ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Her Oğul Babasının Sırrıdır. Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Her Oğul Babasının Sırrıdır.

3 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Her Oğul Babasının Sırrıdır. Empty
MesajKonu: Her Oğul Babasının Sırrıdır.   Her Oğul Babasının Sırrıdır. EmptyPtsi Mart 26 2012, 14:58

"Ben Büyüyünce Babam Olacağım"

Hiç babanızın gençlik fotoğraflarına baktınız mı?

Simanıza sinmiş silueti, suretinize sirayet etmiş o surat ifadesini incelediniz mi? Göze aşina dudak kıvrımını fark edip, alnınıza benzer çentiklerden çektiniz mi?

Fotoğraf karesi ile üç boyutlu resim arasındaki 77 farka kafa yormayın; ne şakaklarına kar yağdı, ne de saçlarını değirmende ağarttı. Bizden 20-30 yıl önce erken kalkıp, yol almasıdır kıssanın hissesi.

Peki size bilet gönderseydi gider miydiniz? İspanyol paça pantolonlu, kavanoz cam gözlüklü bir yabancıya misafir olur muydunuz? Balıkçı yaka kazağının üstüne yakıştırılmış ekose ceketiyle sizi memleketinizin terminalinde karşılasaydı, annenizin o delikanlıya neden âşık olduğunu anlar mıydınız?

Efsanevi Back To The Future serisinin senaristi Bob Gale de, hayalhanesinde bu soruya çay ısmarlarken, kalemi kıtlama yapıp başlamış filmi yazmaya: Babamın gençlik döneminde arkadaşı olsaydım, neler gerçekleşirdi?

Dublorsüz oynamak isterdim sanırım öyle bir senaryoda; Tarık Akan modeli saçlarıyla, hayranlık peruğu takmış hasedimi tarayan o yakışıklı adamın karşısına oturmak ve koyu bir muhabbete dalmak isterdim.

Hüzün veya sevinçlerini, müphem yahut müstehzi bir tebessüm olmadan dinlemek; hatıralarına geçmiş zaman kipi karışmadan şahit olmak isterdim.

Siyah-beyaz kağıtların üzerinden değil, karakterinin tüm rengiyle onu tanımak ve nasıl bir oğul tahayyül ettiğini sormak isterdim.

Geleceğe dair düşlerini bir yere not edip, gerçekleştirmek isterdim.

Beni salıncakta sallayan elleri kırışmış veya uzaktan kollayan gözleri yakın gözlüğüne muhtaç düşmüş olsa da bilirim ki O; güvenin işaret sıfatı, huzurun gizli öznesi ve olgunluğun özel adıdır. O’nu bu satırlarda anlatmaya çalışıp, zamir olarak kullanmak bile anlatım bozukluğu.

İleride belki ben de baba olacağım, fakat kararımı çocukken vermiştim: Ben büyüyünce 'babam' olacağım.

Said Doğrul
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

MesajKonu: Geri: Her Oğul Babasının Sırrıdır.   Her Oğul Babasının Sırrıdır. EmptySalı Mart 27 2012, 00:48

çiçek6 Allah razı olsun çiçek6
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

MesajKonu: Geri: Her Oğul Babasının Sırrıdır.   Her Oğul Babasının Sırrıdır. EmptySalı Mart 27 2012, 13:31

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek6 Allah razı olsun çiçek6

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Can Oğul'a
» Ey oğul!
» Babasının söylediği şarkıya ağlayan bebek