ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bak Şimdi... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bak Şimdi...

5 posters
YazarMesaj
mustafa43
Admin
Admin
mustafa43

Bak Şimdi... Empty
MesajKonu: Bak Şimdi...   Bak Şimdi... EmptyCuma Ocak 06 2012, 21:12

Bak Şimdi...

Bir adam gözlerini açtığında kendisini labirente benzer bir yerde buldu. Çok şaşırdı. Etrafına bakındı. Kimseleri göremedi. Biraz korktuğunu hissetti. Kalktı, öteye beriye koşturmaya başladı.

Fakat ne bir kimseye rastlıyordu, ne de bir çıkış görebiliyordu.

Başka yönlere doğru korkuyla, heyecanla koşmaya başladı. Ancak yine bir çıkış bulamadı. Çaresizce bir çıkış yolu aramaya devam etti. Hiçbir şey bulamadı. Üstelik nereden geldiğini, nereye gideceğini de kestiremiyordu artık. Kaybolmuştu. Burada ne işi vardı?!. Buradan nasıl kurtulacaktı?!. Yardım edecek kimse de yoktu...

Dışında çıkış vermez duvarlar; kimi yerde betondan, kimi yerde ağaçlardan, kimi yerde kayalardan duvarlar vardı. İçindeki duvarlar ise daha çetindi; korkudan, endişeden, meraktan, ümitsizlikten örülü duvarlardı bunlar... Sıkışıp kalmıştı adamcağız.

Koşturması onu kurtarmıyor, aksine içindeki korku duvarlarını daha da büyütüyordu. Ruhu, kurtulmaya çalıştıkça sıkılaşan bir düğümün içinde gibiydi.

Telâş içinde aranırken, birden önüne birisi çıkıverdi. Öyle şaşırdı, öyle sevindi ki, kalbinin bir duyguyu bu kadar derinden hissedeceğini tahmin bile edemezdi.

O sevinçle, o ümitle, o yalvarmayla öyle sarıldı ki ona, alıp içine sokmak istedi.

Biraz şaşkınlığını atıp, çölde susuzluktan yanmış bir insanın su istemesi gibi sordu: “Neredeyim?!. Nasıl kurtulacağım buradan?!. Ne tarafa gitmeliyim?!. Biliyor musun, yalvarıyorum söyle bana!..”

Karşısına çıkan sadece evet anlamında başını salladı.

Olsun bu da yeterdi ona. Kabul etti ya... Başını salladı ya... Demek ki yardım edecekti.

Adam bir daha sordu. “Ne olur söyle, ne tarafa gitmeliyim, nasıl kurtulurum buradan?!.”
Karşısında duran eliyle de işaret ederek tarif etti:
“Bak şimdi!........”

Fakat o kadar hızlı söyledi ki, adam hiçbirini anlayamadı.
Bir daha yalvarır gibi sordu.

Karşısındaki tekrar aynı şekilde cevap verdi:
“Bak şimdi!........”

Adam yine hiçbir şey anlayamadı.
Ne hazindi ki, çıkışı bilen birini bulmuştu, ama söylediklerini anlayamıyordu. Kendini daha da çaresiz hissetti. Ona bir daha sarılmak geldi içinden; ama bu sefer boğazına sarılıp onu sarsmak içindi. Yavaş konuş, anlaşılır söyle, niye böyle kelimeleri yutarak, anlaşılmaz konuşuyorsun demek için, onu tutup silkelemek istedi. Ama yutkundu, nefes aldı, sakin kalmaya çalışarak sordu:

“Bak,” dedi, “buradan kurtulmalıyım, çıkışı biliyorsun belli, ama ne olur tane tane söyle, dediklerini anlayabileyim emi?..”

Karşısındaki yüzüne garipseyerek baktı, “ama biz seninle hep böyle konuşuruz, hep böyle anlaşırız” dedi.

Adam duraladı. Daha önce karşılaştıklarını hatırlamak istedi. Fakat hatırlayamadı. Sordu:
“Seninle daha önce konuştuk mu, seni niye bilmiyorum.”

Karşısına çıkan, “elbette konuştuk, seninle her gün konuşuruz,” diye cevap verdi.
Adam ne diyeceğini bilemiyordu. Aklına onun kim olduğunu sormak bile zor gelmişti. Ancak bu sorusuna aldığı cevap onu daha da şaşırttı:

“Ben senin namazınım.”

Selam Sevgi ve Dua ile...
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bak Şimdi... Empty
MesajKonu: Geri: Bak Şimdi...   Bak Şimdi... EmptyC.tesi Ocak 07 2012, 01:49

çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
miraç25
Yeni Üye
Yeni Üye

Bak Şimdi... Empty
MesajKonu: Geri: Bak Şimdi...   Bak Şimdi... EmptyC.tesi Ocak 07 2012, 08:30

çok güzel bir anlatım yaaa...Ders werici.
çiçek10 Allah razı olsun 2 çiçek10
Nur_Sultan
Moderator
Nur_Sultan

Bak Şimdi... Empty
MesajKonu: Geri: Bak Şimdi...   Bak Şimdi... EmptyC.tesi Ocak 07 2012, 16:34

MaVi_GüL demiş ki:
çiçek7 Allah razı olsun çiçek7
Cennet Çiçeği
Özel Üye
Özel Üye
Cennet Çiçeği

Bak Şimdi... Empty
MesajKonu: Geri: Bak Şimdi...   Bak Şimdi... EmptyPaz Ocak 08 2012, 04:17

ders verici mükemmelin ötesi bir paylaşım.
çoğu zaman işimize engel olacak diye namazımızı kılmıyoruz.
Şartlar uymuyor,zaman olmuyor gibi bahanelerle de kendimizi kandırıyoruz
ALLAH affetsin inşALLAH

kuran kursuna giderken kulakları çınlasın hocam anlatmıştı müsadenizle paylaşıyım sizlerle..
adam tüm ibadetlerini yapan tam cennetlik bir adammış. Sadece namazlarını işlerinden dolayı hep kazaya bırakıyormuş. Bir gün rüyasında öldüğünü görmüş. Orda asılı olan listelerden ismine bakmış. İsmini cehennemde görünce ilk başta inanmamış , şaşırmış nasıl olur ya filan diye. Sonra melekler bunu kollarından tutup cehenneme doğru götürmeye başlamış. Adam hala inanamıyormuş nasıl cehenneme gittiğine. Melekler bunu bir uçurumun başına getirmiş. Aşağısı cehennemmiş. Bunu Cehenneme atmışlar. Adam tam düşecekken elinden biri tutmuş. Ben senin namazınım demiş. Adam kızmış niye bu kadar geç kaldın az daha cehenneme gidiyordum diye. Namazda adama cevap vermiş:
'' Sen de hep beni sonraya bırakıyordun''
gerçekte yaşanmış derdi hocamız.
ALLAHın sevilen kuluymuşki ölmeden rüyada hatırlatılmış.
ALLAHım şeytana uydurmasın düşmanı güldürmesin doğru yoldan ayırmasın yolumuzu şaşırtmasın inşALLAH..Amin..

ALLAH cc razı olsun mustafa kardeşim
Selam sevgi ve dua ile inşALLAH

çiçek7 Allah razı olsun 2 çiçek7

Bak Şimdi...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Sen Şimdi Yârim oldun Ya Ben Şimdi Seni Hiç Özlemeyecek miyim...?
» Şimdi
» Git Şimdi
» Bak Şimdi...
» simdi oldum