ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Serçe Yalnızlığında ...   Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Serçe Yalnızlığında ...

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Bir Serçe Yalnızlığında ...   Empty
MesajKonu: Bir Serçe Yalnızlığında ...    Bir Serçe Yalnızlığında ...   EmptyC.tesi Ocak 28 2012, 19:48

Bir Serçe Yalnızlığında ...   267d6

Bir Serçe Yalnızlığında

Küçük bir serçeyim Senin(Celle Celâlühû) ellerinde. Belki üşümüş belki yorulmuş belki susamış bir serçe. Ve Sana bir serçe yalnızlığında geldim. Minik ayaklarımda toprağa düşmüş yağmur kokusu getirdim. Kanatlarımda vurulmuşluğun acısında ağlarken geldim. Ağzımda yolların yılların açlığı ile geldim. Aç kanadı kırık bir yavru sığınacak limanım sensin Ya Rabbi.

Küçük serçen avuçlarında bulur şifasını. Küçüğüm yalnız ve sefilim. Alır mısın beni yanına. Ve okşar mısın küçük serçenin başını. Ayağım kırık kanadım yaralı ben ki yüreği karalı

Ben küçük serçen yani; bırakma beni avuçlarından. Düşersem bir an bırakırsan gittiğim bittiğim tükendiğim andır. Sensizlik bana ziyandır. Avuçlarından düşmek hüsrandır. Ağlayan göze kandır.

Ben küçük serçen yani; kanatlarıma dünya vurdu. Aldı ben savurdu. Ve sonra yüreğimi kavurdu. Susuz susuz susuz bir seçeyim şimdi. Susuzlukların vurgununda vurgun yemiş belki özünden hançer yemiş. Ama hep senin avuçlarında dirilmiş.

Ben küçük serçen yani; Kurumuş topraklardan geldim. Sana eğik bir baş ile geldim. Yarası derin kuytulardan geldim. Bakışları Sana kilitli geldim. Geldim işte yaram derin. Gönül bir seninle serin.

Ben küçük serçen yani; Yağmurda kalmış karda kalmış boran vurmuş kül misali savurmuş. Tüyleri sanki bir bir yolunmuş. Yolundukça yüreğine korlar düşmüş. Üşümüş belki çok üşümüş avuçlarının hayali ile düşlere düşmüş.

Ben küçük serçen yani; Ben ki gecelerin kapı kapattığı yüzüm. Dışarılarda kalmış bir yaprağın sürgünüyüm. Ellerin ayazını el olanlardan gördüm. Dilin ayazını sesi çok çıkanda gördüm. Ama ben her şeyin en güzelini Senin(Celle Celâlühû) avuçlarında gördüm.

Ben küçük serçen yani; Gözünde ki yaşı ile yüreğinde ki yası ile avuçlarında boyun büken hali ile. Yolların yorduğu yılların vurduğuyum

...alıntı...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bir Serçe Yalnızlığında ...   Empty
MesajKonu: Geri: Bir Serçe Yalnızlığında ...    Bir Serçe Yalnızlığında ...   EmptyPaz Ocak 29 2012, 01:12

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

Bir Serçe Yalnızlığında ...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Serçe Yürek...
» Boynu Bükük Bir Serçe
» SERÇE VE GÖÇMEN KUŞUN HİKAYESİ