut, belki bir söyleyiş, belki bir iksir arıyorum.
Dönüp dolaşıyorum ey aşk. Dolaşıp duruyorum.
Koşup duruyorum ey aşk, koşup duruyorum. Bir serseriyim, belki bir harâbî; lakin yine de arıyorum. Arıyorum ey aşk, Nuh’un selamete ulaştıran gemisini. Kaf Dağın’da arıyorum; Hüsünle ve gayretle bütün dağları, ateşten denizleri geçtim, bir sahil-i selamete ermek için Nuh’u arıyorum. Ellerimi belki yanıma salıverdim, orada burada dolaşıyorum, sanki bir serseriyim. Fakat yüreğim içime açık, içimdeki semâya. Anka’yla hemdemim, halleşiyorum, dertleşiyorum, Yunusça konuşuyorum.
Bir dost arıyorum ey aşk, bir dost. Kurbanla yakınlaşan dost… Kurbanla yakınlaştıran dost!
Dost bir nefestir, dirilten ölü ruhları. Dost Halil’dir, dost İsa’dır, dost kâinatın övüncü, âlemin rahmeti ve bereketi Hakk’ın Habibi’dir.
Dost arıyorum ey aşk, dost.

Alıntı
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Dönüp Duruyorum Ey Aşk !   Dönüp Duruyorum Ey Aşk ! EmptyÇarş. Haz. 13 2012, 01:23

çiçek Allah razı olsun çiçek
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

MesajKonu: Geri: Dönüp Duruyorum Ey Aşk !   Dönüp Duruyorum Ey Aşk ! EmptyPaz Haz. 24 2012, 02:31

Yunusça konuşuyorum.
Bir dost arıyorum ey aşk, bir dost. Kurbanla yakınlaşan dost… Kurbanla yakınlaştıran dost!
Dost bir nefestir, dirilten ölü ruhları. Dost Halil’dir, dost İsa’dır, dost kâinatın övüncü, âlemin rahmeti ve bereketi Hakk’ın Habibi’dir.
Dost arıyorum ey aşk, dost.

çiçek9 Allah razı olsun 2 çiçek9

Dönüp Duruyorum Ey Aşk !
1 sayfadaki 1 sayfası