ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım Empty
MesajKonu: Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım   Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım EmptyCuma Haz. 08 2012, 20:52

Ben savurdum tüm bu satırları. Anasır-ı Erbaa’yı, omuzları sarmalayan melekleri hatta sur’un sesini şahit tuttum. Hatta bilerek yazdım tüm ağıtları. Dilimin altında sakladığım ağuya bulanmış tümcelerden derledim bunları. Feryadımı duruladım sonra, boğazıma bağdaş kuran hıçkırığı bıraktım gözlerimden. Kan tutardı beni ama yinede kırmızıya buladım kâğıtları. Eşkıya bir zelzeleye yol verdim. Ben işte Ayn Şın ve Kafın hatrına özüme buladım sözümü. Âdemin sol kaburga kemiğine yemin ettirdim. Günleri sayarken gecelerin altını çizdim.

Meylimi yâre, susuşumu ağyara sakladım…

Ebruzenin kalbinden damlayan cezbeyi, hattan sızan irade-i külli’yi, neyden kopup gelen çığlıkları kıskandırmak değildi amacım. Bilakis tek bir gerçeğe işaret etmekti kalemin yolu. Yol ki; kum tanelerince muamma, bir yol ki; elif kadar dimdik. Yazgının uzayan efendiliğinin hatrına mushafı ezbere okutanın izince… Yol…

Sonunu idrak edemediğim bir başlangıçtan geliyorum. Kaçırdığım trenlerde bensiz gidenler oldu. Ama ya benim yanına varamadıklarım, ya benim aşkın ayinesindeki suretsizliğim… Ya benim saç dipleri yerine göz çukurlarından yaşlanan yaşamım…
Kalemin hakkı Hak yazmaktı… Geç kaldım. Aşk yanmaklarca kül olmak, kül oldukça Hallac-ı Mansur misali çoğalmaktı. ‘Çok’tan ‘bir’ olmaktı aşk. Ene’yi bir uçurumdan fırlatmak. Ene’yi gözden düşürmekti aşk… Mumların gözlerine akacağını bile bile pervane olmaktı… Kirpiklerinin kırılacağını bilerek göz kırpmaktı ateşe…

Ötesine geçmek sidre-i müntehaydı.

Şer görünenin arkasında saklanan hayra itaat etmekteydi sır. Bir sır ki ateş kadar arındırıcı, balçık kıvamı kadar gerçekti… Rahle üstü dualara âmin dedirtenin sedefsi yankısıydı…
Sebatında bir karıncanın ve hatta bir annenin şefkatindeydi O. Gecelerde Hu! diye fısıldayan dostların nefesindeydi Muktedir ismi…
Ben savurmadım tüm bu gerçekleri. Kaleme hükmeden kelam sahibindendi tüm bunlar.
O kim miydi?

‘De ki ALLAH diye çağırın, Rahman diye çağırın, ne ile çağırırsanız sonunda en güzel isimler O’nundur.’
(İsra/110)

-alıntı-
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım   Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım EmptyC.tesi Haz. 09 2012, 00:52

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım   Meylimi Yâre, Susuşumu Ağyara Sakladım EmptyC.tesi Haz. 09 2012, 09:12

De ki ALLAH diye çağırın, Rahman diye çağırın, ne ile çağırırsanız sonunda en güzel isimler O’nundur.’
(İsra/110)

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sakladım Hep Gözyaşlarımı
» Ben Seni Sakladım
» Mahşere Sakladım Seni.
» Dilimin Ucuna Sakladım Seni
» Oysa Hep Yolculukları Sakladım Kendime...