ebeda
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ebeda

Sonu Olmayan Bir Yolda Birlikte Yürüyenlerin Sitesi

AnasayfaAnasayfa  Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü... Empty  Radyo  Latest imagesLatest images  AramaArama  Giriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  
Son Konular
Konu Son Yazan GöndermeTarihi
Cuma Şub. 09 2024, 12:26
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:25
Cuma Şub. 09 2024, 12:24
Çarş. Ara. 06 2023, 12:37
Çarş. Ara. 06 2023, 12:26
Çarş. Ara. 06 2023, 12:20
Ptsi Ara. 04 2023, 15:55
Ptsi Kas. 06 2023, 20:33
Ptsi Kas. 06 2023, 20:23
Ptsi Kas. 06 2023, 20:19
Ptsi Kas. 06 2023, 20:17
Ptsi Kas. 06 2023, 20:16
Ptsi Kas. 06 2023, 20:15
Ptsi Kas. 06 2023, 20:14

Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü...

2 posters
YazarMesaj
Menekşe
Özel Üye
Özel Üye

Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü... Empty
MesajKonu: Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü...   Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü... EmptyPerş. Ara. 29 2011, 18:27

Ödevlerimi bitirdikten sonra namazımı alel acele kılıp yatmıştım uyanık olduğumu tam uykuya dalmadığımı biliyorum kalbimin hızlı hızlı çarptığını hissettim ve Peygamber efendimiz s.a.v ismini zikrettikden sonra Rumeysa bana kalbinin odalarını gezdir bana kalbinde nasıl bir yer ayırdığını görmek istiyorum dedi ve gezinmeye başladık beni anlatılmaz bir korku ve heyecan sardı bir yandan arada salavat getirdiğim ve görmek istediğim efendim s.a.v. kalbime misafir oldu diğer yandan kalbimde yer almış olan dünyalıkları görmesinden duyacağım elem beni iyiden iyiye gergin hala getirdi evlerimizin odaları gibi düşün kalbini Rumeysa dedi ve her açtığım odanın kapısında farklı dünyalık şeylerle karşılaştık ilk açtığım odada arkadaşlarım vardı ezan saatinde yanlarından kalkarsam benle dalga geçerler düşüncesiyle ibadetlerimi gece bıraktığım arkadaşlarım ,diğer bir kapıya yöneldik kapıyı açtığımda vazgeçemediğim makyaj malzemelerim kıyafetlerim bugünün modasını takip etmem gerekiyordu kıyafetime uygun makyaj olmam lazımdı arkadaşlarımdan geri kalamazdım utanırdım sıkılırdım , başımı öne eğerek gel Rumeysa dedi ve 3. kapıya yöneldik açtığım o kapıda cep telefonum internet tamamiyle teknoloji vardı bedava msjlarım bugün kime msj yollasam acaba facede benim hakkımda kim ne yazmış açmış olduğum konuları kimler beğenmiş oysa o daracık zaman dilimlerinde salavat getirerek adres bırakamadığım o Sevgili yanımdaydı merak ettiğim o yüce insan benimleydi ve ben kalbimin odalarında onu oturtacak ne bir mekan nede bir yer hazırlayamamıştım oysa arkadaşlarımı oturttuğum kalbimin odasından arkadaşımı çıkartıp yer verebilirdim yada kıyafetimin üzerine hangi ruj gider acaba diye uzun uzun aynanın başında sallana sallana kaybettiğim o dakikalarda sıkıldım yeter artık diyebilirdim oysa annemin zor güç yolladığı paranın çağu benim luzümsuz isteklerime nefsani düşüncelerime harcanıyordu o paranın içinden az da olsa sadaka verebilirdim ben dile geldikce bir yandan tutamadığım gözyaşları diğer yandan adını ağzıma bile layık göremediğim sevgilinin ayakta kalması beni tarif edilmez utanır hale getirdi kendimi tutamayıp ağladım ve kayboldu sevgili hıçkırıklarıma uyanan arkadaşlarım yanıma gelerek beni uyandırdılar ve ruyamı o gün bugündür kimseye anlatamadım bende müthiş bir değişiklik olurken yüreğimdeki o boş ve gereksiz herşeyin temizlendiğini hissetmeye başladım ve o gün bugündür sustum taki Kutlu Doğum proğramlarına ellerinde telefonlarla gelen lise talebelerini görünceye kadar içinizde Rumeysalar ,Fatmalar,Ayşeler vardır bu yaşanmış bir olay hayatımızın kısacık ve kıymetli dakikalarını ve saniyelerini kıymet ve anlamlı olan kişiler için sarfedelim....
MaVi_GüL
Admin
Admin
MaVi_GüL

Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü... Empty
MesajKonu: Geri: Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü...   Bir Genç Kızımızın Efendimiz (s.a.v.)'i Görüşü... EmptyPerş. Ara. 29 2011, 23:58

çiçek4 Allah razı olsun çiçek4

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Takvalı genç
» Afganlı Genç
» Efendimiz ve Çocuk Terbiyesi :
» Peygamber Efendimiz (s.a.v) den latifeler.
» Peygamber Efendimiz (s.av) ile Küçük Kız...